Menu
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Odysea, svazek 6
Název:Poslové života
(Die Lebensboten)
Autor:Uwe Anton
Vydáno poprvé:duben 2004
Vydáno v češtině: -

Akce

Jako hosté na KAPORNE, lodi převorského výzkumníka Lishgeta On Paza, spěchají Pozemšťané do Vaaligianského roje, ale přicházejí příliš pozdě: Axx Cokroide a jemu věrní Nodroni již ovládli Balance A (Zemi) a aktivovali kovářský štít. Pod Cokroideovým velením je 220 000 jednotek bitevní flotily. Nyní má v rukou vesmírnou entitu, která zahrnuje 300 000 sluncí a planet, dosahuje největší délky 6326 světelných let a může být použita k ohlupování všech národů Vaaliga. Lishget má však v rukávu ještě několik trumfů. Jako nejdůležitější vědec z lidí, kteří projekt roje vůbec vytvořili, má příkazové kódy, jimiž může přepnout mezeru ve štítu kovárny, která je právě tak velká, aby do ní KAPORNE mohl vletět. Nodroni mezitím zničili všechny Věže řádu Cor’morianštích vědců na všech světech roje. Zachránit se mohlo pouze 180 lodí, na které se ještě vešla asi polovina vědců. Podřídí se Lishgetovu velení, místem setkání je asteroid Balance C – mobilní nouzové centrum, z něhož lze převzít nejdůležitější přepojovací operace v roji, pokud přepojovací světy selžou. Nodroni nemají o existenci asteroidu ani tušení.

Balance A je zajištěn samostatným kovářským štítem, ale i ten může Lishget prolomit. Pomocí tajných vysílačů se s Rhodanem dostanou do stanice Nodronů na Balanci A (opuštěné, ale funkční) a do počítačové sítě vnesou virus, který okamžitě způsobí poruchy a narušení všech důležitých bodů na přepínacím světě. Protože Balance A prakticky selže, má prioritu Balance C. Axx Cokroide reaguje tím, že se vydá na Balance B (tj. Mars), aby odtud získal kontrolu nad rojem. 180 Cor’morianštích lodí zahájí další fázi vytvořením strukturální mezery v kovářském štítu roje, skrz kterou může vstoupit 122 modulů snů, flotila 110 000 Nodronských hvězdných křižníků Erreka Mookmhera a flotila 30 000 jednotek Quochtů. Lishget On Paz se obrací na Nodrony, kteří se stále drží Axx Cokroidů, a na národy Stavitelů, jimž vládnou, se vzkazem, který má být přijat na všech světech roje. Vyzývá k odporu proti bývalému velvyslanci Božských dvojčat, popisuje převrat, který na Nodru nastal, a oznamuje, že vůdci Nodronských klanů – kromě Cokroida – uznali bývalého vůdce rebelů Erreka Mookmhera za novou hlavu. Tato zpráva se opakuje v nekonečné smyčce.

Cokroide zatím nepřiznává porážku, protože se mu podaří využít Balance B, kterou nyní zajišťuje většinou své flotily, jako záložní přepínací svět. Tím se Balance C stává opět nepoužitelnou. Jako by to nestačilo, všechna Rebelská stanoviště se náhle zhroutí zpět do normálního prostoru. Podle všeho jsou snový Famniri natolik vyrušeni kovářským štítem, že už nedokážou ovládat stanoviště. To však také znamená, že proti Cokroideově flotile nelze použít psychické síly obřích ještěrů, aby je spářili. To, že nakonec nedojde k velké vesmírné bitvě o Balance B, je zásluhou Lishgetova poselství: Cokroideovi lidé všude složí zbraně. Ve městě Mantagir na Balanci B, kde se Cokroide usídlil na Nodronském velvyslanectví, vypukne chaos. Errek využije zmatku a přistane se svou vlajkovou lodí v Mantagiru. Tam je však zajat, Cokroide ho použije jako rukojmí a dá mu ultimátum. Rebeli mají odejít, jinak zabije Erreka.

Pratton Allgame se nabídne, že dostane Erreka z Nodronského velvyslanectví. Myslí si, že jako bývalý král zlodějů je k tomu nejschopnější. Rhodan souhlasí. Pratton se spojí s podsvětím Mantagiru. Přitom narazí na Pelmid Sulcatob. Podařilo se jí proniknout mezi mantagirské Rebely. Sleduje aktuální dění, a tak jí Prattonova samostatná mise neunikla; poznává ho i přes jeho masku. Předstírá, že mu chce pomoci, ale ve skutečnosti jen čeká, až se Pratton dostane přes ochranku velvyslanectví, protože jejím cílem je stále pomstít se Axxovi Cokroideovi. Bohužel se ti dva daleko nedostanou. Padnou do pasti, jsou ochromeni a předvedeni před Cokroida. Rhodan je však již na cestě, Pratton ho informoval o svém postupu. Na velvyslanectví se Rhodan a jeho Nodronská jednotka nesetkají s větším odporem, ale přesto dorazí příliš pozdě. Cokroid, zřejmě šílený, zabije Pelmid a Prattona bičem Nodronů. Rhodan se vrhne dovnitř, Cokroid se na něj vrhne. Vloží však do úderu příliš velkou sílu, takže jednu molekulu hrubé vlákna biče proniknou do jeho zad a zabijí ho.

Když je roj opět pod kontrolou Cor’morianů a je obnoven klid, Pozemšťané trvají na tom, aby Lishget dodržel svou část dohody a poslal je zpět do jejich doby. Errek se je snaží zadržet jen napůl. Jiné problémy jsou závažnější. Přední vědec nemůže zaručit, že se časový posun podaří "trefit" do správného místa a času. Mohlo by se dokonce stát, že Pozemšťani byli převzati z paralelního světa nebo alternativního vesmíru. Koneckonců: technické předpoklady k tomu jsou, protože v Mantagiru se nachází tajné podzemní redundantní zařízení ke zničené věži Řádu. Posledních pět z původních třiceti pasažérů se tedy usadí v letadle Mars-Liner-01. Vznášející se autobus krouží nad zařízením, dokud není aktivován. Poté cestovatelé v čase poněkud kostrbatě, ale bezpečně přistanou na Marsu – je 16. července 1329 NGL.

Miliardu let v budoucnosti se Vaaligianský roj vydává na cestu, aby rozšířil život a inteligenci po celém vesmíru.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Die_Lebensboten« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)