Perry Rhodan 2023 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2023
Název:Para-kníže
(Der Para-Fürst)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Thoregon / Solární rezidence
Vydáno poprvé:30.5.2000
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1303 NGL = 4890
Je mutantem z Lepsa - a chce moc v Para-City
Hlavní postavy románu:

Falo Gause - pro mluvčího mutantů se situace v Para-City rapidně mění

Koo Parkinson - para-kníže systematicky buduje svojí moc

Moharion Mawrey - Rezidenční ministryně pro otázky mutantů se pokusí zamíchat do bojů mutantů

Ramon Alvarez - starý muž, který je svědkem zvláštních postupů

Hegrim Mihori - "mírná obryně" patřila k Radě Para-City

Moharion Mawrey odlétá do Para-City, aby žila mezi mutanty, za které se stále ještě cítí odpovědnou. Varuje Falo Gause před Koo Parkinsonem a oznamuje mu, že tento na Lepsu s drogami a bluesanskými otroky obchodující supersilný sugestor může zotročovat lidi tím, že jim na rameno virtuálně promítá kopii jeho panenky Lucky. Ačkoliv Gause si ihned vzpomene na chování Bailey Ihartese, vykáže okamžitě Moharion Mawrey jménem všech mutantů z Para-City. Než se jí přesto podaří dostat do některého obytného kontejneru, odnese jí Startac Schroeder proti její vůli do skalního údolí, ve kterém se Ramon Alvarez usadil.

Po počátečním odmítání se vyvine stará sympatie pro Rezidenční ministryni. Společně oba přihlížejí, jak se náhle vynoří Alaska Saedelaere s maskou chránící fragment Cappina1) a ihned na to zase zmizí. Moharion Mawrey se domnívá, že parapsychické aktivity mnoha monochrom-mutantů ovlivňuje zapečetění časové studny.

Také obyvatelé blízkého La Paz se cítí znepokojeni vzhledem k převelikému psionickému potenciálu mutantů a cítí se ohrožen. Když nakonec jedna teleportérka společně se třemi dalšími mutanty začnou v La Paz drancovat obchody a následně unikají teleportací, odlétá delegace zástupců občanů do Para-City a požaduje svá práva. Ve spontánní reakci vytvoří několik monochrom-mutantů při jejich příjezdu para-blok a dezintegruje pět metrů vysoký skalní kužel. Touto demonstrací moci zastrašená delegace se vrací zpět do La Paz. O něco později zatkne Startac Schroeder jako nový policejní šéf Para-City teleportérku a její tři komplice a odevzdá je policejním úřadům La Paz.

Vzhledem k opakovanému vzniku nevypočitatelných para-bloků naléhá Moharion Mawrey, která se do vrátila do Para-City, na Gause a členy rady, aby rozpustily, ale mutanti toto rezolutně odmítnou.Druhého dne se 35.000 mutantů z Para-City pod velením Jany Jonn a Falo Gause poprvé ke společnému bloku a vysílají výzvu o pomoc proti genetickém programu smrti směrem do Mléčné dráhy. Přitom zažijí krátkodobý mentální kontakt, nejsou ale zatím schopni ho identifikovat. Současně vyzářená paraenergetická vlna do okolí mutantského města a způsobí sesuvy skal a laviny kamení.

Mezitím se rozhodne Artan Degal, Robert Ganast a další fanatizovaní občasné La Paz vyhubit mutanty a propašují fiólu s vysoce infekčními viry do jejich potravy. Než se nakažené zboží dostane 20. září 1303 NGL do Para-City, pozná v Luna-City narozená pyrokinetička Mimannae Khilischott nebezpečí, požádá několik mutantů, aby vytvořili v para-bloku silové pole kolem nebezpečného balíku silové pole, a nasadí na potraviny své paranadání.

Nenápadně mezitím buduje Koo Parkinson svou moc, zatímco tajně na stále víc mutantů, především sugestorů, instaluje kopie Lucky. Po tvrdém zápasu se Para-knížeti podaří dostat pod svou moc také Hegrim Mihori. Moharion Mawrey, která potřetí přichází do Para-City, je rovněž Parkinsonem zotročena. Rezidenční ministryně odlétá do Terranie a požádá Perryho Rhodana o projektor, s jehož pomocí by monochrom mutanti mohli zřídit ke své ochraně energetickou kopuli kolem Para-City. Kromě toho tvrdí, že Falo Gause chce odstoupit ze svého úřadu, a zdůrazňuje, že jakkoliv se Parkinson a jeho družina dříve chovali, mají teď na obyvatele Para-City pozitivní impulzy. Ačkoliv ho jak Gucky tak Trim Marath upozorňují, že se Moharion Mawrey změnila, přenechává jí Rezident požadovaný energetický projektor.

V Para-City se mezitím pokouší Koo Parkinson podrobit si Falo Gause. Protože se ale druzí mutanti současně sdruží do Para-Blocku a znovu získají kontakt, musí para-kníže svůj instalační pokus neúspěšně přerušit. Gause je tím navždy chráněný proti Parkinsonovým sugestivním silám, takže para-kníže a jeho nohsledi ho musí odstranit z cesty. Když Moharion Mawrey znovu dorazí do Para-City, je Gause už mrtvý. Koo Parkinson nechá okamžitě vybudovat energetickou kopuli kolem mutantského města. Přitom kromě toho prozradí, že přesně zná datum jeho smrti.

Neočekávaně dochází ke spontánní manifestaci para-bloku a mutanti přijímají poselství z hlubin vesmíru: »Já sám vás mohu zachránit! Já sám mohu přemoci vaší smrt!«2)

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál