Perry Rhodan 2624 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2624
Název:Smrtící Sektor nula
(Todesfalle Sektor Null)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Neuroversum
Vydáno poprvé:02. prosince 2011
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 9. – 10. října 1469 NGL
Nulanořiči v zóně katastrofy – Bostich nasadí loď JULES VERNE
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Bostich – Předseda Galaktika se strachuje o budoucnost.

Wahna Porant – Zaměřovací důstojník předloží nebezpečný návrh.

Lagon Claudrin – Admirál domovské flotily Sol je bez soustavy k ochraně.

Ferenc Jigözy – Velvyslanec LSP u Galaktika se pokouší vyhnout politickým léčkám.

Tristan Kasom – Velitel JULESE VERNA je povolán do akce.

Monkey – Oxtorňan mluví za „United Stars Organization“.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2624 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

V Mléčné dráze se píše rok 1469 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5056 křesťanského kalendáře. Došlo k dramatickým událostem, v nichž je zřejmě zapletena entita jménem QIN SHI, jednající proti zájmům Mléčné dráhy.

Perry Rhodan bojuje v první linii o BÁZI a proti QIN SHI. Nachází se v až doposud neznámé galaxii Chanda, kde probíhají nekonečné války. Alaska Saedelaere mezitím hledá v Říši harmonie zmizelou Samburi Yuru, poslední Enthonku a pověřenkyni kosmokratů.

Sluneční soustava byla vytržena ze svého místa ve spirálním rameni Orionu a unesena do uzavřeného univerza. Zde se tajemní Spentové, neboli „Sluncaři“, pokusili ze Slunce extrahovat korpus superinteligence ARCHETIM, a tím přivodili na Zemi nástup „fimbulzimy“. Současně odvezli humanoidní cizinci děti a mladistvé, aby je „přeformovali“ do nové podoby.

V Mléčné dráze se zmizení Sluneční soustavy postaralo o velké problémy, konečně se jedná o významný politický a hospodářský uzel galaxie. A již brzy je původní stanoviště pozemského Slunce známo jako SMRTÍCÍ SEKTOR NULA...


Díky únosu Sluneční soustavy vznikla nebezpečná zóna hyperfyzikálního chaosu, nazývaná Sektor nula. Na místě systému se usadila hyperbouře, a je tu nebezpečí, že se spojí s neprůchodnou bouřnou oblastí útesu Antares. To by byla katastrofa galaktického rozsahu. Sektor nula uzavře 5000 lodí mobilní terranské zásahové flotily. V oblasti je soustředěno dalších 50 000 jednotek. Celou operaci vede admirál Lagon Claudrin. Bostich mu dá k dispozici 20 000 plavidel sjednoceného galaktického loďstva. Sektor nula je smrtící pastí – a to nejen pro vesmírné koráby, které se k němu přiblíží. Pokud by se zmizelá Sluneční soustava rematerializovala na své původní pozici, byla by zničena probíhající bouří.