Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2191
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2191
Název:Všechno pro věčnost
(Alles für die Ewigkeit)
Autor:Michael Nagula
Cyklus:Thoregon / Říše Tradom
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Vyzbrojují SOL - jejich cílem je výpad do nicoty
Hlavní postavy románu:

Myles Kantor - šéfvědec SOL bojuje s obrovskými technickými potížemi

Ronald Tekener - Smíšek jde do nebezpečné akce

Curcaryen Varantir - Algorrian využije starou pozůstalost svého národa

Atlan - Arkonidan chce zvrátit osud Mléčné dráhy

Fee Kellind - velitelka SOL myslí na děti na palubě lodi

Pod velením Mylese Kantora a Icho Tolota se získané Iso-díly podaří zabudovat do SOL, hned poté, co je rozluštěna jejich funkce. Bude potřeba po jednom Iso-dílu pro každou buňku SOL a pro prostřední část, protože agregáty jsou schopny odizolovat jen omezené množství hmoty při letu do analogového nukleotidu. A je už nejvyšší čas, aby do něj SOL pronikla, protože začátkem června má vzniknout nový kosmický messenger, což bude jednoznačně spojeno se zničením mnoha galaxií kosmokraty - rodnou Mléčnou dráhu nevyjímaje. Nakonec jsou ale do SOL zabudovány jen dva ze čtyři Iso-dílů. Generační loď totiž nepoletí do analogového nukleotidu celá. SOL-buňka 2 se má odpojit a zůstat v PULSU - s dětmi a Icho Tolotem jako jejich chůvou! Pokud by mise SOL v nukleotidu ztroskotala, měli by děti s dálkovou kosmickou lodí více šancí na přežití než v pomocném člunu.

Protože bránou METANU se dá proletět pouze rychlostí do 120 kilometrů za sekundu, je nejdříve potřeba odlákat obrovskou flotilu Kattixů. Průlet hypertaktem není kvůli deformaci hyperfyzikálního média v oblasti Brány možný, musí se letět s konvenčním pohonem a loď by se tak stala snadným cílem pro strážní lodě. No a zde vstoupí do hry Algorriani: chtějí se svou 16 kilometrů dlouhou stanicí STÁZE 01, která je dobře vyzbrojená, podniknout klamný útok na Cenecha-1 a 2 a odlákat tak Kattixu od Brány METANU. Ronald Tekener se k jejich misi připojí, tak říkajíc jako dohlížitel. Loď, se kterou Algorriani odletí, je pro všechny případy vybavená třetím Iso-dílem. Současně je pomocí space-jetu vytvořen transmiterový most jako útěková cesta pro Teka a Algorriany. Když pak má být odpojena SZ-2, zažijí Solánci nepříjemné překvapení: SENECA odmítá provést příslušné povely a odvolává se přitom na Vyšší instance. Nelze s tím nic dělat, ale jedno je jisté: někdo má evidentní zájem o to, aby SOL do analogového nukleotidu odletěla celá. Děti tedy poletí taky, kromě toho musí být dodatečně nainstalovaný Iso-díl, což spolkne vzácný čas.

Algorriani po několika obtížích převezmou řízení STÁZE 01. Tek dostane pomocí speciálního hypnoškolení krátký kurs v algorrianské technice. Postaví malý hypnoškolící headset a zajistí několik podkladů pro školení. To by mohlo být užitečné pro Mylese Kantora a další vědce SOL, protože skoro všechno, co technologie Algorrianů vyvinula, hraničí samo o sobě s magií. Plán galaktiků vyjde. Algorrianská stanice zahájí palubu na hlavní svět THOREGONU a obranná zařízení s ní nic nezmohou. Proto je větší část lodí Kattixů stažena od Brány METANU a zapojena do boje proti stanici. Kromě toho se v jejím ochranném štítu vypaří několik Zelených Heliotů. Je to těsné, protože SOL ukrytá v zaměřovací ochraně slunce Thoregon, má problémy s Iso-díly. Nakonec se ale přeci jenom podaří uvést agregáty do provozu. SOL se přiblíží k Bráně METANU, Tek a Algorriani se vrátí transmiterovým mostem do činkovité lodě, krátce před tím, než je STÁZE 01 zničena. A potom SOL vletí dovnitř analogového nukleotidu....