Perry Rhodan 2038 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2038
Název:Operace CV-Embinium
(Operation CV-Embinium)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Thoregon / Solární rezidence
Vydáno poprvé:12.9.2000
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1303 NGL = 4890
Micro Trivielle a Lokmar Lokink - dva Swoonští agenti v nepřetržitém nasazení
Hlavní postavy románu:

Micro Trivielle - specialista USO z planety Swoofon perfektně hraje roli obchodního atašé

Lokmar Lokink - bohužel hraje Swoonský specialista v hodnosti poručíka USO svou roli ještě dokonaleji

Yamani Solos - agentka USO najde cenné informace o tajemství Arkonidanů

Monkey - velitel USO vysílá své nejlepší agenty do těžkého nasazení

Julian Tifflor - galaktický rada Ligy Svobodných Pozemšťanů uzavírá zvláštní obchody

Bostich I. - imperátor ustojí významný projev

Začátkem roku 1300 NGL ohlásí tři specialisté USO z planety Zalit1) do Quintova centra, že arkonské oddíly na jihu kontinentu Hog-Ghisterum uzavřeli velkou oblast. Uprostřed roku 1302 NGL tam začínají obrovské nákladní lodě vykládat svůj náklad. Kromě toho jsou na Zalit odveleny dodatečné jednotky bojové flotily. Monkey proto vyšle na planetu dvacet specialistů. V masce zalitského technika proniknou Yamani Solos a Danyel Crofft do zakázané oblasti a zjišťují, že tam byl nainstalován gigantický transmiter jako počátek kontejnerové trasy. Yamani Solos předá svůj objev hypervysílačkou, je ale stejně jako jeho společník zatčen a zabit Kralaseny.

USO zjistí, že také na Korgamu v systému Korgamovy hvězdy, na Ganda XII v systému Ganda a Hysp'shoru v systému Shor existují podobné gigantické transmitery. Velkosyntronika MAJESTÁT vypočítá, že cílovým bodem čtyř transmiterů je dvacátá nebo jedenadvacátá planeta systému Arkon, Subtor eventuálně Urengoll, tudíž planety, které na konci roku 1302 NGL leží v zakázaném pásu2). Že se mnoho planet a dalších nebezkých těles soustavy Arkonu od začátku roku 1303 NGL vybavilo gigantickými hyperkonovými bloky, které se dají použít jako metagravový pohon, poukazuje na to, že budou posunuty na nové dráhy nebo se použijí ke stabilizování gravitačních změn v systému.

Aby se tyto procesy objasnili, které možná souvisejí s projektem »Huhany'Tussan«3), nasadí Monkey specialisty USO majora Micro Trivielleho a poručíka Lokmar Lokinka4) a poukáže přitom na to, že se arkonské centrální velitelství flotily Thektran snaží o koupi velké množství minerálu CV-Embinium, který je potřeba pro stavbu terranský PsIso-sítěk.

29. října 1303 NGL navštíví oba Swoonové v masce diplomatů své planety Thektran a nabídnou Orbtonovi Krombanovi da Coras tři tisíce pět set tun CV-Embiniumu. Bez vědomí Arkonidanů si materiál opatřili prostřednictvím Juliana Tifflora, se kterým se Monkey před tím domluvil, ze zásob LSP. Při té příležitosti jim ale Tifflor připadá zvláštním způsobem odměřený.

Poté, co skokanský patriarcha Ibrohem Koyala CV-Embinium se svou KOYALA III v prázdném prostoru převezme a 31. prosince ho odveze na Arkon II, opustí Trivielle a Lokink svůj tajný úkryt v Mirkandolu a přenesou se do mikrotransmiteru, který je ukrytý v jednom z nákladních kontejnerů. Ten Arkonidané mezitím naložili do křižníku DARKH'OR. Tímto způsobem se agenti dostanou na planetu Subtor, musí se ale znovu skrýt v mobilním stánku s občerstvení Imperátora5), aby unikli objevení.

Dozvědí se, že opuštěný svět Subtor bude v rámci projektu »Huhany'Tussan« s velkými náklady přeměněn na průmyslovou planetu a vybaven kyslíkovou atmosférou. Subtor je skutečně koncovým bodem transmiterové trasy ze Zalitu a dalších třech planet. Bostich I. přijde osobně na Subtor, aby vysvětil řídící centrálu pro budoucí »Křišťálový štít«. Kromě toho povýší Aktakula, který se jako Ka'Marentis (hodnost pro nejvyššího vědce) Křišťálového impéria zvláštním způsobem o projekt zasloužil, do šlechtického stavu a jmenuje ho Ta-moas Ertrus, arcivévodou z Ertrusu. Následně si chce vzít Bostich a Aktakul zákusek, ale protože z Lokmara Lokinka, který krátce předtím kousl nedopatřením do plopoského pepřového semínka, vychází tak odporný zápach, rozhodne se Imperátor znechuceně vrátí zákuskový vůz zpět na Arkon I.

Na cestě zaslechnou oba Swoonové, že Bostich při zítřejším 27. Prago Eyilonu 21.423 da Ark (2. listopadu 1303 NGL) jednání v galaktiku chce obžalovat LSP za utrpěné ztráty, které Křišťálové impérium utrpělo při nezákonné trestní expedici na Ertrus. Kromě toho se dozvědí, že v srdci impéria, na Arkonu samém, existuje nová skupina odporu.

Swoonští agenti se dostanou s odpadky ze zákuskového vozu do restaurace »Hrdina z Arbaraithu6)« v Mirkandolu, musí ale kvůli své velikosti překonat značné obtíže, když se Lokink pokouší očistit, a jsou nakonec i napadeni imperátorovým kočkovitým Dremetzem. Poručík Lonink zachrání život obou tím, že na poslední okamžik duchapřítomně vhodí do tlamy zvířete plophosanské pepřové semínko.

Po návratu do svého úkrytu informují specialisté USO pomocí hypervysílačky Monkeyho.

Aktuální data:
23.10.2021
1566 před NGL
34. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459510.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!