Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2189
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2189
Název:Tajemství Kattixů
(Geheimnis der Kattixu)
Autor:H. G. Francis
Cyklus:Thoregon / Říše Tradom
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Průzkum na Cencha-1 - dva mutanti jsou pronásledováni
Hlavní postavy románu:

Trim Marath - kosmocítič jde do nebezpečné akce

Startac Schroeder - teleportér se dostane na hranici svých sil

Yiana Ziriana - mladá žena trénuje mutanty

Ronald Tekener - nositel aktivátoru nechá prozkoumat centrum hvězdokupy

SOL je za účelem průzkumných prací rozdělena. SOL-buňka 1 se vydává k systému Thoregon-Cencha. SZ-2 a prostřední část budou ve stejnou dobu zkoumat psionické energetické pole, které má pravděpodobně stejný účel jako brána DORIFERU, a tedy slouží k přístupu k analogovému nukleotidu. Jsou zachyceny radiogramy, ze kterých vyplývá, že jméno analogového nukleotidu zní METANU. Poblíž brány je umístěna kosmická stanice, kterou není nic jiného než slepenec ze šesti svařených vesmírných tahačů. Uprostřed konstrukce se nachází kotouč s průměrem 7.5 kilometrů a tloušťce 1.5 kilometru. Nepřetržitý proud nákladních lodí, který jednoznačně přichází ze systému Thoregon-Cencha, vlétá přímo do prstencového pole brány. V METANU zřejmě panují jiné poměry, než v pravých kosmonukleotidech, protože v DORIFERU například byl let možný jen ve speciálních gondolách. Je také zpozorováno, jak jsou Červení Helioti skupinkou Stříbrných Heliotů transportování k analogovému nukleotidu. Celá oblast je jištěna velikou flotilou kosmických lodí, ke které patří také několik křižníků Kattixů.

SZ-2 zpozoruje v systému Thoregon-Cencha nový typ kosmické lodi: kotoučovité, jednoduše konstruované jednotky o průměru 188 metrů, které se skládají z tlustého sloupu, ke kterému jsou agregáty zavěšeny jako moduly. Uprostřed kotouče se nachází prohlubeň. Také v oblasti továrních planet Cencha 1 a 2 panuje čilý provoz dopravních lodí. Toho využije Startac Schroeder a Trim Marath k průzkumné misi. Oba mutanti jsou vybaveni dvěma maskovacími náhrdelníky, které až dosud nosily Alaska a Monkey. Teleportují se na přilétající nákladní loď a odtamtud na planetu Cencha-1, kde jsou vidět jen nekonečné průmyslové komplexy. Co se tam vlastně vyrábí, nezjistí. Důležitým produktem jsou ale půlkulovité, tmavě červené aparatury s průměrem asi tří metrů, které mají obrovskou hmotnost. Zdá se, že zde pracují hlavně Mochichiové. Trim a Startac jsou brzy objeveni Kattixy, kteří zařízení střeží, protože jejich SERUNY se občas kousnou - pravděpodobně obleky utrpěli kontaktem s neznámou formou energie, na kterou mutanti při teleportaci narazili.

Startac se musí neustále teleportovat a jeho síly se rychle ztrácejí. Situace je ještě zhoršena tím, že Kattixové kolem obou mutantů stahují kruh a poznenáhlu je obklopí energetickým polem, skrz které se nemohou teleportovat. Kritickou se stane v okamžiku, kdy po nich začnou Kattixové střílet z paralyzátorů. V této situaci se zase jednou objeví Trimovo černé dvojče a zabije všechny Kattixy v Trimově blízkosti. Když Startac znovu potřebuje odpočinek, podaří se oběma nepozorovaně prohlédnout si Kattixu – v momentu, kdy nemají zapnuté maskovací a zkreslující energetické pole! Kattixové vypadají skoro jako Terranci, mají ale vedle chameleónovi podobné kůže o 30% větší obvod hrudníku a hrubší rysy obličeje. Útěk se oběma mutantům nakonec podaří na dopravním křižníku, který nakládá rudé polokoule. Zatímco nákladní loď odlétá směrem k METANU, utečou oba mutanti do kosmického prostoru, kde je zachytí pomocný člun SOL.