Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2066
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2066
Název:Následník trůnu
(Der Thronfolger)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Thoregon / Solární rezidence
Vydáno poprvé:27.3.2001
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1304 NGL = 4891
Intriky v Křišťálovém impériu - žurnalistka je na horké stopě
Hlavní postavy románu:

Sargor da Progeon - šéf tajné služby provádí odvážný plán

Marchany da Camqoa - mladá žurnalistka je věrná Božskému impériu

Yinkall - bývalý druhy Marchany hraje zvláštní hru

Mercarit - pozitronický koordinátor větří neštěstí

Marchany da Camqoa je v arkonidanském impériu vysoce uznávaná trivideová žurnalistka, která jde vstříc zářivé kariéře. Pochází z kdysi vysoce postavené rodiny, která díky intrikám během vlády Imperátorky Thety da Ariga I.1) upadla do bezvýznamnosti a finanční nemajetnosti. Nikdo neví, že krásná Arkonidanka 17. Prago Tarmanu 21.418 da Ark (17. února 1298 NGL) s Bostichem I. strávila milostnou noc, která na ní hluboce zapůsobila. Od té doby už Bostiche neviděla, ale díky osobnímu pozvání imperátora měla příležitost podat zprávu o slavnosti k založení Hahany'Tussan2), což jí vyneslo značné renomé.

V Tarmanu 21.423 da Ark (v lednu 1304 NGL) potká Marchany da Camqoa překvapivě svého bývalého partnera Yinkalla, který mezitím začal pracovat pro vládu. Opatří jí povolení aby mohla 21. Tarmanu (22 ledna) vysílat vysvěcení nového paláce Ta-moas na Urankan-5 Bostichem. Žurnalistka netuší, že Yinkall patří ke Kralasenům a že všechno zangažoval Sargon z Progaronu3).

Krátce poté co Öllynan, mladá dcera šlechtice Mhakurda, za zvláštních okolností spáchá na Arkonu I sebevraždu, odletí Marchany da Camqoa s LIRTHAN k převážně Terranci a Terranskými potomky obydlené páté planetě žlutého slunce Urankan ve hvězdokupě Hayok5), doprovázena svým týmem, ke které mu patří režisérka Oltra Rimeiyke a pozitronický koordinátor Mercarit. Když Bostich I. 22. Tarmanu přistane před kamerami na paláci připomínajícím obrovský květ, vyjede ze země náhle skrytý robot, podobný terranské TARA-V-UH, a zabije ho.

Marchany da Camqoa je vyděšena. Skutečnost, že překvapivě zemřelá Öllynan byla specialistkou na bioformování a že je zároveň velkou ctitelkou imperátora, vzbudí v žurnalistce jen krátké podezření, že zavražděný by mohl být jen umělý dvojník Bostiche. Její opovržení vůči Terranským barbarů, jejichž svět stále označuje jako Larsaf III5) a které činí zodpovědné za atentát, vzrůstá. Vláda LSP zprávu sice dementuje, ale tomu žádný Arkonidan nevěří.

Sargon z Progenoru jí osobně pověří, informovala o s neobvyklým spěchem uspořádané volbě nového imperátora při shromáždění významných rodin 23. Tramanu v Křišťálovém paláci, mezi nimi jsou rodiny Ragnaariů, Zoltralů, Gonozalů, Quertamaginů, Orcastů, Monotů, Orbanascholsů, Tutmorů, Tereomirů, Anlaanů, Metzatů, Thetaranů, Arthaminů a Arigů. Překvapivě rychle skončí jednání a mistr Khasurnu Optar da Ragnaari prezentuje 128 členům Tai Than, Velké radě, jako nového imperátora Bostichova jedenadvacet let starého, nemanželského syna Enzona.

Marchany da Camqoa ví, že je to podvod, protože když bezprostředně po noci strávené s Bostichem podstoupila lékařské vyšetření, dozvěděla se, že imperátor je už od mládí neplodný. Povýšení k Huhany'Tussan jakož i její naděje na revalvaci své rodiny, kterou jí Sargor z Progeronu dal, ale rozptýlí její pochybnosti.

Šéf tajné služby činí skrytě nátlak na Marchaninu matku Aranchael Sirquana Olezth da Camqoa, která od nehody při které si zranila hlavu, vegetuje v Harras-a-Theur na Zalitu. Chce zjistit, v jakém vztahuje Marchany k Bostichovi.

Smuteční řeči na Bostiche I. se ujme Aktakul da Ertrus6). Zbytky zavražděného na Urankan-5 jsou 25. Tarmanu spáleny. Ještě ve stejný den nastupuje Enzon jako Bostich II. na trůn. Již při svém korunovačním proslovu vyhlásí Teře oficiálně válku.

Když Marchany da Camqoa tajně zaznamenává jeho proslov, aby mohla o mladém vládci udělat portrét, učiní objev, že je to robot. Krátce poté jí zavraždí Yinkall, zatímco jí při polibku injektuje ve svém jazyku skrytý váček s neprokazatelným a ihned působícím jedem Suut. I její matka, které žurnalistka svůj objev sdělila, je Kralaseny zavražděna.