Perry Rhodan 2055 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2055
Název:13 proti Arkonu
(13 gegen Arkon)
Autor:Andreas Findig
Cyklus:Thoregon / Solární rezidence
Vydáno poprvé:9.1.2001
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1304 NGL = 4891
Imperátor se nechává oslavovat - USO plánuje protiúder
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranský Rezident vede rizikovou akci na Ertrusu

Caar Vassquo - siganský podplukovník má tajné rozkazy

Subeat dom Cyllken - nový Tato Ertrusu má strach ze soudní planety Celkar

Bostich I. - Tai Maos Božského impéria netuší nic o »Operaci Volný plavec«

Alexander Woodi - mladý specialista USO se těší na svou akci

Oba čluny Qolfim se schovají na břehu 1.8 kilometru velkého jezera Barkenntova pramene a vyloží speciální Katsuga TOMCAT a SHECAT.

Mezitím pozoruje Eutrom Facrelli1), který se přidal ke skupině odporu »komando 4. října« kolem Rubin Karek1), oblast Baretusu zničenou 4. října 1303 NGL Omir-Gosovou intervalovou bombou. Stará se obřího rejska Princeznu, kterou si mezitím zatčený Eden Arukitch2) opatřil jako náhradu za usmrcenou Baronessu3). Oblast kolem Barkenntova jezera byla Arkonidany uzavřena dvaceti kilometrovou paratronovou kopulí.

Dva kilometry od břehu gejzírového jezera nechal Tato Subeat dom Cyllken4) rekonstruovat Arkadium, obrovský stadión, mramorovou shromažďovací plochu Ertrusanů, která existuje už od dob Carsualského triumvirátu5). Na centrálním pódiu z jiskřivého Ertrusanského křišťálu, na které stojí sochy Ertrusanů v nadživotní velikosti, se má 20. ledna 1304 NGL, 21. Prago Tarmanu 21.423 da Ark, konat slavnostní návštěvní ceremonie pro imperátora Bostiche I. Před ním se rozestaví čestné útvary Arkonidanů, Tuglaňanů, Luccianů, Zarakernů, Zaliťanů, Solternů, Supertěžkých a dalších národů Thantur-Lok a Sektoru mlh. Aby Bostich viděl jeho úspěchy, nechal Subeat dom Cyllken tým šéftechnika Traumor Koriliana vytvořit dva tisíce hologramů jásajících Ertrusanů, vypadajících jako živí. Skutečnost, že Tato kvůli tomu zakázal používání individuálních zaměřovačů, ulehčí třinácti Sigancům týmu Wild Cat přiblížit se se svými Katsugo k Arkadiu.

Společně s podplukovníkem USO Caar Vassquoem se v TOMCATu nachází emocionaut Sumner Kagel, navigátorka a radistka Ira Trimarket, navigátor Kelon Casant, syntronik Anzisko Modeno, šéf palby Alexander Woodi a palubní technik Paro Iledi. SHECAT je obsluhován emocionautkou Tynka Mintcoo, radistkou Jaenia Vaura, navigátorem Ahri Menakko, syntronikem Tyrjo Lushurn, šéfkou palby Alda Cerval a palubní techničkou Mara Hosmora. Siganci zmanipulují dálkové řízení Katsugů KK-10-10 a KK-10-11, dvou ze 120 standardních Katsugo, kteří mají chránit Bostichovu bezpečnost. Stroje jsou ukryti v pásu rákosí, který obklopuje Barkenntovo jezero. Oba chameleónským nátěrem vybavení USO-Katsugo převezmou roli KK-10-10 a KK-10-11 a vniknou do Arkadia.

Se šedesáti metrovým pomocným člunem opustí Bostich I. svou rezidenční loď THEK-LAKTRAN a vstoupí nakonec v pompézní ceremonii na centrální pódium Arkadia. Je doprovázen Aktakulem6) a na Julianu Tifflorovi jedoucím Morkherem. K Subeat dom Cyllkenově zděšení rozpozná imperátor zřejmě okamžitě jeho podvod s holografickými Ertrusany. Bostich ale na sobě nedá nic znát.

V TOMCATu čekající poručík Paro Ilendi se mezitím dozví, že Tifflorova svobodná vůle je po ovlivnění molekulami Kodexu7) a zotročení Shabazzovým čipem8) je nyní už po třetí podmaněná cizí mocí. Mezitím co má Tato řeč na uvítanou, oznámí Caar Vassquo překvapenému týmu Wild Cat, že jejich operace s kódovým jménem »Pojď k mamince« nespočívá v osvobození Juliana Tifflora, ale v únosu Bostiche.

Když se imperátor ujme slova, aby léno Ertrus oficiálně předal Aktakulovi, zasáhnou siganci do řízení arkonidských Katsugo a zároveň zmanipulují hologramy Ertrusanů, které se změní v monstra a začnou zuřit. Uprostřed chaosu vstoupí oba speciální Katsugo na pódium. Izolují pódium pomocí v podstavci ukrytého paratronového projektoru. Pak neutralizují Bostichův individuální štít, paralyzují imperátora a umístí ho dovnitř SHECATa. Následně se stáhou zpět. Tím, že až do té doby deaktivované Katsugo KK-10-10 a KK-10-11 pošlou útočit na projektory, které ovládají paratronový štít nad Baretusem, svedou Arkonidany ze svého útěku.

TOMCAT a SHECAT se znovu připojí na čluny Qolfim, opustí s nimi nepozorovaně Barkenntovo jezero a nakonec dosáhnou v ponorce ovládané Yilza Mpinder a Edarz Assain dvě stě padesát kilometrů od Baretusu vzdálené rokle Mat Pierbon, ve které je ukrytý transmiter Excalibur. Poté co Perry Rhodan jako poslední člen komanda vstoupí na palubu LEIFA ERIKSSONA, transmitery a čluny se sami zničí.

Caar Vassquo je rád, že nemusel provést tajný druhý rozkaz Monkeyho, který znal jen on sám. Kdyby se únos Bostiche nepovedl, měl by přímo vedle Imperátora odpálit gravitrafový zásobník Katsuga a s jeho pomocí zabít nejen Bostiche, Aktakula, Morkhera a Tifflora, ale i všech třináct členů Wild Cat.

Bostich se marně pokusí uniknout ve snu do konference imperátorů9), ale nakonec ztratí vědomí10).

Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál