Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2064
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2064
Název:Krizový případ Kartágo
(Krisenfall Karthago)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Thoregon / Solární rezidence
Vydáno poprvé:13.3.2001
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1304 NGL = 4891
Slavnostní přehlídka ve Sluneční soustavě - Rhodan zápasí o Bostichův život
Hlavní postavy románu:

Zheobitt - Galaktický lékař chce konečně přijít blíž ke svému cíli

Perry Rhodan - Terranský Rezident si musí vyslechnout nepříjemný požadavek

Monkey - Oxtořnan splní podstatný slib

Ychette Deroy - Terranka, která hlídá prostor kolem systému Orion-Delta

Pearl TenWafer - Epsalanka je konfrontovaná s neobyčejnými novinkami

Poté co Perry Rhodan, Monkey a další členové jeho úderného oddílu dosáhnou s oběma Katsugo TOMCATem a SHECATem LEIFA ERIKSSONA1), opustí terranská vlajková loď Ertrus. Bostich I. v bezvědomí je umístěn pod paratronový štít, aby byl uchráněn před bezprostředním zásahem SEELENQUELLA. Aby minimalizoval nebezpečí zaměření, vydá se LEIF ERIKSSON relativně malou rychlostí směrem ke slunci Racisse u Hvězdného skaliska2).

O nějakou dobu dříve je Aras Zheobitt3), který v Para-City hledá své paměťové krystaly a další podklady, navštíven hologramem muže, jehož půlka obličeje vypadá jako hlava klauna, přičemž druhá působí pochmurně. Cizinec tvrdí, že je zuřivý reportér Krohn Meysenhart, který v roce 428 NGL s novinářským tendrem KISCH informoval o příjezdu Nekonečné Armady do Mléčné dráhy4). Přispěvatel Lunatic Intervisio se přes hologram ptá Zheobitta na temné okamžiky jeho minulosti.

Poté odlétá medik se svým týmem do Terranie, kde čtyřiadvacet Arasů pozoruje mnoho robotů s lidskou kokonovou maskou, kteří mají zřejmě vytvořit posádku robotských lodí, které by SEELENQUELL nedokázal ovlivnit. V Solární Rezidenci Moharion Mawrey oznámí Zheobittovi, že mnisterská rada mu nechválila dvě stě padesát milionů galaxů, které potřeboval, aby ve speciální loděnici skokanské planety Archetz čekající CENTRIFUGU II mohl zaplatit. Zheobitt dostane ale možnost, aby své bádání nad smrtícím naprogramování monochrom-mutantů zahájil znovu v mutantské škole »Johna Marshalla5)« v Sydney. Zde se ale zdržuje jen osmnáct z dvou tisíc mutantů, kteří po Perry Rhodanově galaktické výstraze před SEELENQUELLEM přišli na Terru.

Po krátké době je Aras zástupci SPL přiveden na palubu ANUBISe, křižníku třídy ODIN, který ho odveze do systému Racisse. Tam přejde medik na palubu LEIFA ERIKSSONA. V jeho doprovodu se nachází ertrusanský emocionaut Rock Mozun4), který má na Rhodanovo přání nastoupit do služby na vlajkové lodi. Ve stejné době je také osm dalších jednotek OBJEVITEL terranské flotily obsazeno ertrusanskými emocionauty.

Zheobitt má zabránit, aby Bostich po odstranění KrIso-síťky zemřel jako jiné »ruce« na selhání srdce6). Jako protislužbu požaduje od Perryho Rhodana potřebných dvě stě padesát milionů galaxů. Se skřípěním zubů musí Zheobitt spolupracovat s Prak-Noy, palubním lékařem LEIFA ERIKSSONA, ačkoliv se mezi nimi táhne padesát let starý konflikt. Poté co je Bostichova KrIso-síťka nahrazena PsIso-síťkou, donutí imperátorův mozek jeho srdce k zástavě. Přitom Zheobitt zjistí, že selhání srdce nezpůsobil žádný posthypnotický rozkaz, ale že SEELENQUELL část sebe samého, jako myšlenkového symbionta, deponuje do mozku svých »rukou«. Dříve než je Bostichovo tělo trvale poškozeno, nahradí Aras srdce precizně provedenou operací biomechanickým standardním srdcem. Během celé této doby zůstává LEIF ERIKSSON schovaný v hyperprostoru.

Mezitím navštíví hologram Krohn Meysenharta SJ-IB-55, jeden z šedesáti space-jetů z IBN BATUTA pod velením Ycette Deroy, který pozoruje manévry sedmnácté imperiální flotily Arkonu u Orionu-Delta7). Reportér, který se legitimuje Alfa-kódem identifikace SPL, chce pro Lunatic Intervisio dokumentaci o čase před očekávanou ofenzívou SEELENQUELLA.

Chvíli po zmizení hologramu se materializuje tři sta tisíc arkonských bojových lodí v oblasti Orion-Delta. Tím nastává »Krizový případ Kartágo«. Space-jetům se podaří stáhnutí zpět na IBN BATUTA.

LEIF ERIKSSON dorazí ke slunci Tangul poblíž Olympu. Ve velitelské centrále se zjeví hologram Krohn Meysenharta a informuje Rhodana jako posel Noviela Residora o vynořujících se arkonských lodích v systému Orion-Delta. Rezident ví, že tři sta tisíc lodí není pro Sluneční soustavu žádná skutečná hrozba, protože jen dvacet procent z nich může proniknout Aagenfeltovou bariérou.

Když se Bostich probudí z bezvědomí, vyzve ho Perry Rhodan ke spolupráci pro SEELENQUELLOVI. Dříve než LEIF ERIKSSON letí dále, opustí Monkey loď. Slíbí poslat na Terru padesát lodí USO třídy ODIN jakož i ozbrojené obchodní křižníky Taxitu. Oba Katsugo zůstanou na LEIFU ERIKSONOVI.

Rhodan nařídí kurs skrz sluneční korónu šest světelných let od Racisse vzdálené modrobílé hvězdy třídy AO Relgrön, takže Rock Mozun může prokázat své letové umění. U cíle je loď Rezidenta očekávána TANVANem, sto metrovým kulovitým křižníkem Haluťana Mon Vanta. Společně s dalšími 55.000 Halutskými loděmi se Vanta připojí k LEIFU ERIKSSONOVI a odlétají směrem do Sluneční soustavy.

Bostich požaduje od Rhodana jako protislužbu za spoluprácí čip buněčné aktivace8).