Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2074
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2074
Název:Devět dnů třesení
(Neun Tage des Zitterns)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Thoregon / Solární rezidence
Vydáno poprvé:22.5.2001
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1304 NGL = 4891
Na kultovním místě Dryhanů - staří nepřátelé kooperují na Arkonu
Hlavní postavy románu:

Keltremon Champac - obchodník s vínem ze Zalitu je aktivní proti SEELENQUELLOVI

Bostich I. - bývalý imperátor je součástí zvláštní aliance

Aurianne da Ithaba - dokonalá služebnice Dryhanů stojí uprostřed jejich plánů

Pergader Lav - specialista USO hledí na svou akci kriticky

Durren ter Uchat - specialista USO se vyzná od akce Hvězdný pták na Arkonu

Skoro půl Arkonského roku po osvobození Reginalda Bulla z Golkanského vězení se arkonidský specialista USO »Hvězdný pták«1) si pod novým krycím jménem »Managara« vybudoval na Arkonu novou maskovací identitu zalitského obchodníka s vínem a gastronoma. Společně se specialisty Duren ter Uchat1) a poručíkem Pergader Lav provozuje pod krycím jménem Kelterom Champac ve tři a půl milionovém městě Shulukai na Arkonu labužnickou restauraci »Slast z drahého patra«.

20. Prago Dryhanu 21.423 da Ark (1. března 1304 NGL) se Bostich I. společně s Katsugo TOMCAT a SHECAT na nákladní lodi OUROBOROS dostane na Shulukský astroport schovaný v transportním kontejneru na víno. Champac a jeho specialisté se ale nejdříve chovají krajně odmítavě vůči imperátorovi, proti kterému ještě nedávno bojovali. Postupem času se ale u nich vyvine vzájemný respekt.

Bostich chce za Dryhanských svátků navštívit »Ostrov sluhů«, který se nachází ve vnitrozemním moři Sha'Shaluk uprostřed kontinentu Laktranor. Zde žije pět tisíc Dryhanů pod duchovním vedením »Dokonalé služebnice«. Její původ vede k Yobilyn I., zvanému »spravedlivý«, postraní linie pochází z Quertamagin-Khasurnu, který v 11.508 až 11.589 da Arko (6828 až 6733 před Kristem) vládnul jako 254. imperátor2). Celý Dryhan každého roku věnují zbožňování božského imperátora. Svůj vrchol najdou oslavy na mnoho Arkonidany navštěvované slavnosti 25. Prago Dryhanu při Hanišské ceremonii.

Zatímco Kelterom Champach, Durren ter Uchat, Pergader Lav, další specialisté USO a Bostich v masce obchodníka Lorts ter Royah jedou s jachtou ZEUTAN k ostrovu sloužících, odlétá TOMCAT a SHECAT na Arkon III. Při hledání Ark'Thektranu zjistí Siganci, že na třetí planetě Arkonu se zdržuje přibližně dvě stě milionů Arkonidanů. S pomocí kódu, který jim Bostich dal, se mohou specialisté USO ve svých Kastugo zamíchat mezi tamější roboty a dosáhnout Ark'Thektranu. Tam získají přístup do centrálního počítače, takže syntronický specialisté poručík Tyrjo Lushurn a poručík Anzisko Modeno se s pomocí kódové šifry »Echodim« dostanou k zabezpečeným Bostichovým datům, které obsahují všechny technické specifikace Křišťálového štítu.

Na ostrově sloužících hledí Dokonalá služebnice Aurianne da Ithaba a její kadeříní Eynam on Minshegur vstříc budoucnosti s velkými starostmi. Protože Bostich II. všechny Dryhany z jeho paláce vykázal a v rozporu se svými předchůdci jim nic neplatí, scházejí peníze na dokončení Khasurnského chrámu pro Gaumarola. Také osmdesát kilogramový khygišský krystal nemůže být nahrazen, protože byl za doby Monosovy diktatury3) ukraden ze sochy Yobilyna Prvního.

Navzdory jeho celotělové masce poznají bývalí palácoví služebníci Imperátora Bostiche pomocí svých Dryhanosmyslu, protože psí-schopnosti Dryhanů používají exotickou oblast hyperspektra, kterou terranské PsIso-síťky nechrání. Bostich vysvětlí Aurianne da Ithaba svůj úmysl a slibuje, že po znovuzískání trůnu jí dá dostatečné prostředky pro jejich plány. Domělý obchodník s vínem Kelterom Champac nabídne Dryahnům okamžitě půl milionů Chronnerů jako formální protislužbu za to, že Dokonalá služebnice mu dala k dispozici propagační holografie. Krásná Dryhanka neokouzlí Champaca méně než on jí.

Získaná holofota umožní specialistům USO propašovat se i se svou výstrojí přes Celisty do Křišťálového dómu, místě konání Hanišské ceremonie. Zde se nachází celkem čtyři sta tisíc návšetěvníků.

Když 25. Prago Dryhanu (8. března 1304 NGL) začne Hanišská ceremonie, ve které se nejdříve připomíná předchozí imperátor Arkonu, pak se v Hanišském paláci ve furiózním finále prezentuje socha Yobilyn, a poté Aurianne da Ithaba představí publiku, ke kterému patří také šéf tajné služby Sargor z Progeronu4), Bostiche Prvního. Chráněný paratronovým štítem v proslovu, jehož přenosu do celé soustavy Arkonu nemůžou Kralaseni zamezit, objasní Arkonidanům SEELENQUELLA, svou fingovanou smrt a robota Enzona.

Poté co vyzve k boji proti SEELENQUELLOVI, transmiterem, jehož projektor je umístěný do Křišťálové sochy, přesune do tajné skrýše Kelteroma Champaca v obraném valu astroportu Shuluk. Než se může Dokonalá služebnice rovněž zachránit transmiterem, přižene se SEELENQUELL v metrové, třpytící se kouli z Arkonu III. Bezmocně se Champac musí dívat, jak negativní superinteligence zabije jeho milovanou ženu, když se paratronový štít zhroutí po ostřelování SEELENQUELLEM.

Poté co se specialisté USO znovu vrátí na svou operační základnu, opustí Bostich a oba USO Katsugo 29. Druhanu (12. března) Arkon na palubě OUROBOROSu.