Perry Rhodan 2187 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2187
Název:Létající města
(Die schwebenden Städte)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Thoregon / Říše Tradom
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Výzkumný svět Inkvizice - Terranci se odváží k hromadnému útoku
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terraner nařídí hromadný útok na svět Rifa

Ascari da Vivo - Arkonidanka je znovu pro nejtvrdší postup

Marmock Tecot - důstojný vědec se musí probíjet intrikami

Zim November - Svrchovanec rozumu má v ruce důležitý trumf

Will Agott - velitel křižníku jde do riskantní akce

Data, která Terranci zachránili z velitelského křesla Traha Zebucka a "časové sondy" ukazují cestu k důležitému světu Říše Tradom. Jedná se planetu Rifa, nejdůležitější výzkumnou planetu "ctihodných vědců". V létajících městech této planety pracují Dryraba'Katabe na KATAPULTU. Tento tajemný projekt je jedním z trumfů, které má Inkvizice ještě v rukou, práce ale postupují kupředu jen pomalu, za což může hlavně rivalita mezi dvěma vedoucími vědci. Svrchovanec rozumu se odebere s Pevností Inkvizice osobně na Rifu, aby tam váhavé vědce popostrčil. To se Terranci dozví od svých špehů. Šance, zbít dvě mouchy jednou ranou, přiměje zase jednou váhajícího a pochybujícího Perry Rhodana k rychlé akci: spojená flotila z terranských, arkonských a posbijských jednotek (celkem 220.000 lodí) se vydá na cestu k Rifam, aby svět dobyly a zajaly nebo zničily pevnost.

Dříve než dojde k obrovské bitvě - výzkumný svět chrání sto tisíc AGLAZARŮ a několik hmoždířovitých lodí - dostane Rhodan dobrou zprávu: Anguela se probudil z dlouhého spánku. Je sice příliš slabý, než aby mohl prozradit něco o tom, jak došlo k jeho "zakonzervování", ale už není v ohrožení života.

Když začne bitva o Rifa, vyjde brzy najevo, že November se vůbec nestará o osud AGLAZARŮ a jejich posádek. Jde mu jen o to, získat dostatek času k tomu, aby mohl dostat na Skrýšovitou loď (která je podobná Zebuckově skrýši) ještě nekompletně sestavené části KATAPULTU. Dva Inkvizitoři takovou trpělivost nemají: když zpozorují, že bitva je pro Terrance vlastně veselou střelbou na cvičné cíle, a že rychle prakticky bez vlastních ztrát rychle decimují flotilu AGLAZARŮ, odpojí své Satelity od Pevnosti a chtějí utéct. Satelity jsou ale také zničeny. Exploze Satelitů Pevnosti spustí hyperenergetickou šokovou vlnu, která přijde Novemberovi zrovna vhod, protože v sektoru Rifa se zhroutí všechny zaměřovací systémy, což mu dá dostatek času, aby se s Pevností, zbylými Skrýšovitými loděmi a KATAPULTEM stáhnul pryč. Od Konquestora Traha Katreeho dostane November zprávu, že zachytil stopu určitého objektu, který nechal hledat po celém Tradomu (nevíme ještě, o co jde). Pro Svrchovance je to dobrá zpráva, přestože galaktikové vyhráli bitvu o Rifa a planetu dobyly.

Z několika zlomků počítačových dat, které byly na Rifa zajištěny, vyvodí Rhodan správný závěr: KATAPULT může sloužit jen k jednomu účelu – a to ke zničení těla VAIA v PULSU.

Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál