Perry Rhodan 2192 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2192
Název:Proti duševnímu upírovi
(Wider den Seelenvampir)
Autor:Claudia Kern
Cyklus:Thoregon / Říše Tradom
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Jsou Ctihodní vědci - plánují finální atentát
Hlavní postavy románu:

Postal Evvy - 6D matematik využije tradice a pochybnosti

November - Svrchovanec rozumu sleduje poslední plán

Perry Rhodan - Terranec velí spojené flotile z Mléčné dráhy

Jorvool Pavar - Ctihodný vědec přeroste sám sebe

Perry Rhodan měl pravdu: příštím cílem útoku Inkvizice může být jen VAIA sám. Mobilní flotila z jednotek Arkonidanů, Posbiů a Terranců se proto přesouvá k Zóně žáru, ve které se nachází PULS. Aby mohla být uhlídána co možná největší oblast, jsou vypuštěny všechny pomocné čluny - tímto způsobem pátrá více než milion lodí v Zóně žáru po Skrýši s KATAPULTEM a Pevnosti Inkvizice.

Svrchovanec rozumu skutečně už začal s aktivitami v okolí PULSU. Skrýš s KATAPULTEM a Pevnost se nacházejí oblasti Zóny žáru, která není zajištěná, protože v ní umístěná kosmická stanice už není v provozu. Ctihodní vědci zde provádějí pokusy s malými kosmickými kapslemi, se kterými se má podařit proniknout do útočiště VAIA. Normální kosmické lodi nemohou překonat odpor materiálních a energetických proudů v centru Zóny žáru. Nejmenší jednotky se zvláště silnými ochrannými štíty a pohonnými jednotkami, které kromě toho budou vystřelovány ze Skrýše s KATAPULTEM (z toho ten název) přímo na PULS, by mohly mít lepší šanci na úspěch. Jsou připraveny čtyři takovéto kapsle, každá obsluhována Kreaturou z Quintathy, Rudimentem vojáků a Ctihodným vědcem. Jejich úkolem je buď v PULSU získat kontrolu na nepřemožitelnými Tvrzemi PULSU nebo, pokud se toto nepodaří, zničit tělo VAIA.

Na tom záleží, jestli se úpadek v Říši Tradom začne rozšiřovat, nebo zda bude jen otázkou času, než se někdo opře proti nelidským Inkvizitorům - v každém případě zažije November na Skrýši s KATAPULTEM malou revoluci. Postal Evvy, Ctihodný vědec, ztratil ženu, kterou miloval. Svrchovanec rozumu si totiž neustále musí obstarávat přísun životní energie, a když kvůli tomu nemůže navštívit žádnou planetu, pak musí vzít za vděk lidmi v bezprostředním okolí. Tak jedná také ve Skrýši, kde bez okolků vylidní celá oddělení (i když ze začátku spíše nedůležitá). Jednou z obětí je Postalova družka. Traumatickou událostí se zhroutí vědcův obraz o světě a od tohoto okamžiku má už jen jediný cíl: Svrchovancovu smrt. Protože samotnému by se mu to nikdy nepodařilo, přetáhne na svou stranu několik důvěřivých kolegů, když jim předvede tajně vyhotovené filmové záznamy. Protože nikdo Inkvizitora, a tím spíše Svrchovance rozumu nesmí spatřit, jsou Postal a jeho spolupracovníci beztoho zasvěceni smrti, jestli to vyjde najevo. Spiklenci ale především pochopí, že November není v žádném případě bůh, ale jen tělesná bytost, na kterou se dá zaútočit.

Spiklenci mají jen jednu šanci, jak Svrchovance napadnout. A to přesně v okamžiku, kdy osobně bude dávat pozor na start kapslí KATAPULTu. Potom, co dva pokusy přenést kapsle přes Zónu žáru, selžou, jsou spiklenci přinuceni jednat. Podařilo se jim před explozí kapsle sesbírat tolik dat, že příští pokus už bude mít víc šancí na úspěch. Postalovi lidé seženou energetické dělo a nainstalují ho i s automatickým řízením v hangáru u kapslí. Naprogramovaná zbraň skutečně na Novembera zaútočí, kdy si chce před třetím pokusem prohlédnout kapsli, ale jeho ochranný štít se ukáže jako příliš silný - atentát se nepodaří. Netrvá to dlouho, než jsou Postal a jeho druhové zatčeni. November se jich ujme osobně a vysaje jim životní energii. V nejposlednějším vědomém okamžiku zažije Postal ještě, jak jsou Skrýš a Pevnost napadeny flotilou galaktiků.

Galaktikové totiž zaměřili exploze kapslí a objevili stanoviště Pevnosti. Udeří okamžitě a bez výstrahy. Bohužel se příliš dlouho zdrží s ničením KATAPULTU, a tím získá November čas, který potřebuje, aby se dostal do Pevnosti a zmizel s ní.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál