Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2065
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2065
Název:Mise Svět sta sluncí
(Mission Hundertsonnenwelt)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Thoregon / Solární rezidence
Vydáno poprvé:20.3.2001
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1304 NGL = 4891
Bré Tsinga a Posbiové - Liga svobodných Pozemšťanů potřebuje pomoc
Hlavní postavy románu:

Bré Tsinga - kosmopsycholožka je na misi ke Světu sta sluncí

Bruno - matracovitý Willy je technopionýrem svého národa a staví továrnu

Daniela May - terranská velvyslankyně u Posbiů je nervózní

Hamish O'Brian - tajemník terranského vyslanectví se stará o matracovité Willye

Kallo Mox - robopsycholog se zajímá o Posbie

Na počátku roku 1304 NGL zjistí Daniela May a členové jí vedeného terranské vyslanectví na Světě sta sluncí1), že se centrální plazma Posbiů zapouzdřila a odmítá komunikovat. Následkem toho upadají matracovití Willyové do stavu deprese. Jeden z nich, Roland, dokonce skočí z věže budovy vyslanectví.

Všechny naděje Willyů se zaměřují na Bruna, prvního z jejich druhu, který si vyvinul pochopení pro techniku. Bruno buduje na tajném místě aparaturu na výrobu Vurguzzu2), aby své druhy vytrhnul z jejich zakalené nálady. Při hledání poslední scházející součástky, vstřikovacího čerpadla, pronikne tajně do centrální syntroniky, ve které Posbiové provádějí rozsáhlou přestavbu. Tam krátce spatří stínovou postavu lidského tvaru, nevěnuje pozorování ale žádnou další pozornost, protože objeví dlouho hledané čerpadlo. Přesto se mu nepodaří uvést stroj do chodu.

20. ledna přistane Bré Tsinga a syntronik a robopsycholog Kallo Mox s PAPERMOONEM na Světě sta sluncí. Mají poprosit centrální plazmu o pomoc proti SEELENQUELLOVI a hrozícímu napadení arkonskou flotilou. Je ale jasné, že skoro tři sta tisíc fragmentálních lodí Posbiů nemá v Mléčné dráze žádnou šanci, protože jejich syntronika je ohrožena KorraVirem.

Protože centrální plazma chce velvyslankyni Solární Rezidence přijmout teprve po čekací lhůtě pěti hodin, vydá se Bré Tsinga a Kallo Mox s Danielou May jakož i její životní druh a zástupce Hamish O'Brian nejprve do osady depresivních matracovitých Willyů. Protože ví o oživujícím vlivu alkoholu na plackové bytosti, opije Bré Tsinga několik z nich víne, ale dosáhne tím jen krátkodobého úspěchu. Když jí zklamaný Bruno ukáže svoje nefungující zařízení, dá mu kosmopsycholožka nerozvážné upozornění na to, že zapoměl na zásobování energií, ačkoliv ona jeho úmysl neschvaluje.

Příčinu proměny centrální plazmy neznají ani Willyové. Kallo Mox, který se do Bré Tsingy beznadějně zamiloval, je přesvědčen o tom, že to souvisí se vznikem SEELENQUELLA.

Později oznámí centrální plazma Bré Tsinze, že Posbiové svou centrální syntroniku znovu předělali na původní hyperinpotroniku, které se vzdaly v 5. století NGL. Další důležitou novinku chce sdělit plazma Terrance až za dva dny. Osmnáct kopulí plazmy, která si je vědoma hrozby SEELENQUELLA, je potaženou tenkou PsIso-sítí.

Poté co jí Posbi CO-15447, kterého pojmenuje jako Tom, ukáže přestavby v oblasti centrální syntroniky, spadne Bré Tsinze do rukou matracovitý Willy, který se nadměrnou Vurguzzovou sprchou zcela opil a vyzve jí k tanci.

Při druhé návštěvě sděluje centrální plazma Bré Tsinze 22. ledna, že Terrancům dá k dispozici deset tisíc tří kilometrových fragmentálních lodí a třicet tisíc dvou kilometrových, které byly na tajném posbijském Temnosvětě3) zcela kompletně předělány na pozitronický provoz.

Mezitím se probere Bruno z opilosti a najde svůj stroj na Vurguzz zničený. Protože mu schází vzpomínky na poslední hodiny, domnívá se, že poškození sám způsobil. Když se vrací do centrální syntroniky, aby našel nové vstřikovací čerpadlo, padne do rukou skupině sedmi Kralasenů, kteří o den dříve se člunem dorazili na Svět sta sluncí a ukryli se poblíž bioponbloků. Aby zabránili odhalení, vylijí na něj odporně páchnoucí, žíravou kapalinu. Zraněný a bez vzpomínky na vetřelce se matracovitý Willy vrací ke svým druhům.

Aniž by se o přítomnosti Arkonidanů dozvěděla, odstartuje Bré Tsinga a Kallo Mox 23. ledna se čtyřiceti tisíci fragmentálními loděmi k Zemi4).