Perry Rhodan 2041 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2041
Název:Absolutní temnota
(Absolute Finsternis)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Thoregon / Solární rezidence
Vydáno poprvé:3.10.2000
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1303 NGL = 4890
Návštěva z Plantagoo - a pole temnoty nad Terrou
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranský Reziden musí čelit mnoha problémům

Reginald Bull - Rezidenční ministr pro obranu honí zvláštní Pole temnoty

Gucky - myšob teleportuje napříč Zemí

Druu Katsyria - Thoregonská poselkyně z galaxie Planetagoo nabízí svou pomoc

Aduni Fuzait - agentka Služby pozemské ligy pozoruje Para-City

21. prosince 1303 NGL zpozoruje agentka SPL Aduni Fuzait, která už týden hlídá ze skrytého stanoviště Para-City, jak se město monochrom-mutantů, před kterým stále ještě stojí CENTRIFUGA, zahalí do paratronového štítu. Perry Rhodan, Reginald Bull a Gucky přicházejí krátce na to k Altiplano, ale paratronové kopule vyjde pouze Moharion Mawrey, aby si s nimi promluvila. Rezidenční ministryně, jejíž myšlenky nemůže Gucky číst, zdůrazňuje ze Koo Parkinson je demokraticky zvolený mluvčí mutantů a nechal zřídit štít, aby chránil okolí Para-City, zejména La Paz, před mutanty. Kromě toho poukazuje na zpustošení, které parabloky které se dostali mimo kontrolu způsobili v okolí mutantského města. Další informace nechce poskytnout, naznačí ale, že problém hrozící smrti mutantů již možná brzy zmizí.

Krátce poté, co se Rhodan a jeho průvodci vrátí do Terranie, je Aduni Fuzait nalezená mrtvá, udušená svým vlastním jazykem1).

V Solární Rezidenci informuje Jonathan Exxen Perry Rhodana a Reginalda Bulla 22. prosince o pokroku při analýze galornského obleku a potvrdí Rhodanu domněnku, že oblek disponuje vlastní opravným systémem2). Miniaturní amébovitě působící opravná tělíska znovu staví mikroskopický vzor funční folie, která je nejvnitřňější vrstvou vícevrtvě stavěné látky obleku. Oprava je zřejmě ovládaná mentálně. Přesto jsou vědci kolem Exxena ještě daleko od toho, aby porozuměli technologii obleku. Několik je jich dokonce přesvědčeno, že oblek psionicky volá Perry Rhodana. Když je oblek podroben testu s kyselinou a tepelným zářením, dochází k výbuchu psionické energie a robot Moo náhle zmizí.

O něco později opustí Druu Katsirya3) Hřib na Trokanu. Z ostatních Thoregonských galaxií může Druhá poselkyně ohlásit jen zostření dosavadních trendů4). Jako pomoc proti Arkonu nabídne svou shiftingovou flotilu5), ale Perry Rhodan tento způsob na zajištění míru opět odmítá v rozporu s Reginaldem Bullem. Když se Galorňanka dozví o Mooově zmizení, vydá se ho okamžitě hledat. Perry Rhodan jí doprovází a podporuje, aniž by prohlédnul její záměry. Nakonec se budhovitý robot objeví v zapečetěné místnosti, do které je umístěn pro nouzové situace určený metagravový pohon Solární rezidence. Sem se Moo stáhnul, aby nalez samotu. Druu Katsirya ho odvede zpět ke Galornskému obleku a vysvětlí, že kvůli strašlivým bojům, které musel sledovat, utrpěl Moo šok, a proto trpí také oblek, který Galorňané vytvořili jako mocný nástroj míru. V rituálu osvobodí Druu Katsirya Mooa a oblek od břímě, přičemž kvůli uvolněné psionické energii nakonec ztratí vědomí.

Mezitím vznikne na bulváru Puu-o-Keokeo města Pahoa na Havaji kulovitá, zóna bez světla, která měří 180 v průměru6). Když bezpečnostní úředník Charles Kipuhulu Laua svou ruku natáhne po poli temnoty, toto dvě minuty po svém vzniku zase zmizí. Gucky se s Reginaldem Bullem teleportuje do havajského města, kde se shromáždil značný počet turistů, aby sledovali kontolovanou erupci čtyřicet kilometrů vzdáleného vulkánu Kilauea. Pro Bulla je zjevení pole temnoty příležitost, jak uniknout trýznivým vzpomínkám na zajetí v Golkanském vězení7). Na mořském břehu u Pahoa je objeven deformovaný, skříňkovitý artefakt, na kterém se nachází neznámá písmena.

Mezitím co je skříňka prozkoumávána specialisty, musí Gucky teleportací zachránit Hugh Ameina a jeho přítelkyni Sylvien, protože jejich jachta »Sea Majesty« se 540 mil od Havaje dostala do zajetí pole temnoty.

Další pole temnoty je pozorováno v maloměstě u Seattlu. Zde zůstane dva metry velký bojový robot s housenkovitou šasi, který kolem sebe střílí, ale Reginald Bull a Gucky ho zničí.

V oblasti východní Glacier Bay na Aljašce zanechá pole temnoty mrtvolu cizího živého tvora, který byl zastřelen těžkou energetickou zbraní. Tvor je tři metry vysoký a má rezavě hnědou kůži s rohovitými destičkami na zádech. Dvě nohy jsou krátké a končí šesti prsty, dlouhé ruce se šesti prsty šahají až ke kolenům. Na teleskopickém krku se nachází želvu připomínající hlava s vytaženým dolním rtem8).

Po zaniknutí jen 120 metrů měřícího pole temnoty v Miami narazí Reginald Bull a Gucky na dvojrobota, podobného jako Morkhero Seelenquell používal na Morbienne III.9).

Bull analyzuje geografický vzor pohybu pole temnoty a zjistí, že ho někdo zřejmě navádí z Para-City10). Po vybudování paratronového štítu a záhadné smrti Aduni Fuzaits přiřazuje tento nový podivuhodný fenomén v souvislosti s městem mutantů Perry Rhodan k demonstraci moci. 23. prosince zaujímají CHARLES DARWIN, VASCO DA GAMA a LEIF ERIKSSON pozici nad Para-City. Paratronový štít kolem kluzáků je stáhnut a jsou nainstalovány paratronové projektory. S jejich pomocí má být štít, jehož struktura se změnila jako u individuálních štítů Báalolů, překryt a interferencí zeslaben. Paratronový štít se nakonec dostane těsně před zhroucení, ale zůstane neprostupný a brání se snahám o neutralizaci, což zřejmě způsobují mutanti. Náhle propuknuvší parabouře ale Rhodana donutí se stáhnou s kluzáky a kosmickými loděmi.

V Solární Rezidenci se mezitím probudí Druu Katsirya. Objasní, že obleku a Moovi odebrala jejich vinu. Oblek je těž zase zcela funkční. Když Druhá poselkyně znovu nabídne svou shiftingovou flotilu, která by mohla do Mléčné dráhy přiletět v dubnu 1304 NGL, akceptuje to Perry Rhodan váhavě, stanoví ale podmínku, že žádný galornský svaz nesmí přiletět bez předešlého schválení. Druu Katsirya s tím souhlasí a vrací se zpět do Hřibu11).

Ráno 24. prosince jde Perry Rhodan, který chce získat jistotu o skutečných událostech v Para-City, ve svém modrém Galornském obleku sám k paratronovému štítu a dotkne se ho12).

Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál