Perry Rhodan 2031 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2031
Název:Sprintéři z Ertrusu
(Die Sprinter von Ertrus)
Autor:Susan Schwartz
Cyklus:Thoregon / Solární rezidence
Vydáno poprvé:25.7.2000
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1303 NGL = 4890
Mezi Fin Calley a Baretusem - USO a Ertrusané společně bojují
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec se skrývá v podzemí extrémního světa Ertrus

Forman da Ricce - nový Tato z Ertrusu umocňuje tlak na obyvatelstvo

Kim Tasmaene - nový ertrusanský prezident vede odboj proti okupantům

Eutrom Facrelli - mladý Ertrusan potká svůj osobní idol

Monkey - Šéf nového USO plánuje smělou záchranu

Roi Danton - nositel aktivátoru by se rád osvědčil

Od chvíle, co zjistil z Rádia svobodný Ertrus, že se Perry Rhodan nachází na Ertrusu, je Forman da Ricce posedlý myšlenkou chytit nesmrtelného Terrance a zvýšit tak svou cenu u imperátora. Proto civilnímu obyvatelstvu postupuje Tato, který nebere na zřetel rady svých poradců, s nemilosrdnou tvrdostí, protože věří, že tím Ertrusy zastraší. Svévolně jsou nevinní odvlékáni a další jsou z nicotného důvodu zastřeleni. Přesto nenajde Tato žádného Ertrusana, který by chtěl s Arkonidany trvale spolupracovat.

Kim Tasmaene, Perry Rhoda a emocionauti najdou úkryt v továrně na gravitátory ve Fin Calley, která je označovaná jako »Manufaktura«. Aprovizace stojí na dvacet osm let starém ertrusanovi Eutrom Facrellim, který Arkonidanům namluvil, že musí udržet v provozu manufakturu a zásobovat své dělníky. Když se mladý Ertrusan 18. října 1303 NGL dostane do konfliktu s tuglanskými vojáky1), zasáhne přes dvě stě let stará, slavná mistryně sportu Rubin Karek a rozhodne boj.

Facrelli je ženou fascinován, odmítne ale její návrh, vstoupit do jejich odporové organizace.

Stejného dne se materializuje dvacet osm bojových kosmických lodí Nového USO v bezprostřední blízkosti Ertrusu, a Roi Danton požaduje od Arkonidanů okamžitý ústup ze systému Kreit. Jak očekává, okamžitě na něj zaútočí. Několik robotských lodí USO je zničena. Zbytek se stáhne zpět, ale může nepozorovaně vysadit přistávací kapsli, která s Monkeyem na palubě dosáhne povrchu Ertrusu u pozemku horníka Zumon Berkarita v Hrbolatém jezdci.

Mezitím se prezident Tasmaene rozhodne cíleně se svými rebely exekuovat důstojníky a vojáky Arkonské flotily, kteří se dopustili zásahům proti Ertrusanům. S argumentem, že chce jen trochu otočit spirálou moci, ho Perry Rhodan od jeho úmyslu neodvrátí stejně jako překvapivé přistání Monkeyeho.

20. října narazí Rhodan, Tasmaene, emocionauti a Eutrom Facrelli na Monkeyeho ve vesnici v Hrbolatém jezdci. Oxtorňan prohlásí, že Rhodan a emocionauti mají být zachráněni pomocí na Camelotu vyvinutého speciálního transmiteru Excalibur, který Arkonidani neumějí rušit. Po zkušenostech s arkonidanským PÍPÁTKEM 2) nepřichází nasazení teleportérů v úvahu. 24. října mají lodě Roie Dantona shodit osm takovýchto transmiterů. Kromě toho se Perry Rhodan dozví, že se jeho syn připojil do Nového USO3). Kvůli citlivosti transmiterů musí transportní kapsle před nárazem na povrch planety zapojit brzdící pohon a absorbéry přetížení. Protože lze počítat s tím, že Arkonidané hned na to budou místo přistání velkoplošně ostřelovat, aby odstranili případné pozemní oddíly, musí ertrusanští rychloběžci transmitery do dvou až čtyř minut dostat do bezpečí vyvrtaných podzemních úkrytů.

Zatímco se šest set padesát metrů od předem určeného místa přistání transmiterů osm Řezaček v úhlu pětačtyřiceti stupňů zavrtává dvacet metrů hluboko do země, rozcvičuje se sedm ertrusanských sprintérů, kteří mají společně s Monkeyem odnést transmitery Excalibur. Jeden z je Eutrom Facrelli.

Ve stejné době zabíjejí Tasmaeneovi rebelové cíleně určité Arkonidany a koloniální Arkonidany, kteří se účastnili zatýkání a veřejných poprav. Naatů se to netýká, protože jejich kodex cti jim takové chování k civilnímu obyvatelstvu zakazuje. Morálka arkonského vojska klesá, a vztek Tatoa se zvětšuje. Začne s novými mocenskými opatřeními, ale Ertrusany to nezastraší.

24. října vysazuje Dantonova flotila nádrže s transmitery. Protože jeden transmiter dopadne neřízeně na povrch a jedna z Řezaček se selže, podaří se zachránit jen sedm transmiterů. Ačkoliv se Arkonidanům velice rychle podaří zaměřit pohon a absorbéry přetížení a zaútočí superbitevními loděmi, dosáhnou všichni sprintéři se svým nákladem k řezačkám. Tři dny tam musí ve tří metrů dlouhé kovoplastikové kapsli čekat, než se po termálním ostřelování roztavený povrch planety ochladí.

Mezitím odvolá Bostch I., podrážděný plouživým vývojem na Ertrusu, Tato Fromana da Ricceho k podání vysvětlení na Arkon. Než se da Ricce dostane ke kosmickému přístavu, narazí na sebevražedné komando Rubin Karekiny skupiny. Kluzák Ertrusanů narazí do Tatova vozidla,a da Rice, jakož i vůdčí špičky jeho rady zahynou při výbuchu. Arkonští vojáci zareagují na případ s nejzazší zdrženlivostí.

27. října je uveden do provozu transmiter Excalibur, který má dosah jen tři světelné roky. Perry Rhodan se rozloučí s Kim Tasmaenem a s Monkeyem a deseti emocionauty je vyzářen k lodi USO, na které potká Roie Dantona4).

Poděšený potká Eutrom Facrelli o něco málo později Rubinu Karek, o které si myslel, že vedla sebevražedný atentát na Tatoa5).

Aktuální data:
7.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459767.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál