Perry Rhodan 2015 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2015
Název:Můj přítel, smrt
(Mein Freund, der Tod)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Thoregon / Solární rezidence
Vydáno poprvé:4.4.2000
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1303 NGL = 4890
Zajatý v Křišťálovém impériu - má zradit Terru
Hlavní postavy románu:

Reginald Bull - Terranec zápasí ve vysoce zabezpečeném vězení ze smrtí

Endra da Kimbarley - šéfka Golkanského vězení je překvapena útokem

Yomanril - specialista na výslechy chce vyrvat z Bullyho nejdůležitější tajemství

Monkey - Oxtorňan vyráží s komandem Nového USO

Roi Danton - syn Perryho Rhodana chce osvobodit svého "strýčka"

V Golkanském vězení na Arkonu I je Regianld Bull podrobován intenzivním výslechům. Zejména detaily terranské obranné technologie, se kterou byli v systému Boscykovy hvězdy konfrontováni1), chtějí Arkonidané znát přesně. Aby překonali mentální stabilizaci, která chrání rezidenčního ministra před drogami pravdy jakož i hypno a psycho-zářiči, injektují Bullovi syntetické opravné geny a nosné látky, pomocí kterých mají být obnoveny zničené nervové dráhy. Buněčný aktivátor jejich úmysl ale zneutralizuje.

Poté Arkonidani nasadí vysilovací taktiku, aby odpor Terrance zlomili. Nakonec do Golkanského vězení přijede specialista Yomanril, specialista na mučení a kat ze soudní planety Celkar. Podrobí Bulla neomezenému trestu smrti. Při této arkonidské popravní metodě je delikvent opětovně přiváděn na okraj klinické smrti a na poslední chvíli zase oživen. Poté co je umělou zástavou srdce, elektrickým křeslem a dalšími postupy několikrát skoro zabit, začíná Bull v konečné smrti nevidět nepřítele, ale přítele. Protože ale dále mlčí, rozhodne se Yomanril 21. července 1303 NGL popravit Terrance pomocí gilotiny.

Mezitím dosáhne KYRANTAR Arkonu I a míří ke Golkanskému vězení. Zde je vyložena pancéřová krychle s Mrii'Q. Ve třímetrovém, na krychli připojeném segmentu, dorazí do létajícího vězení také Monkey, osm ertrusských specialistů s Antolem Begolem, deseti bojovými roboty Ares a čtyřmi Gladiátor-TKR. Hned na to nasazuje Roi Danton, který hraje velitele korvety Verc'athora Jallok Zarghona, KorraVir stupně III proti Golkaně. Syntrony vězení vypadnou; Golkana se zřítí a rozbije se.

Náhlý pád zachrání Reginalda Bulla před smrtí. Yomanril uvízne v troskách, ale Terrance se zřekne toho, aby bezmocného usmrtil. Zatímco se Monkey a jeho průvodci vydají do pátrání po Bullovi, podaří se Mrii'Quaalerovi, který dokáže svůj povrch těla zpevnit jako Haluťané, rozbít svoje vězení. Poslouchá své instinkty, zabije zajatce a strážce z Golkany a nakonec také Yomanrila, který se osvobodil a ohrožuje Reginalda Bulla. Dříve než Mrii'Q může napadnout také Terrance, objeví se Endra da Kimberley2), která se skupinou vojáků sledovala jeho krvavé stopy. Zabijí vražednou bytost z Gorrgientu a zajmou Bulla.

Protože se mezitím nad Golkanou objeví dva arkonidské osmi set metrové bitevní lodě a vysadí pět set vojáků, poručí Monkey všem svým agentům USO, aby se transmiterem stáhli do bezpečnější vzdálenosti, na pět set metrovou obchodí loď typu Bullcarrirer patřící organizaci Taxit. On sám zůstane a v poslední sekundě se mu podaří odnést bezvědomého Reginalda Bulla do bezpečí3).

Aktuální data:
6.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459766.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál