Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2168
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2168
Název:Sarkanský bojovník
(Der Sarkan-Kämpfer)
Autor:Michael Nagula
Cyklus:Thoregon / Říše Tradom
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Poslední loď Eltanů - experiment začíná
Hlavní postavy románu:

Qertan - Dron se přesune z KARRIBO na LEIFA ERIKSSONA

Perry Rhodan - Terranec se vydává na odvážnou misi

Ascari da Vivo - Arkonidanka usiluje o přesné informace

Paton Qerah - Rudynec se zajímá o kulturu ještěrkovitých Dronů

Troym LeCaro - vůdce Eltanů neví dost o průběhu mise

Sarkanský bojovník, ještěrkovitý Dron Qertan, kterého před mnoha lety zachránila Ascari da Vivo před smrtelným nebezpečím, jí od té doby slouží jako věrně oddaný osobní strážce a šéf bezpečnosti. Sarkanským bojovníkem se stane pouze Dron, který dokáže blíže nevysvětlitelným způsobem rozšířit své sebevědomí a zvýšit bojové schopnosti.

Dron si na palubě LEIFA ERIKSSONA vybudoval malou informační buňku, přičemž její členy udržuje ve své moci pomocí drog. Tímto způsobem se dozví, že Terranci z létajícího trůnu Traha Zebucka získali poziční data důležitého Tradomského centra, jakož i přístupová data k němu. A tyto informace Perry Rhodan svým arkonidským spojencům ještě nezpřístupnil - o tom, jestli se tak stalo nedopatřením, se dá pochybovat. Ascari da Vivo se proto promptně osočí na Rezidensta, když jí Dron oznámí svůj nález. Rhodan se tváří, že celou událost nebere moc vážně, musí si ale nejdříve vymyslet nějakou výmluvu, protože tu jsou důležitější události: u Hvězdného okna se objeví několik tisíc velkých lodí LSP vybavených PDP-distančními děly a Troym LeCaro přijde se senzační informací: ve stanici Okna zachytil nouzové volání poslední eltanské lodi TEFANI, která byla vyslána na tajnou misi pro PROJEKT TEMNOTA. LeCaro údajně o účelu tohoto projektu nic neví, naléhá ale na Rhodana, aby přispěchal lodi na pomoc. Rhodan a Ascari se rádi vydají s flotilou do systému Oika, který je 76.000 světelných let daleko, a kde by se měla nacházet TEFANI. Qertan zůstane na palubě LEIFA ERIKSSONA, tímto opatřením se má znovu stmelit vnikající nedůvěra mezi Terranci a Arkonidany.

Objeví se ale další problémy, protože jeden z Qertanových informačních závisláků, který již dlouho nedostal žádnou drogu a trpí abstinenčními příznaky, se pověsí na Drona. Ten na něj poštve jiného člena informační buňky a při nevyhnutelném střetnutí přijdou oba závisláci o život. Závislák, který šel po Qertanovi, je bývalý monochrom-mutant, který se nedokázal vyrovnat se ztrátou schopnosti a předčasnou smrtí své přítelkyně. Nakonec Qertanovy špionážní aktivity vyjdou na světlo, ale Terranci to velkoryse přehlídnou. Ascari ale samozřejmě není postupem svého bezpečnostního šéfa nijak znepokojena.

V systému Oika je TEFANI ohrožována několika stovkami bitevních AGLAZARŮ. Galaktické jednotky okamžitě zasáhnou do nerovného boje, ochranný štít TEFANI je ale těsně před zhroucením. LEIF ERIKSSON a KARRIBO se okamžitě přiblíží k eltanské lodi na nejkratší možnou vzdálenost a posílí jí štíty svými paratrony. Znenadání to vypadá, jako by se štíty zhroutily, stanou se černými. Ve skutečnosti se nejedná o nebezpečnou věc, tento efekt zřejmě Eltani vytvořili úmyslně: všechny tři lodě jsou přesunuty cca 160.000 let do minulosti a nacházejí se tedy v době, kdy Civilizace Thatrix ještě nebyla zničena Inkvizicí rozumu. Galaktikům je to jasné: Eltani (kteří ostatně nereagují na volání) chtějí změnit minulost!