Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2190
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2190
Název:Stanice METANU
(Metanu-Station)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Thoregon / Říše Tradom
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Mezi Kattixy a Helioty - čtyři lidé v jámě lvové
Hlavní postavy románu:

Trabzon Karett - počítačový specialista je konfrontován s těžkým úkolem a svou minulostí

Zog Markarm - šéf bezpečnosti stanice METANU bojuje se soukromými problémy

Atlan - Arkonidan jde se třemi průvodci do nebezpečné akce

Startac Schroeder - teleportér se musí zřeknout používání svého mutantského nadání

Trim Marath - kosmocítič si vyzkouší masku Design-Humana

Solánci jsou rozhodnutí proniknout do analogového nukleotidu METANU, aby mu zabránily propustit do normálního universa další kosmický Messenger - nikdo nepochybuje o tom, že METANU je zodpovědný za nevysvětlitelné změny kursu několika galaxií, které pozorovali Pangalaktičtí statistikové, změny materiálních zdrojů a vznik negasféry u Hangaye. Ostatně bude trvat už jen jeden a půl týdne, než METANU uvolní nový messenger. Dá se tušit, že to bude chvíle, ve které kosmokrati nasadí své Odpalovače galaxií.

Protože se mezitím ví, že strážní oddíly Kattixu ve stanici METANU mají hlavní zastoupení a že Kattixové jsou z největší pravděpodobností rekrutováni z takzvaný Design-Humanů na Aegori-B, rozhodnou se Atlan, Trim Marath, Startac Schroeder a počítačový specialista Trabzon Karett zamaskovat se za Design-Humany a tajně jako prospektoři přistát na Aegori-A, protože tato planeta není tak těžce hlídaná. Sféra Aegori se skládá z pěti planet, na hlavním světě Aegori-B se nachází Srdce Gemm-Katt, kde Design-Humani vykonávají svou dvacetiletou vojenskou službu. Atlanova skupina je podporována několika bývalými agenty SPL, kteří infiltrovali počítače na hlavní planetě a obstarali jim virtuální identity. Proto není žádný problém získat přístup k hlavnímu světu a proniknout do obrovského vojenského komplexu Gemm-Katt. Cesta se ale zvrhne ve třenici s velice agresivními Design-Humany, kteří jsou opravdoví rváči.

V Gemm-Kaat dostanou čtyři galaktikové společné ubytování, ve kterém mohou nerušeně provádět své akce. Karett dostane všechny důležité přístupové kódy a ostatní data, která až dosud získali bývalí agenti SPL, pak se nabourá do počítačového systému vojenského komplexu, aby změnil status své skupinky na "zcela vyškoleni" - galaktikové chtějí v organizaci Kattixů postupovat co nejrychleji kupředu a protože jen každý desátý projde výběrem v Gemm-Katt, musí si trochu pomoci. Ostatně kdo neprojde testem a nestane se Kattixem, tak je mu vymazána paměť a je vrácen domů. Agrese kandidátů se zklidňuje tajně pomocí drog, které se vmíchávají do jídla - Karett se postará o to, aby dávky pro něj a jeho společníky klesly na nulu. Teprve během výcviku dostanou Kattixové svou černou uniformu se maskovacím polem, která jim propůjčuje typicky démonský vzhled. Tímto způsobem je vytvářen mýtus zastrašování, pomocí které mají Kattixové jednodušší plnit svůj úkol. Karett, který se ve dne v noci dře a dostane se tak na pokraj absolutního vyčerpání (zejména trpí duševními následky dávné skoro popravy u Arkonidanů), zvládne dekódovat algoritmus, podle kterého funguje maskovací pole. V budoucnu už budou galaktikové vždy schopni vidět Kattixu jako nemaskované.

Také během pobytu v Gemm-Katt a výcviku, kterým musejí projít, vzbuzují galaktikové rozruch. Atlan například neudrží na uzdě svou hrdost, když ho začne provokovat instruktor. Pošle ho několika chvaty Dagoru k zemi a vytvoří si tak nejen nepřátele, ale vzbudí i nedůvěru Kattixů. Karett mezitím upraví osobní údaje skupiny tak, že budou společně přeloženi do stanice METANU. Bohužel Kantoja Resh (tak se jmenuje nedůvěřivý instruktor) naváže kontakt se stanicí METANU a sdělí tamnímu veliteli své pochybnosti. Ten má ale naštěstí pro galaktiky zcela jiné starosti: trpí dlouho nemocí, následkem těžkého poranění, které utrpěl ve střetnutí s bývalým chráněncem. Galaktikové tedy dostanou na stanici METANU stejnou úlohu jako všichni ostatní Kattixové: patrolují v přidělených sektorech a předstírají tak, že kontrolují pracující Mochichi, ačkoliv žádný Kattixu jejich práci nerozumí. Galaktikové zjistí, že ve stanici se provádí hlavně nastavování polokulových kontrolních satelitů, které se vyrábějí na Cecha 1 a 2. Nastavování probíhá na základě informací, které neustále aktualizované přicházejí z nukleotidu. Nejasné zůstává, co satelity uvnitř nukleotidu vlastně kontrolují. Atlan si při průzkumu troufne překročit hranice přiděleného sektoru. Uvidí, jak jsou velice hmotné rudé polokoule, které Startac a Trim už dříve spatřili, montovány do sloupovitých křižníků (Opěrné křižníky). Jedná se o speciální agregáty, které umožňují vlet do nukleotidu přes Bránu METANU.

Galaktikové se teď pokusí několik těchto agregátů (Atlan je nazve Iso-díly) ukrást a dostat na SOL, aby generační loď mohla proletět do analogového nukleotidu. Nejdříve je ale Atlan na svém nedovoleném výletu objeven a poslán k reportu k veliteli. Samozřejmě ani nemyslí na to, že by rozkaz splnil. Karett musí znovu zasáhnout, nabourá se do počítače a převelí čtveřici na Opěrný křižník, který brzy odlétá s několika Iso-díly na palubě. Galaktikové se dostanou na palubu, ochromí posádku a unesou loď. Podaří se jim uniknout jen díky tomu, že umírající velitel stanice jednoduše nemůže vydat dost rychle příslušné rozkazy na jejich zničení.