Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2181
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2181
Název:Milenci věků
(Die Liebenden der Zeit)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Thoregon / Říše Tradom
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Sloužili kosmokratům - a stali se z nich rebelové
Hlavní postavy románu:

Le Anyante - Algorrianka se znenadání nachází v neznámém čase

Curcaryen Varantir - Algorrian je sám mezi nesympatickými současníky

Atlan - Arkonidanovi zase jednou pomůže jeho Rytířská aura

Ronald Tekener - nositel aktivátoru s ostatními Terranci zakusí prastaré dějiny

Když se "krystalické rakve" konečně rozpustí a oba Algorriani se na palubě SOL probudí, jsou zpočátku plní hněvu. Věří, že mají co dočinění s nepřátelskými Kattixu. Pak si všimnou Atlanovi Rytířské aury - s kosmokraty a jejich služebníky jsou odnepaměti ve válečném stavu! Le Anyante, ženské Algorriance, se jen s námahou podaří přesvědčit svého vznětlivého patnera, aby divoce nestřílel kolem sebe. Když je oběma spáčům ukázáno holografické zobrazení SOL, oba loď okamžitě poznají: už jí v dávné minulosti potkali v galaxii Segafrendo! Nechtějí ale prozradit, jak se tam dostali. Atlan jim musí několikrát vysvětlovat, že už s kosmokraty nemá nic společného. Pak začnou Algorriani vyprávět o své minulosti:

Národ Algorrianů pochází z galaxie Xantharaan a na základě extrémně vysoce vyvinuté techniky zde zastává přední postavení. Jejich hlavním světem je planeta Tulacame. Poblíž galaxie Xantharaan vede dráha kosmonukleotidu XANRIICLE 1 a na planetě Xanth se nachází stanice Rytířů Hlubiny Dóm Xanthar. Stavbou těla připomínají Algorriani zavalité, asi jako muž velké kentaury, mají ale nejen čtyři nohy, ale i čtyři ruce. Hlava působí kočkovitě, na čenichu se nacházejí dvě krátká tykadla. Algorriani mají střední délku života až tři tisíce let. Mnoho Algorrianů má přímo výbušnou povahu – jejich prchlivost přetrvala z časů, když Algorriani vládli své galaxii železnou rukou. Vyprávění Le Anyante a Curcaryen Varantira začíná před 20ti milióny lety. V této době jsou Algorriani nejdůležitější konstruktéři kosmokratů hned za Časoprostorovými inženýry. Jejich úkolem je konstruovat časové studny pro Roje, které se z Xantharaanu vydávají na své věčné putování. Curcaryen se jako takzvaný Potenciální architekt rozhodující částí podílel na vývoji technologie časových studen. Le Anyante měla slabé psí-nadání a Fundamentální stabilizátorka měla úkol konejšivě a vyrovnaně působit na Curcaryena, jehož agresivní povaha mnohokrát stála v cestě jeho práci. Oba se spojili do svazku způsobem nenávistné lásky. Ale to nebylo dost: když při uvádění do provozu první časové studny dojde k nehodě (pravděpodobně sabotáž), jsou Curcaryen a Le Anyante sice zabiti, znovuzrodí se ale v těle jiného Algorriana – a to nejen jednou, ale zas a znovu (a vždy přibližně zároveň), přičemž mezi znovuzrozeními leží doba několika tisíc let. Tak se stanou "milenci věků", a zas a znovu se potkávají. Neví se přesně, jak k tomuto fenoménu došlo, možná to bylo způsobeno energií, která se uvolnila při explozi časové studny.

Postupem doby ale Algorriany role pomocného národa kosmokratů omrzí. Zastaví produkci časových studen a začnou svůj plně ztechnizovaný svět přebudovávat zpět na přírodní planetu. Le Anyante a Curcaryen hrají důležitou roli v procesu, ke kterému jednou muselo dojít: kosmokraté zasáhnou a ztrestají své nejdůležitější konstruktéry. Algorriani jsou přepadenou obrovskou flotilou kosmokratických pověřenců, přičemž k flotile patří také tři nepřemožitelné modré válcovité křižníky. Celý národ Algorrianů je zotročen, jejich domovský svět zpustošen a obsazen oddíly kosmokratů. Tento úder zasáhne kentaury tak těžce, že se téměř přestanou rozmnožovat, jejich národu hrozí vyhynutí. Za této situace se oddíly kosmokratů znovu stáhnou. Algorriani se poté opět zotaví a pod vedením Le Anyante a Curcaryena prchnou s 42 kilometrů dlouhou, rourovitou lodí TULA ke galaxii Mahagoul v Maelstromu, kde jak doufají je nikdo neobjeví. Tam si založí nový domov a po několika klidných tisíciletích získají kontakt s Helioty a superinteligencí THOREGON. Ty vznikli z Časoprostových inženýrů (RZi), kteří se nepřestěhovali do HLUBINY. Centrem superinteligence je dvojhvězdný systém Thoregon-Cencha. Část RZi žije na tamních planetách v pararealitě. Superinteligence sama žije ve sluncích, jejichž hyperzáření potřebuje jako potravu. THOREGON se v průběhu času rozšířil do skoro čtvrt milionu sluncí, jeho vědomí je tedy obsaženo v celé hvězdokupě, která je spojena psionickým polem. Zelení Helioti nejsou nic jiného než materiál vyvržený superinteligencí, jsou zrozeni z hyperzáření slunce. Stříbrní Helioti nosí v sobě odštěpek THOREGONU, a proto mají vlastní vědomí. U některých Heliotů se ale transfer duše nepodařil a vznikli nebezpečně šílení Červení Helioti. THOREGON vychází z toho, že má být co nevidět zničen kosmokraty (spórové lodě a Roje podporují život - život se vymkne z rukou - vznikne příliš mnoho superinteligencí - ne každé superinteligenci se podaří stabilizovat mocenskou oblast tak, aby mohl vniknout materiální zdroj - některé superinteligence tedy musí být "zadušeny"). Proto se chce stáhnout do PULSU v Maelstromu, kde bude jištěn před zásahem kosmokratů. K tomu potřebuje pomoc Algorrianů. Protože ti se bojí, že sousední superingeligence dříve nebo později kosmokratům plán ohlásí, jsou připraveni, vytvořit kolem sluncí THOREGONU PULS. Když je po několika století plán téměř hotov, hrozí, že přece jen ztroskotá, protože se v Maelstromu objeví neočekávaně silná flotila mocností řádu a bez výstrahy zaútočí. V poslední minutě se podaří Thoregon-Cencha přesunout do PULSU. Celý zbylý národ Algorrianů se k němu připojí a celý jejich domovský systém (jehož slunce neobsahuje vědomí THOREGONU) se s planetou Tulacame 2 transportuje do PULSU.