Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2037
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2037
Název:Pronásledován Santanzy
(Der Gejagte von Santanz)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Thoregon / Solární rezidence
Vydáno poprvé:5.9.2000
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 12991303 NGL = 48864890
Na světě Červeného Santilligenze - Terranec na útěku
Hlavní postavy románu:

Julian Tifflor - nositel aktivátoru se musí na planetě Santanzů schovat před svými pronásledovateli

Morkhero Seelenquell - hrozivá bytost rapidně rozšiřuje svůj vliv

Elym Bürgyund - Santanz není srozuměň s vládou své planety

Siramy Ratach - Plophosanska se probojuje ke své lodi

Jullian Tifflor se objeví v paláci Červeného Santilligenze v místě, kde se skladují servisní roboti pro své pány. Z kvádrovité stavby se pokusí uprchnout přes park.

Morkhero Seelenquell je ale rozhodnut Terrance chytit živého a udělat z něj svoji »ruku«. Od doby, kdy se svým ORDEO MYN dosáhl Mléčné dráhy1), udělal sice značný pokrok, ale ještě nepřekročil »práh« a ví, že musí zachovat trpělivost, pokud nechce ztratit polovinu svého intelektu. A s polovinou svého intelektu by, podle přísloví svého domova v Dommrathu, nebyl ani schopný, čelit optickému pohledu na pochodně na obloze2), a nedosáhl by svého cíle. Ze strachu před mocným mentálním blokem osmdesáti tisíc mladých terranských mutantů chce Morkhero Seelenquell zabránit, aby Jullian Tifflor neopustil Santanz a nemohl varovat Mléčnou dráhu.

Již při svém příchodu do Mléčné dráhy na ORDEO MYN si Morkhero Seelenquell tuto galaxii, kterou opustili vyšší moci a vzniklo tu mocenské vakuum, podrobit. Disponuje mocenskými prostředky ORDEO MYN a svými němými a hluchými nosiči stříbra, které mu slouží jako rezervoáry energie a síly. Nejdříve Mléčnou dráhu prohledá a prohlédne si také počátek Somerny uzavřené transmiterové trasy k mocenské oblasti superinteligence ESTARTU3). O něco později narazí na pojem »Thoregon«, který slyšel v době své výuky4). Na planetě Morbienne III5) objeví zdroj energie a krátce potom naváže první kontakt s Trim Marathem, kterému ukáže několik obrázků svého domova. Kontakt je tak intenzivní, že psionický impuls zůstane v mladém mutantovi, který upadne ale do bezvědomí a kvůli tomu se Marath nemůže stát Morkherovou »rukou«6). Posílený Fluutem podnikne Morkhero svůj první útok na Thoregonský národ Terranců, ale jeho útok na Tautmo Aagenfelta není tak přesný, aby si z něj udělal »ruku«. Místo aby Perry Rhodana paralyzoval a odebral mu PsIso-síťku, vymkne se vědec kontrole a pokusí se Rhodana zabít, takže Morkhero ho musí jako svědka odstranit7). Když ztroskotá i jeho záměr na Olympu8), který nenáviděnému Thoregonskému národu slouží jako hlavní pomocný svět, stáhne se Morkhero na chvíli ze scény.

Po vynuceném útěku z Morbienne9) zkoumá Eastside a říši Jülziish, aby si mohl dále zajistit přístup k Fluutu a narazí přitom na silnou paramentální moc Červeného Santilligenze. Bluesanského mutanta může sice zkrotit, ale nepodaří se mu ho konečně přemoci. Schová se proto v Sant-Arginal a udělá si z Faiind Yarinsa svou »ruku«, aby mohl na Santanz nalákat Juliana Tifflora. Protože mu hrozí poražení od Santilligenze a riskuje tím vlastní existenci, použije Yarinsa, aby mutanta zabil. Krátce na to udělá z přítomných vládních předáků své »ruce«.

Když se objeví pátrací komando vyslané Morkhero Seelenquellem, ukryje se Julian Tifflor mezi holografickými prvky parku. Podporu najde u řídící koule hologramu, která je podle norem Červeného Santilligneze naprogramována tak, aby pomohla každému v nouzi. Přesto je nakonec nucen skočit z útesu do moře. Zde narazí na Khalynostra, velké listovité rostliny, které se v milionech plaví oceánem a jsou Santilligenzy vybavené robotskými kormidelními koulemi, aby se vyhnuli mořskému pobřeží. Khalynostra přivede Terrance zpět na břeh.

Na útěku před pronásledovateli narazí Tifflor na vesnici Anti-Jübarizymů, osady Anti-Santilligenteů, kteří vědomně žijí s velice skromnými technickými prostředky a odmítají vládu Červeného Santilligenze jakož i kult Tlyünosmuna a jeho stvoření. Tifflor se dozví, že Santanzové na rozkaz Santilligenze činí pokání za to, že Gatasené Tlyünosmuna kdysi vypudili zpět do slunce Verth. Santilligenzové chtějí splynout s planetou a tím definitivní manifestací přivést zpět praboha.

Elym Bürgyun, nejvyšší strážce vesnice, Tifflora pozná, protože před devíti lety pracoval v santanziském vyslanectví v Mirkandolu. Protože ale falšované zprávy z Khyykanu Terrancovu výpověď popírají, je Tifflor ale nejdříve zatčen. Teprve když Khyykan ohlásí vraždu Santilligenze, odlétá Bürgyund a další Anti-Santilligentové se starým kluzákem do hlavního města.

Raketa automatického obraného systému ale přinutí Santilligenzské vozítko k pádu. Přesto dosáhne Tifflor a Bluesani okraje Khyykansu, čtvrti Tvora neštěstí, několikanásobného vraha, kterého Santilligenzové využívali, aby zabránili rozšíření města, které plánovali jako pevně vymezený fundament pro Tlyünosmuna. Ve formě Tvora neštěstí, malého Bluesana s pomalovaným tělem, se Morkhero Seelenquell postaví Tifflorovi a prohlásí ho za svou novou schránku. Terranec tvora ale přemůže a dosáhne nakonec kosmického přístavu, na kterém stojí AMMENHAK. Za největšího nebezpečí tam narazí na Siramy Ratach a její průvodce, kterým se zřejmě podařil útěk ze Sant-Arginal.

Příliš pozdě ale nesmrtelný pozná, že velitelka a její druzi už dávno nemají své PsIso-šíťky a stali se »rukama« Morkhero Seelenquella. I síťka Tifflora je zničena. Když se AMMENHAK 11. září 1303 NGL vydá na cestu na Arkon, přilétá ORDEO MYN k Santanzu, aby odvedl Morkhera10). I přes mentální stabilizaci je tlak na Tifflorovo vědomí tak silný, že nositel aktivátoru nakonec omdlí.