Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2026
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2026
Název:Kódové jméno Ark'Thektran
(Kodename Ark'Thektran)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Thoregon / Solární rezidence
Vydáno poprvé:20.6.2000
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1303 NGL = 4890
V centrálním velení flotily Arkonu - Specialista USO větří nebezpečí
Hlavní postavy románu:

Yonkine Kineda - Specialista USO působí jako »spáč« v centrálním velení flotily Arkonidanů.

Voda Parfay - Thek'pama intrikuje všemi prostředky

Arista Mole - aktraktvní Thek'pama není připraven hrát jejich hru

Monkey - šéf Nového USO nasazuje znovu agenty do akce

Roi Danton - syn Perryho Rhodana je aktivní ve věci GILGAMEŠE

Již vysoce dekorovanému Mascantovi Kraschynovi1) je 3. Prago Tartoru 21.422 da Ark (18. srpna 1303 NGL) za bodytí systému Orion-Delta a podmanění Topsidů2) imperátorem Bostichem I. propůjčen zvláště pro tento účel vytvořený Duhový řád. Současně obdrží osm vysoce postavených Thek'pamaů centrálního velení flotily Thektranu rozkaz, aby 7. Prago Trantoru(22. srpna 1303 NGL) připravili plenární zasedání, při kterém se Thek'athor Hyrion da Caesmol3) chce obrátit na všech 280.000 Thek'pamaů zároveň.

Od zničení planety války Arkon III v roce 23294) se nalezá Thektran na obchodním světě Arkon II, kde zaujímá sto kilometrů veliký parku podobný areál se stovkou nálevkovitých staveb. Osm sekretářů Thek'athoru, k nimž patří také Specialista USO Yonkine Kineda, zvolí pro nebyčejné shromáždění osm set metrů vysoký trychtýř Bmerasath, »Modrý kalich«, který normálně náleží oddělení KAYMUURTES5).

Při velkomanifestaci 22. srpna oznámí Hyrion da Caesmol udiveným Thek'pamaům, že Thektran, nervové centrum arkonské flotily, zanedlouho změní své místo.

Protože Thek'Athor ani svým sekretářům neoznámí žádné další podrobnosti, začíná Yonkine Kineda, jehož krycí jméno zní Ansoor, hořečnatě pátrat v syntronické síti Thektranu po dalších informacích. Postupuje přitom metodou, kterou objevil Orlion Swetan. Swetanovi, bezvýznamnému poslíčkovi Thektranu, pracujícímu pro Thek'athora Lloyllona da Anlaana, předchůdce Hyriona da Caesmol, pod krycím jménem Skorgon (kamuflovaný), se podařilo sítí centrály flotily polibosti manipulovat a dokonce nařídit nedovolené prostorové manévry dvanácté imperiální flotily v Eastside, která vedla k trapné diplomatické roztržce s Bluesany.

S Skorgonovou metodou nrazí Yonkine Kineda na tajné kodové označení »Ark'Thektran«, »Operace ›Toor'agh Taion‹ (Tichý obr)« a »Huhany'Tussan (Božské impérium)« 6).

Mezitím dosáhne 23. srpna hlášení Swoonů Micro Trivielleho a Lokmara Lonika do Quintova centra. Monkey se v tuto dobu nachází na sedmé planetě u hvězdokupy Hayok ležícího červeného slunce Steggo, kde vzniká záložní základna USO. Společně se stavebním inženýrem podplukovníkem Jazemirem Fandgem se vrací Monkey ihned do Quintova centra. Zde se pohádá s Roiem Dantonem, který kvůli své duševní labilitě navrhne epsalskému nadporučíkovi Taschinovi rozkaz, aby GILGAMEŠ s úderným komandem dobyl a nakonec ho včlenil do USO. MAJESTÄT soushlasí s takovou akcí, ale dává jí šanci na úspěch jen asi čtyřiadvacet procent. K Fandagově ohromení, který se jako Cameloťan cítí s lodí spojen, je rozhodnuto GILGAMEŠ zničit. Pro takovouto eventualitu nechal Monkey již před předáním GILGAMEŠE Galaktiku7) nainstalovat bomby do všech třinácti modulů lodi. Aby se zabránilo smrti četných Arkonidanů a ohrožení Mirkandolu, je v hlavním syntronu MERLINu pojistka, která způsobí určitou časovou prodlevu.

Protože pro tento úkol jsou nutní specialisté, kteří se účastnili jak stavby, tak rozebírání GILGAMEŠE, dochází k riskantnímu nasasazení sto padesátiletých QuinTechů Him Asnase a Corty Reisera. Musí se dostat do Arkonského týmu specialistů, kteří GILGAMEŠ ozbrojují, a dostanou identitu vědců Himose a Cortyse, kteří žijí v ústrní na planetě Yeuni-Lerigo.

Protože oba jsou už daleko nad věkovou hranicí pro nasazení v arkonské flotile, dá Monkey Yonkine Kinedovi příkaz, aby jako Thek'pama zařídil pro Himose a Cortyse vyjímku. Akutní nedostatech odborníků v rychle expandujícím Křišťálovém impériu dovolí Kinedovi, aby požadavky na pracovníky v komplexu GILGAMEŠE změnil na stupeň Sedm, takže stáří a tělesný stav nehraje žádnou roli. Tímto způsobem se Thek'pama postará o to, že Himos a Cortys jsou povoláni do centrálního velení flotily.

Nakonec se Kineda, který se nedostal do přísně zajištěných souborů »Huhany'Tussan« a »Operace ›Toor'agh Taion‹«, soustředí na pojem »Ark'Thektran«. S ID-kartou Thek'Athora Hyriona da Caesmola dostane přístup do objemného datového komplexu a dostává skrz virtuální realitu do simulace nového Thektranu. Má pěti až šestinásobnou kapacitu dosavadního velení centrální flotily. Ohrazení z kruhu dvaceti sedmi 3500 metrů vysokých věží, orámovává druhý kruh z dvanácti 2500 metrů vysokých věží, které orámovávají dalších devět věží, které jsou už jen 1500 metrů vysoké. Věže jsou spojené sítí často se rozvětvujících skleněných spojovacích trub. Kinedaův virtuální průvodce, který se jmenuje 1000-Lerc, vysvětluje, že celý palác je schopen pobytu ve vesmíru, ale není osazen nadsvětelným pohonem8).

Když Hyrion da Caesmol sám chce vstoupit do simulace, musí se Yonkine Kineda ukvapeně stáhnout. Bezprostředně poté mu Thek'pama Arista Molee ukáže mrtvolu svého kolegy Voda Parfaye a vysvětluje mu, že byl nejspíše agentem USO. Kineda Pochopí, že Parfay, na kterého stále hleděl jako na svého soka, byl ve skutečnosti jeho USO kolega, kterého znal jen pod kódovým jménem »Arbaraith«9). Protože Kinedovi hrozilo odhalení agentkou Tu-Ra-Celu Aristou Molee, obětoval Parfay svůj život, aby svého společníka zachránil