Perry Rhodan 2025 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2025
Název:Horký náklad pro Arkon
(Heiße Fracht für Arkon)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Thoregon / Solární rezidence
Vydáno poprvé:13.6.2000
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1303 NGL = 4890
Není lehké, Swoonem být - dva specialisté USO v akci
Hlavní postavy románu:

Micro Trivielle - obchodník z planety Swoofon musí na vozit Arkon všechno možné

Lokmar Lokink - asistent Swoonského obchodní vyvinul pošetile znějící plán

Bostich I. - vládce Křišťálového impéria miluje nádherné zobrazení a chutné zákusky

Kathor - velvyslanec Unithanů dává přednost Vurguzzu

V Mirkandolu se swoonský specialista USO major Micro Trivielle 19. června 1303 NGL1) od Epsalena Toroma Niteho dozví, že akronská importérská společnost HAKOS schání neovyklé pozitronicko-syntronické hybridní čipy pro cílová zařízení z transformačních děl. Mohou jednak navádět extrémně velkokalibrová planetární děla, zároveň ale také splňují stabilizační kritéria pro použití na kosmických lodích. V masce obchodního zástupce Llilitu, velvyslance Swoonu, prohledává Trivielle společně se svým asistentem, poručíkem Lokmar Lokinkem, 23. června na druhé straně pouště Khoukar vybudovaný trychtýřovitý palác HAKOS, kde mu Arkonidan Parthor oznámí, že akonská firma MMNA chce dodávat hybridní čipy. Oba specialisté USO předají svůj objev okamžitě do Quinto-Centra.

22. srpna2) narazí stejně neohrabaně jako obratně Lokink na astroportu v Mirkandolu na dvanáct velkých kontejnerů s nápisem MMNA. Oba Swoonové tajně sledují cestu kontejnerů, které míří do zakázané zóny v poušti Khoukar, ve které jsou uskladněny předměty výstroje pro GILGAMEŠ. U Arkonských vojáků se zdržují také příslušníci obávaných Kralasenenů, kteří jsou označováni jako »Imperátorovi krvežíznivci«. Trivielle a Lokink proniknou do kontejneru tři sta metrů vysokého a pět set metrů dlouhého a širokého a objeví tam stádo červenohnědých, jako nosorožec velkých zvířat, které jsou zřejmě určeny pro lov. Než se Swoonové dostanou do MMNA-kontejnerů, odstartuje obrovská plošina a odveze kontejnery ke GILGAMEŠI. Teprve teď poznají specialisté USO, že každý z dvanácti kontejnerů obsahuje supertěžké transformační dělo, z nichž každé má být zabudováno do jednoho modulu GILGAMEŠE.

Krátce po doražení kontejnerů se objevuje imperátor Bostich I. na GILGAMEŠI a oznamuje Arkonidanům a Kralasenenům, že bývalá loď nositelů buněčných aktivátorů je začleněna jako bitevní loď pro zvláštní úkoly do čtvrté Arkonské imperiální flotily. Již 1. Prago der Katanen des Capits 21.422 da Ark, neboli 27. září 1303 NGL, má čtvrtá flotila při operaci »tichý obr« znatelně oslabit Terru.

Aby mohli utéci z GILGAMEŠE, schovají se oba Swoonové na vznášející se plošině imperátora v bufetu, kde se mohou díky svému okurkovitému vzhledu schovat mezi zeleninou. Neobjeveni se dostanou až do Mirkandolu. Micro Trevielle je ale pobouřen, že Bostich dal přednost jiné zelenině. V Mirkandolu se musí oba Swoonové nejdříve dostat do bezpečí před robotem, který zbytky z bufetu likviduje v konvertoru. Kromě toho se dostanou do potíží, protože své ID-karty museli společně s výstrojí zanechat v GILGAMEŠI3).

Aktuální data:
6.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459766.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál