Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2072
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2072
Název:Smlouva s ďáblem
(Der Pakt mit dem Teufel)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Thoregon / Solární rezidence
Vydáno poprvé:8.5.2001
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1304 NGL = 4891
Eximperátor jako klíčová figurka - Rhodan se musí rozhodnout
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Pozemšťan musí aktivně postoupit proti SEELENQUELLOVI

Bostich I. - jako nedobrovolný host zůstává bývalý imperátor u Pozemšťanů

Bré Tsinga - kosmopsychložka dostane nový úkol

Reginal Bull - nositel aktivátoru nesouhlasí se všemi rozhodnutími svého přítele Perryho

Zheobitt - Aras má svůj vlastní plán

Po odletu Haluťanů disponuje v sektoru Gamma-Cenix shromážděná flotila LSP1) ještě 218.000 nepoškozenými a bojeschopnými jednotkami. Mnoho velitelů flotil, ale i Reginald Bull, Maurenzi Curtiz a Finch Erkroy, zástupce šéfa SPL Noviela Residora, tlačí na okamžitý protiútok, ale Perry Rhodan to energicky odmítne. Ví, že svaz Arkonidanů už dávno přistál a chce zamezit nekalkulovatelným následkům, které by velká prostorová bitva měla na jednotlivé měsíce a planety jakož i na celkovou skladbu Sluneční soustavy. Kromě toho má SEELENQUELL v obyvatelích rodné sluneční soustavy bezpočet rukojmích. Také útoky na světy v M 13 nebo na arkonské svazy na Ertrusu, jak navrhuje Erkroy, nepřichází pro Terranského Rezidenta v úvahu, protože by si vyžádali mnoho lidských životů.

K lodím, které do sektoru Gamma-Cenix přiletěli, patří také Markhom-Reylem řízená CENTRIFUGA II Arase Zheobitta2), kterému Rhodan souřadnice bodu útěku dal na počátku bitvy. Zheobitt následuje loď třídy OBJEVITEL CHARLES DARWIN, která má pětatřicet až čtyřicet tisíc monochrom-mutantů ze Sluneční soustavy převést do bezpečí3). Zheobittův přístup k mutantům podmíní ale Rhodan tím, že vyvine lék, který zbaví rizika srdeční zástavy lidi, ze kterých si SEELENQUELL udělal své »ruce« a je jim nasazena PsIso-síťka.

Nejdříve ale požádá Rhodan galaktického lékaře aby přešetřil znepokojivý zdravotní stav Bostiche I. Zheobitt zjistí, že imperátor je již zcela zdraví a pokoušel se Pozemšťany jen ošálit.

Psychologickou péči o Bostiche, který byl přesunut do Solární Rezidence, pověří Rhodan Bré Tsingu. Jen s námahou jí ale může přesvědčit o tom, že nenese odpovědnost za chování Posbijské flotily, které vedlo ke ztrátě Sluneční soustavy.

Když se lodi USO a organizace Taxit, jakož i domovské flotily z Nosmo, Oxtorne, Plophos a dalších světů vydají na svá normální stanoviště, odlétá Perry Rhodan 25. ledna 1304 NGL se zbylými loděmi a Solární Rezidencí dál. Celkem mu zbylo patnáct tisíc lodí vlastní strážní a domovské flotily, čtyři tisíce lodí mobilní eskadry, k níž patří osm OBJEVITELŮ a sto křižníků NOVA, a deset tisíc dodatečných lodí, nákladní flotila, flotilní nosiče a průzkumné lodě.

Rhodanovým cílem je soustava Kalupova Brána v sektoru Zhoyt, ze které profesor Arno Kalup4) v roce 2102 podnikl zkušební let s novým kalupovým kompenzačním konvertorem5). Lodě flotily se ukryjí na povrchu Brány 3, třetí planety oranžového slunce typu K1V, obří planetě gravitací 3.28 gravů a hustou vodíkově-metanově-čpavkovou atmosférou. V oblasti severního pólu je špička Solární Rezidence ukotvena do pevné horniny.

Ze Sluneční soustavy hlásí Noviel Residor, že Mascant Kraschyn šetří jak civilní obyvatelstvo tak průmyslová zařízení. Všechny informace o Aagenfeltově bariéře byli agenty SPL zničeny, než se mohli Arkonidanům dostat do rukou6). V soustavě zůstalo jen 25.000 jednotek Arkonidanů a Posbiů, ostatní se vrátili na svá původní stanoviště. NATHAN později dodává, že Věž SPL byla asi zničena a že arkonidští syntronikové se pokoušeli změnit jeho identitu. Jsou schopni ho přinutit ke krátkodobé spolupráci, ale nemají žádnou šanci jak najít jeho tajné řídící centrum.

Jako hlas odporu je zřízena Rezidenční vysílání, které prezentuje Maurenzi Curtiz. Na různých místech Mléčné dráhy vysílají roboty řízené space-jety do GALORSu Rhodanův apel na národy Mléčné dráhy, aby spolupracovali s Terranci proti SEELENQUELLOVI. Solární Rezidenci nabízí Rhodan jako symbol všem galaktikům, jako nosný pilíř podzemního boje, stejně jako kdysi udělal Julian Tifflor z BÁZE »Velkého bratra« pro odpor proti Sotho Tyg Ianovi7). Jako první odpoví po třiceti hodinách Cheborparnové a Lynveeové ze systému Kaisernesdel, bezvýznamné obyvatelstvo z Fóra Raglund.

Kromě toho se Perry Rhodan a Bré Tsinga snaží přemluvit Bostiche ke spolupráci. Imperátor ale trvá na svém požadavku buněčného aktivátoru8).

Arkonská korveta proletí systémem Kalopovy Brány, skrýš 29.000 lodí LSP ale neobjeví.

8. února přichází z Quintova centra Rhodanem dlouho očekávaná informace, že Bostich II. se svou trůní flotilou navštívil Larg as Monium, čtvrtou planetu oranžovočerveného G9V slunce Largova hvězda. Tam uvede tradiční každoroční vzpomínkovou slavnost za zavražděnou Imperátorku Thetu z Arigy I.9). S tisícem lodí se vydá Rhodan druhého dne na cestu k obchodnímu centru, které je jen 8.66 světelných let daleko od Arkonu. Ke svazu patří kromě osmi OBJEVITELŮ také Matrix-tender a dva Ponton-tendry, které krátce před tím dorazili do Kalupovy Brány z Olympu.

U Largovy hvězdy narazí Terranci na 1200 jednotek Arkonidanů. Zatímco ostatní křižníky LSP tyto lodě zaměstná, zaměří se OBJEVITELÉ a sto lodí konvoje na ARK'IMPERION. Když Rhodan nakonec zaútočí na Trůní flotilu, zřekne se Bostich svého pasivity a podporuje při boji proti ARK'IMPERIONU Terrance, zatímco osobním kódem aktivuje bezpečností zapojení, které v deseti jednotkách Trůní flotily vypne všechny technická zařízení. Osm bezmocných křižníků je převzato Matrix-tenderem, zatímco ZHYM'RANTON a THE-LAKTRAN naleznou místo na pět tisíc metrů velkém a tisíc metrů tlustém Ponton-tendru, který vypadá jako zvětšená verze legendárního tendru DINO-III, nemá ale žádnou velitelskou kopuli10).

Když se nyní vynoří šest tisíc lodí arkonské bitevní flotily a začne ohrožovat terranský svaz, zavolá Bostich z vlastního podnětu hypervysílačkou a vysvětlí, že zpráva o jeho smrti je podvod, že vyváznul ze SEELENQUELLOVA zotročení a že Enzon da Bostich není jeho syn. Jeho výzva okamžitě zastavit bojovou akci se postará o zmatení Arkonidanů, takže lodi LSP mohou se svou kořistí odletět.

Deset tisíc světelných let od M 13 terranské lodě zastaví. Posádky energie zbavené Trůní flotily je ochromeno paralyzátory a následně roboty přeneseno na VASCO DA GAMA a DAVIDA LIVINGSTONEHO, jejíž velení převezme Reginald Bull. Protože mezi paralyzovanými jsou bezpochyby »ruce« SEELENQUELLA oba OBJEVITELÉ zůstanou, zatímco ostatní lodě společně se třemi tendry odletí do Kalupovy Brány. Ačkoliv ho Gucky naléhavě před touto »smlouvou s ďáblem« varuje, dohodne Perry Rhodan 9. února spojenectví s Bostichem I. Přitom žádá o neomezenou podporu v boji proti SEELENQUELLOVI jakož i okamžité stažení jeho flotil z Terry, až bude negativní superinteligence poražena. Jako protislužbu slibuje Imperátorovi, že až se Lotho Keraete11) vrátí do Mléčné dráhy, tak ho požádá aby pro něj obstaral aktivátor od ID.

Mimoděk musí Rhodan pomyslet na svou smlouvu s Hismoomem, který mu předpověděl století válek12).