Perry Rhodan 2008 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2008
Název:Blokáda Sluneční soustavy
(Blockade um Sol)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Thoregon / Solární rezidence
Vydáno poprvé:15.2.2000
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1303 NGL = 4890
Jdou po monochrom-mutantech - arkonští agenti na Zemi
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Nositel aktivátoru se vydá osobně po stopách únosců

Gucky - myšob je ochotný se nechat používat jako rychlý transportní prostředek

Maurenzi Curtiz - První Pozemšťan má politické pochyby

Trim Marath - mladý mutant dostane nevítanou návštěvu

Zatímco Perry Rhodan 15. května 1303 NGL zahájí budování Aagenfeltovy bariéry kolem Sluneční soustavy1), dostane se do Terranie tajně skupina agentů Tu-Ra-Celu, která na základě události v systému Boscykovi hvězdy1) dostala rozkaz, unést několik monochrom-mutantů. Soi Maklur, Cel'Athor 180 Celista, žije jako hypertechnik v Terrania City. Pro Maklura, nelegitimního syna Vallmora da Orcasts2), je akce poslední šancí na postup v hierarchii Tu-Ra-Cel a Impéria.

Cílenými atentáty Celisté nejdříve zařídí, aby se Terranijská policie koncentrovala na teroristu Nomatti Khai Chinglena. Pečlivě koordinovanými útoky nakonec 60 arkonidanů unese sedmnáct mladých mutantů, mezi nimi i Startaca Schroedera a Trima Maratha. Kvůli krajně bezcitné Celistské akci je zraněno nebo usmrceno několik set kolemjdoucích. I když Perry Rhodan a Gucky ihned zasáhnou, nepodaří se jim zabránit útoku únosců a jejich vězňům.

Současně je Terrania napadena KorraVirem. Pozitronika sice okamžitě podle plánu převezme úkoly vypadlé syntroniky, ale čtyřicet osm Celistů unikne tajným transmiterem na Mimam, kde se společně s uspanými vězni ukryjí na medologi GOLTARAN. Loď je připravená k odletu, aby bojovala s vymyšlenou nákazou na planetě Asporc3), ale kvůli aktivaci Aagenfeltovy bariéry jí je povolení ke startu zrušeno.

Podporován dvěma agentkami SPL, dvojčaty Vanamor a Valamon, se Perry Rhodan vydá do pátrání po unesených. U zničeného transmiteru v paláci kultury v Sirius River City, kterým utekli, narazí nejdříve na Galactic Guardiana Roberta Zielschota, který se snaží jít na vlastní pěst ve stopách únosců.

Podaří se jim sice zjistit, kam Arkonidané utekli, ale večer 17. května se pátrání koncentruje na pět kosmických lodí na okraji Sluneční soustavy. Prohlídka lodi, zejména ferronského těžebního křižníku VELOTHAN, se protáhne na tak dlouho, že GOLTARAN téměř unikne, poté co je 18. května Aagenfeltova bariéra vypnuta, aby se provedla výměna nezbytného zboží. Za pomoci terraské varianty KorraViru se agentům SPL na poslední chvíli podaří ochromit syntrony medolodi. Protože narkotizační pole hned poté zanikne, podaří se uneseným mutantům přemoci Soi Maklura dřív, než se stačí Cel'Athor usmrtit jedovou kapslí. Unesení jsou v pořádku. Pouze zapalovací mutantka4) Nomi Seville, která trpí poruchou látkové výměny a permanentně potřebuje lék Nythalogen-S8, se z narkózy již neprobudí.

Vyšetřování SPL odhalí, že druhý na Zemi operující Cel'Athor je asi dvojníkem teroristy Nomatti Khai Chinglena. Mezitím je v »Projektu soumrak« vyvinut tajný algoritmu pro neustálou změnu nosných frekvencí, který umožní proletět znovu vztyčenou Aagenfeltovou bariérou.

Přímo po té, co je mrtvé tělo Nomi Seville za přítomnosti mladých mutantů mutanské školy Fellmera Lloyda vyzářeno do hyperprostoru, dostane se Trim Marath znovu do kontaktu s Morkhero Seelenquellem a skrz jeho oči spatří modře šupinatou bytost se dvěma velkýma očima a dvojitým chobotem. Má velikost terranského telete.

Aktuální data:
24.1.2022
1565 před NGL
5. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459603.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál