Perry Rhodan Neo 8 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Neo, svazek 8
Název:Terranci
(Die Terraner)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:1. epocha / Vize Terrania
Vydáno poprvé:6. ledna 2012
Vydáno v češtině:-
Čas děje: 12. až 16. července 2036
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan

Reginald Bull

Thora da Zoltral

Iga Tulodziecki

Clifford Monterny

Taťána Michajlovna

Ivan Gorašin

Roster Deegan

Tako Kakuta

Rico

Léto 2036: Město Terrania je sen o budoucnosti, který fascinuje miliony lidí. Tato vize vzniká uprostřed pouště Gobi, daleko od všech center civilizace. Perry Rhodan a jeho společníci budují s pomocí robotů, které mu dali k dispozici mimozemšťané, město, které se jednoho dne stane centrem sjednoceného lidstva.

V tuto chvíli žije na Zemi pouze jediný z těchto mimozemšťanů. Je jím Crest da Zoltral, vědec z vyspělé rasy Arkonidanů, který ale právě stojí před nejvyšším americkým soudem ve Washingtonu, D.C. Soudce ho považuje za veřejného nepřítele, rozrušená veřejnost chce jeho smrt.

Perry Rhodan vyvíjí odvážný plán, jak Cresta osvobodit. K tomu využívá lidi s neobvyklými schopnostmi, tak zvané mutanty. Ale je tu i někdo další, kdo má vlastní plány: Arkonidanka Thora. Na Venuši se setkala se záhadným robotem a našla prastarou arkonidskou stanici. S mocnými zbraněmi, které má nyní k dispozici, se vydává do boje...


Crest se před americkým nejvyšším soudem zodpovídá za vraždu posádky měsíční stanice Armstrong Base. Eric Manoli a Frank M. Haggard jsou společně s ním také vyslýcháni před soudem. K překvapení všech se na scéně objevuje Clark G. Flipper, který byl považován za mrtvého. Je také předveden jako svědek a na sobě má stále oblečený arkonidský bojový oblek. Podle všeho chce svědčit proti Perrymu Rhodanovi, kterého viní ze smrti své přítelkyně Beth. Na místě je i Clifford Monterny, který proces bedlivě sleduje za podpory telepatky Taťány Michajlovny a telekineta Rostera Deegana. Monterny považuje celý proces za frašku. Podle prezidenta Drummonda je trest smrti pro mimozemšťana již rozhodnut; Crest však ve skutečnosti nemá být popraven, ale dál tajně vyslýchán. Crestovy vědomosti jsou pro Monternyho nezajímavé. Chce se ale dozvědět vše o nesmrtelnosti, po které Arkonidané pátrali, než ztroskotali na Měsíci. Cresta se proto chystá unést a do soudní budovy kvůli tomu propašuje dva arkonidské bojové obleky a energetickou zbraň.

Perry Rhodan a jeho společníci se připravují na Crestovo osvobození. Při tom využívají zpravodajské kontakty Allana D. Mercanta, technické novinky Leslyho Poundera, paraschopnosti mutantů i nevyčerpatelné zdroje General Cosmic Company poskytované Homerem G. Adamsem. Firemní impérium GCC poskytuje také cateringové služby, které zásobují nejvyšší soud. Rhodan a Bull se schovávají v kamionu, který vlastní Iga Tulodziecki. Teleportér Ras Čubaj sedí na sedadle spolujezdce. K nasazení je připravena také opravená FÉNIX. Nachystána je velkolepá akce, která má za úkol odpoutat pozornost: prototyp nové vzducholodi, který byl konstruován na bývalém kosmodromu Cape Canaveral, připomínající kolovitou kosmickou loď Arkonidanů. A tato loď se právě blíží k budově soudu.

Mercantovi muži kontrolovaně strhnou zeď soudní budovy. Flipper, který se snažil osvobodit Cresta a svého přítele Manoliho, je napaden a zabit Deeganem. »Kulovitá loď« je sestřelena a zaniká v neškodné explozi. Ale pak před budovou přistane skutečná kosmická loď Arkonidanů! Je to prastará TOSOMA IX, 60metrový člun, který dlouhá staletí dokoval na základně na Venuši. Thora a Rico přiletěli na Zemi, aby zachránili Cresta ze spárů terranských barbarů. Ani Thoře ani Rhodanovi se však nepodaří zabránit tomu, aby Monterny a Deegan zmizeli i s Crestem. Thora dává lidstvu ultimátum. Pokud k ní Crest nebude doručen do 24 hodin, zničí Zemi. Po vypršení termínu se však spokojí jen se zničením několika terranských pamětihodností energetickými zbraněmi.

Monternyho stopy vedou k pevnosti Fort Sunrise v Adirondackém pohoří. S Crestem jako návnadou chce Monterny nalákat Thoru, protože potřebuje ji a její kosmickou loď při pátrání po světě věčného života. Místo Thory k němu ale přichází Rico – a Monternymu se nedaří na něj použít své sugestivní síly, protože domnělý Arkonidan je ve skutečnosti robot. Deegan útočí na Rica telekineticky a robota nenapravitelně poškodí. Přesto se Ricovi podaří Deegana zastřelit. Rhodan a Bull pronásledovali TOSOMU s FÉNIXEM. Rhodan slyší poslední slova »umírajícího« robota. Najednou se objeví také Sid González a Sue Mirafiore. Sid chce zabít Monternyho. Když se sugestor pokouší Sida ovlivnit, Sue poprvé v životě použije »negativní« stránku své paraschopnosti. Dokáže nejen uzdravovat ostatní lidi, ale také je může zabít. Monterny umírá na zástavu srdce. Teleportér Tako Kakuta odmítá svému bývalému pánovi pomoci.

Taťána Michajlovna podá Ivanu Gorašinovi injekci, která ho probudí z kómatu. Monterny dal již dříve mutantovi posthypnotický rozkaz. Gorašin použije své schopnosti proti TOSOMĚ. Energetický štít lodi vypadne a silně poškozené plavidlo havaruje. Tako Kakuta přenese Thoru včas do bezpečí, Arkonidanka mu poděkuje. Reginald Bull s těžkým srdcem ničí FÉNIX, aby odvedl pozornost, aby se všichni mohli vrátit zpět do Gobi. V Terranii Perry Rhodan a jeho přátelé 16. července 2036 zakládají Terranskou unii.

Aktuální data:
23.10.2021
1566 před NGL
34. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459510.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!