Perry Rhodan 2088 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2088
Název:Genosmrt
(Gen-Tod)
Autor:Michael Nagula
Cyklus:Thoregon / Solární rezidence
Vydáno poprvé:28.8.2001
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1304 NGL = 4891
Finále pro monochromy - jen Zheobitt zná záchranu
Hlavní postavy románu:

Rain T. Farkim - mluvčí mutantů na palubě ROALD AMUNDSENA pátrá po východisku z pasti genové smrti

Zheobitt - Galaktický medik chce pomoci monochrom-mutantům

Perry Rhodan - Terranský Rezident plánuje další kroky proti SEELENQUELLVOI

Jani Keitz - velitelka ROALDA AMUNDSENA je konfrontována s neočekávaným nebezpečím

Po příchodu na LEIFA ERIKSSONA je Julian Tifflor1) okamžitě operován Prak-Noyem a hned po té je umístěn do léčivé lázně. Mrtvolu Morkhero Seelenquella dostane Zheobitt. Aras mezitím objevil, že geneticky naprogramovaná smrt monochrom-mutantů souvisí s poklesem počtu mitochondrií. Jako protijed vyvinul Zheob-0134. Aby ho mohl vyzkoušet, byly před čtyřmi dny telepatka Rosita la Camarx, telekinet Francesco Riviera a dvojčata teleportéři Rulf a Spizak Salenkaové přesunuti z ROALDA AMUNDSENA do CENTRIFUGY.

V OBJEVITELI ROALDU AMUNDSENOVI, kterému velí Jani Keitz, se nachází mezitím tři tisíce pět set monochrom-mutantů. Až do 29. dubna utrpí dvanáct z nich genovou smrt. Když nakonec zemře také jeho přítelkyně Jellyanne Brecht, ztrácí mluvčí mutantů teleportér Rain T. Farkim sebeovládání a odstartuje vzpouru. Jeho spojencem je jeho šestnáct let starý bratr Killmy, silný sugestor, telekinet Avi Ryndoss, psí-energetička Zimba Ralfes, frekvenční-vyhodnocovač Göran Hansen, hmotový-snímač Larry Chan a Goldbach, který jako temporální-designer může vrátit zpět poslední dvě sekundy.

Vztek mutantů je umocněn faktem, že v CENTRIFUZE zemřel Francesco Riviera po experimentu se Zheob-0134 na nekontrolovatelný buněčný růst. S nevyhnutelnou vlastní smrtí před očima nutí Rain Farkima monochrom-mutanty na palubě ROALDA AMUNDSENA vstoupit do SEELENQUELLA a tak se připojit ke 34.000 monochrom-mutantům, kteří byli při vzniku nové superinteligence. Aby dosáhnul Arkonu III, chce se Farkim zmocnit ROALDA AMUNDSENA.

Nejdříve zdolají Farkim a jeho spojenci šéf-syntronika lodi Unithana Rifanka, jakož i Hemistova Zaviena, vedoucího oddělení vnitřní bezpečnosti. Později ztratí Marie Perez-Tonkert, velitelka logistiky, Cyra Mandan, velitelka lodní obrany a první pilot Imarter Kempar Onyx, své PsIso-síťky a dostanou se pod sugestivní vliv. Mutanti tak dostaou pod svou kontrolu skoro sto členů posádky. Pod sugestivním tlakem Killmy Farkim zjistí mladá mutantka Pina Rickarovic z palubního syntronu, že velitelka Jani Keitz, ertrusanská emocionautka Ikarius Jopro a pečovatelé o mutanty Timo Baumann a Lora Shumei jsou mentálně stabilizovaní. Když se Lora Shumei brání před mutanty, dostane smrtelnou ránu do zad.

Mezitím zkoumá Zheobitt tkáň mrtvého Seelenquella a objeví, že má schopnost nasávat psionická kvanta. Zároveň je čekateli na Mantara jasné, že při nasazení jejich paraschopností uvolněná psí-energie monochrom-mutantů urychluje degeneraci mitochondrií a tím i genovou smrt. Nenajde ale žádnou možnost, jak účinně extrakt z Morkhero Seelenquella bez nebezpečných vedlejších účinků dostat do těla mutantů. Varuje mutanty na palubě ROALD AMUNDSENA před používáním psí-sil a věnuje se dalšímu vývoji Zheob-0134.

Monochrom-mutanti kolem Rain T. Farkima považují Zheobittovo varování za lest. Zaútočí na centrálu a paralyzují Jani Keitz, Ikarius Jopro a další členy posádky. Ostatním dají ultimátum, že zabijí ostatní, pokud neskončí s protiakcemi. Nehledě na nebezpečí zaměření, kterému tím vystaví Kalupovu bránu, aktivují paratronový štít lodi a Kempar Onyx odstartuje s OBJEVITELEM k letu na Arkon. Ikarius Jopro se ale včas probudí z pro ertrusanku slabé paralýzy, a naviguje ROALDA AMUNDSENA s pomocí SERT-přibly do sluneční koróny a hrozí, že ho tam nechá shořet, pokud mutanti neukončí svou zpouru.

Dříve než Rain T. Farkimu na to může zareagovat, nastává u jeho bratra Killma, u Pina Rickarovic a u Spizak Salenka geneticky naprogramovaná smrt. Farkim je nechá převést do medostanice, kde jim Zheobitt vstříkne právě vyvinutou verzi Zheob-0134. První komponenta léku přeruší celulární sebevražedný proces ve tkáni, zatímco druhá produkci psí-potenciálu zodpovědného za zpustošení oblasti mozku. Mutant tím ztratí své paraschopnosti. Po této stabilizaci Aras nahradí již rozpadlé orgány tří mutantu a jejich srdce biomechanickým implantátem.

Když se nyní také Rain T. Farkim a ostatní spojí ke společnému para-bloku, skončí vzpoura. Protože lékařská kapacita ROALDA AMUNDSENA nestačí, nechá Jani Keitz mutanty transmitery přesunout na další lodě terranské flotily, zatímco CENTRIFUGA dodává potřebný Zheob-0134. Až na padesát devět jsou všichni monochrom-mutanti zachráněni.

Protože se obává, že ho SEELENQUELL bude hledat po celé galaxii, zůstává Zheobitt u Terranců. Perry Rhodan přijme vyslance, kterého vyslalo Quintovo centrum, ve které ho Monkey vyzívá, aby byl s celou flotilou připraven k akci2). Vyslanec oznamuje, že Blo Rakane3) je v Quintově centru a že svaz pět set metrových lodí třídy ODIN odtáhl difuzorním polem zakrytou kosmickou loď2) k hlavnímu stanu USO.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál