Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2067
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2067
Název:Cíl útoku Terra
(Angriffsziel Terra)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Thoregon / Solární rezidence
Vydáno poprvé:3.4.2001
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1304 NGL = 4891
Mezi očekáváním a strachem - hrozí velká bitva ve Sluneční soustavě
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec vidí svůj domov v ohrožení arkonskou flotilou

Reginald Bull - v Solární Rezidenci se hádá ministr obrany se svým osudem

Bostich I. - bývalý vládce Božského impéria klade neuvěřitelný požadavek

Kraschyn - Mascant vede největší flotilu tisíciletí do rozhodující bitvy

Po vyhlášení krizového případu Kartágo2) se Sluneční soustava připravuje na invazi Arkonidanů. 22. ledna 1304 NGL dá Reginald Bull na Měsíci dvěma novým perutím STRÁŽCŮ jejich rozkazy. Společně s perutěmi 19, 21, 22 a 23 staženými ze systému Kreit mají doplnit současnou peruť STRÁŽCŮ ve Sluneční soustavě, takže je jeho Aagenfeltova bariéra dvojnásobně pojištěna. Protože Olymp, Nosmo, Plophos, Ertrus a Epsal jakož i další asociované světy s LSP a systémy již vyslaly lodě svých domovských flotil, shromáždí se ve Sluneční soustavě skoro 250.000 bojových lodí, mezi nimi sedm jednotek třídy OBJEVITEL, osm set jednotek třídy NOVA a deset tisíc jednotek třídy ODIN. K nim patří ještě 55.000 bojových lodí Haluťanů.

Zpráva o fingovaném zavraždění Bostiche na Urankan-5 a rychlý výběr jeho následníka přiostří situaci a ukáže spěch, se kterým SEELENQUELL postupuje kupředu. Perry Rhodan a Reginald Bull zapřísáhnou Bostiche, aby je podporoval v boji proti SEELENQUELLOVI, ale Arkonidan trvá na svém požadavku buněčného aktivátoru.

Všechny kosmické stanice v extravilánu Sluneční soustavy dostanou rozkaz k evakuaci. Starý Yekam Dusik ve výzkumné stanici JAN H. OOR, která už devět století stojí v Oortově oblaku a jejíž posádka drží v izolaci dva metry velké tvory s dlouhými články, rozkaz ignoruje. Naopak odlétá ze svým space-jetem ze stanice, aby prozkoumal anomálii v dráze roje ledových krystalků. Přitom narazí na arkonskou bitevní loď, která jeho jet vezme na palubu. Terranská kontejnerová loď PALLAS, která o čtyřiadvacet hodin později zachrání posádku JAN H. OORT, přiletí na pozici, kde Dusik zmizel, narazí tam také na Arkonidany a uteče. Když kapitán Reckman pozná, že se na jeho loď připnula arkonská sonda, aby zjistila Tot-frekvenci nutnou pro průlet Aagenfeltovou bariérou, v poslední sekundě Tot-frekvenci vypne. Nechráněný vlétne do Aagenfeltovy bariéry a PALLAS je vyzářen do nového minového pole, které tramsiterová loď ANN ZYKOW právě buduje osm astronomických jednotek od Neptunu, a exploduje.

Kolem 15.03 hodiny 24. ledna dorazí padesát křižníků třídy ODIN a stejně tolik Neo-korvet Nového USO jakož i dvě stě ozbrojených pěti set metrových obchodních křižníků organizace Taxit. Svaz je veden Roi Dantonovoou LOVELY BOSCYK3).

V LEIFU ERIKSSONOVI mezitím Zheobitt nahradí Bostichovo umělé srdce4) novým srdcem, které bylo vyklonováno z imperátorových kmenových buněk. Hned poté se Aras přesune na palubu své nové CENTRIFUGI II, která mezitím dorazila do Sluneční soustavy.

Skrytí mezi troskami topsidských nákladních lodí pozorují v soustavě Orion-Delta Dim Ramien a Milbur Kane v IB-SJ-50, space-jet IBN BATTUA, jak se tam mezitím shromáždilo 380.000 arkonských lodí. Kolem 19.46 hodin dorazí Bostich II. s ARK'IMPERION na Topsid. Přibližně o dvacet minut později se obrovská flotila vydá na cestu.

25. Prago Tarmanu 21.423 da Ark (24. ledna 1304 NGL) se materializují arkonské lodi pod velením Mascanta Kraschyna5), »ruky« SEELENQUELLA, na hranicích Sluneční soustavy, vně Aagenfeltovy bariéry. Země, Měsíc a Saturnův měsíc Titan jsou zahaleny do paratronového štítu.

Přibližně o patnáct minut později se objeví Bré Tsinga s PAPERMOONEM a proletí Aagenfeltovou bariérou, následována čtyřiceti tisíci fragmentálními loděmi Posbiů6). Touto posilou je jak se zdá Sluneční soustava zachráněna, ale SEELENQUELLEM ovlivnění Posbiové začnou zcela překvapivě ničit svazu STRÁŽCŮ. Ačkoliv LEIF ERIKSSON a další velké bojové lodě okamžitě zasáhnou, je první peruť STRÁŽCŮ zničena a Aagenfeltova bariéra se začíná hroutit.

Nyní dá SEELENQUELL svým rukám rozkaz k útoku.

Z loajality k Bostichovi I., jehož pokládají za obět dvorních intrik, se vzbouří Dor'athor (Tří měsíční nositel) Vualgom ter Hoyes, který velí těžkému křižníku KANTH-YRRH, jakož i velitelé a důstojníci dalších čtyřiadvaceti lodí proti Bostichovi II., aby zabránili nesmyslnému boji proti terranským bratrům. Když se přiblíží k trůní flotile mladého imperátora, jsou zničeni »rukama« SEELENQUELLA.

Když Aagenfeltova bariéra padne a arkonidské lodi vletí do Sluneční soustavy, nemá Perry Rhodan už žádné pochybnosti o tom, že útočníky nebudou moci zničit ani za cenu obrovských ztrát. Aby zabránil zbytečnému krveprolití a možnému zpustošení Slunečních planet a měsíců, dá s těžkým srdcem rozkaz provést nouzový plán »Pád Kartága«, který znamená kapitulaci rodné Sluneční soustavy. DAVID LIVINGSTONE, JAMES COOK, VASCO DA GAMMA a navrátivší se IBN BATTUTA vezmou do vleku Solární Rezidenci a zrychlí s ní i přes arkonské útoky a se symbolem přejdou do metagravového letu.

Mezitím se pokusí Bostich I. o útěk, ale prasknutí jeho operačních ran mu ho znemožní.

Také ostatní lodě obhájců se stáhnou zpět ze Sluneční soustavy. Roi Danton ale opustí LOVELY BOSCYKA před rozkazem k ústupu v jednomístné stíhačce a zmizí s neznámým cílem7).

Uprchlé lodě se shromáždí v sektoru Gamm-Cenix, asi osm set světelných let od Slunce. Skoro 200.000 lodí je téměř nepoškozeno, 25.000 lodí je naopak poškozeno těžce, z nich deset tisíc je neopravitelných. 5823 křižníků je pohřešováno, mezi nimi i 1483 jednotek Haluťanů. Se zbylými loděmi doletí Mon Vanta pryč, aby svůj domovský svět chránili proti možnému útoku SEELENQUELLA. Rhodanovu nabídku dát Haluťanům k dispozici zbylé perutě STRÁŽCŮ Vanta odepře8).

V Rezidenčním parku Terranie opustí časného rána 25. ledna Morkhero Seelenquell se svým nosičem Julianem Tifflorem Kraschynovu vlajkovou loď AUMOKJON a zabere Zemi do SEELENQUELLOVA držení9).