Perry Rhodan 2666 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2666
Název:Pyramida Badakků
(Die Pyramide der Badakk)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Neuroversum
Vydáno poprvé:21. září 2012
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 11. – 14. února 1470 NGL
Našli úkryt na cirkusovém světě – a získali nečekanou kořist
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Arun Joschannan – První Pozemšťan má zpět zdravý apetyt.

Ronald Tekener– Nositel buněčného aktivátoru postupuje proti invazorům.

Nuggnugg – Topsider se znovu osvědčí jako dobrý spojenec.

Chourweydes – Sayporan vidí umírat spojence.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2666 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Píše se rok 1469 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5056 křesťanského kalendáře. Sluneční soustava před více než třemi měsíci beze stopy zmizela ze svého dědičného místa v Orionovu rameni Mléčné dráhy.

Aby se Liga svobodných Pozemšťanů nepropadla do chaosu, bylo třeba zvolit nové vedení a najít náhradní centrální planetu. Volba překvapivě padla na hlavní svět Plejád, planetu Maharani. Tamní ministerský předseda, Arun Joschannan, se pak dokonce k všeobecnému úžasu prosadil jako nový První Pozemšťan.

Joschannan se ocitl v nelehkém postavení, neboť politická situace v Galaxii je výbušná. První Pozemšťan nejenže musí uchovat moc LSP, ale zároveň čelí tajemnému nepříteli, operujícímu po celé Mléčné dráze. Nepřátelská mocnost QIN SHI se však doposud neukázala osobně, její akce provádějí agenti z řad Sayporanů a Badakků.

Na cirkusovém světě Thea dojde k závažným událostem. Joschannan je nakažen mysteriózní zrodovou plazmou. Pomocé této substance se v něm Badakkové snaží vytvořit druhou osobnost, a tím jej dostat do svého područí. Zasáhne Ronald Tekener – a objeví PYRAMIDU BADAKKŮ...


Symbiotický Badakk neměl dost času, aby Aruna Joschannana zcela převzal pod svou kontrolu. Zrodovou plazmu však nelze beze zbytku odstranit. Joschannan zůstává sám sebou, ale vyvine se u něho více než zdravý apetyt, což souvisí s Badakkovou spotřebou energie. Protože nikdo neví, zda symbiont v budoucnu nezesílí a přece jen Joschannana nepřipraví o duševní svobodu, je První Pozemšťan pod neustálým dohledem. Po boku mu stojí Gašwa Perkat, oxtorňanský specialista z JV-1. Pokud by k něčemu takovému došlo, Oxtorňan má příkaz šéfa LSP zlikvidovat.

Joschannan může vycítit přítomnost jiných Badakků. Když jsou obyvatelé They informováni o činnosti cizích invazorů, je Joschannanovi umožněn volný pohyb po planetě.