Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan Neo > svazek 9
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Neo, svazek 9
Název:Rhodanova naděje
(Rhodans Hoffnung)
Autor:Frank Borsch
Cyklus:1. epocha / Expedice Vega
Vydáno poprvé:20. ledna 2012
Vydáno v češtině:-
Čas děje: 25. až 28. července 2036
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan

Thora da Zoltral

Julio Enriquez

Julian Tifflor

Reginald Bull

Taťána Michajlovna

Rico

Poté, co se situace v Terranii konečně stabilizuje, vypukají nepokoje po celém světě. Lidé se vzbuřují proti svým vládám a jejich protesty nekončí jen u pokojných demonstrací. Ozbrojené povstání ve Spojených státech způsobí, že je prezident nucen vyhlásit stav nouze. Mnoho lidí za tuto situací činní odpovědným Perryho Rhodana – vidí ho jako teroristu a zrádce. Terranii mají nyní na povel Reginald Bull a generál Bai Jun. Město je ale nakonec z bezpečnostních důvodů uzavřeno pro další lidi přicházející ze všech koutů planety. Julian Tifflor (zvaný »Tiff«) a jeho přítelkyně Mildred Orsonsová patří k posledním z poutníků, kteří byli vpuštěni dovnitř. Tifflor je synem slavného právníka Williama Tifflora, který před americkým soudem obhajoval Cresta. Po Crestově osvobození však právník zmizel neznámo kam, a jeho syn se ho vydal hledat. Tiff, stejně jako mnozí další, sní o cestování ke hvězdám a doufá, že se tomuto snu v Terranii alespoň trochu přiblíží.

25. července 2036 cestuje Perry Rhodan inkognito do Spojených států. Havarovaná arkonidská kulovitá loď TOSOMA IX se stále ještě nachází v Adirondackém pohoří. Americká armáda se samozřejmě již pustila do průzkumu kosmické lodi. Rhodan musí zabránit tomu, aby se mimozemská technika dostala do nesprávných rukou a chce proto TOSOMU dostat zpět pod kontrolu. Na místo se plánuje dostat v masce Stanelyho Drummonda, prezidenta USA. Thora, která také nepozorovaně přicestovala, je převlečena za velitelku štábu, John Marshall hraje prezidentova osobního strážce. K ruinám Fort Sunrise přilétají s replikou prezidentova vrtulníku. Doprovází je i Sid González, Anne Sloaneová a Allan D. Mercant. Na místě se ale objeví nečekané potíže. Bývalý velitel amerických jednotek byl před chvílí odvolán a novým velitelem byl jmenován Joshua de Soto, blízký přítel skutečného Drummonda, a toho Rhodan nemůže jen tak oklamat. Generál povolí Rhodanovi, Thoře a Marshallovi přístup k lodi, ale pak nechá vztyčit energetický štít, který Sidovi brání v osvobození jeho přátel. Poté je zničen vrtulník, ale teleporter předtím do bezpečí dostane alespoň Anne Sloaneovou i Mercanta. Rhodan a jeho společníci se musí ukrýt v TOSOMĚ.

Thora zná loď mnohem lépe než američtí vojáci, kteří již obsadili hlavní centrálu. Vede tedy své společníky do vedlejší centrály, odkud může loď ovládat v případě nouze. Samoopravné systémy TOSOMY již udělaly velký kus práce a s lodí je možné odstartovat. De Soto hrozí zničením motorů. Rhodan odmítá Thořin návrh zneškodnit vojáky pomocí dostupných prostředků a je připraven se vzdát. John Marshall však čte de Sotovy myšlenky a dozvídá se, že má po traumatické příhodě z války strach z vody. Thora proto nasměřuje loď nad oceán a otevře všechny vnější vpustě. Dává jasně najevo, že loď raději obětuje, než aby ji viděla v rukou terranských barbarů. Kvůli strachu z utopení se tedy de Soto vzdává a let do Terranie může pokračovat.

Tiff pronásleduje muže, který ukradne potravinové příděly a má u sebe něco, co vypadá jako arkonidská technologie – je to Rico. Tiff a jeho přátelé zloděje následují, ale má další komplice. Harnahan zavolá Bullovi, který se zde objeví s Taťánou Michajlovnou a skupinou čínských vojáků. Zloději jsou identifikováni jako Stěfan Raskujan a Artjom Tomisenkov, dva bývalí ruští kosmonauti. Jejich třetím komplicem je Iši Matsu, což je dle Taťánina názoru mutantka, ale její schopnosti nezná. Zloději u sebe Rica každopádně nemají. Taťána přečte jejich myšlenky a dovede Bulla k Ricovu úkrytu, ten je ale také prázdný.

TOSOMA přistává na plošině u slaného jezera Gošun nedaleko Terranie. Perry Rhodan pokřtí lahví šampaňského loď jménem GOOD HOPE. Nově zprovozněnou hypervysílačkou však Thora zachytí zprávu ze soustavy Vega, která je vzdálena asi 27 světelných let od Země. Zpráva je tisíciletí starý kód arkonidské flotily. Jistý Kerlon v ní volá o pomoc, protože se soustavy chtějí zmocnit »ještěrky«. Rhodan se podvoluje Thořinu návrhu odstartovat ihned s GOOD HOPE, která ale ještě není kompletně opravena. Dalšími členy posádky se stávají Rod Nyssen, Conrad Deringhouse, Darja Morozovova, Alexander Baturin, Ras Čubaj, Tako Kakuta, Anne Sloaneová a Wuriu Sengu. Bull má obavy, ale Rhodan slibuje, že se do soustavy Vega pouze podívá a do 24 hodin se vrátí zpět. Thora se ujímá velení i řízení lodi a devět Terranců tak zažívá svou první transici – skok hyperprostorem.

Další den se k Zemi přiblíží kosmická loď a přistane v Terranii. Nicméně to není GOOD HOPE, ale pět krát větší loď ve tvaru vřetene. Neznámá osoba, která chce opustit Zemi, ale má k dispozici jen podsvětelný průzkumný letoun, přistání pozoruje z pouště. Zná tuto loď – je to plavidlo používané Fantany. Kromě toho zaznamená pětidimenzionální – tedy zajisté ne terranský – impuls, který následuje.