Perry Rhodan Neo 7 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Neo, svazek 7
Název:Útěk z Terranie
(Flucht aus Terrania)
Autor:Arndt Ellmer
Vydáno poprvé:23. prosince 2011
Vydáno v češtině:-
Čas děje: 4. až 13. července 2036
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Thora da Zoltral

Rico

Perry Rhodan

Reginald Bull

Bai Jun

John Marshall

Anne Sloane

Sid González

V létě roku 2036 se Terrania pro miliony lidí stává snem o budoucnosti: v tomto neúrodném místě uprostřed pouště Gobi Perry Rhodan s hrstkou svých společníků realizuje svou vizi. Roboti staví město, které se jednou stane centrem sjednoceného lidstva. Město je chráněno energetickou kupolí.

Ale pak je rozpoutáno peklo: čínská armáda odpálí jadernou bombu v bezprostřední blízkosti města. Desítky tisíc lidí, které tábořily kolem kupole, aby Rhodana podpořily, zachvátí panika. Jejich jediným cílem a nadějí je Terrania, město pod zářící kupolí.

Perry Rhodan čelí nelehkému rozhodnutí: pokud nechá ochranný štít vztyčený, uprchlíci se rozeběhnou proti smrtící energetické zdi a zemřou. Pokud štít otevře, budou napadeni čínskou armádu. Město Terrania by tak bylo navždy ztraceno…


4. července 2036: Arkonidský průzkumný letoun havaruje na Venuši. Thora se probudí v nehostinném prostředí na povrchu planety a vydává se hledat zřícený letoun a Tamiku. Když je objeví, zjistí, že i Tamika přežila, plavidlo je ale zničené a nemají žádnou možnost kontaktovat Quiniu Soptor nebo AETRON. I přes rozsáhlé škody je ale datové úložiště letounu nepoškozeno a Arkonidankám se podaří získat souřadnice, z nichž na ně neznámá zbraň vystřelila. Když dorazí do cíle, zjistí, že se zde nachází prastará stanice jejich vlastního národa. Neměly nejmenší tušení, že před nimi ve Sluneční soustavě byli nějací Arkonidané. Uvnitř stanice na ně zaútočí desítky robotů. Muž jménem Rico stroje zastaví, ale obě Arkonidanky jsou zraněny. Thora se probudí až po dvou týdnech z léčivého spánku. Je v pořádku, ale Tamika je těžce popálená a stále ještě v bezvědomí. Rico vypráví, že stanice Zarakh'khazil (ark. temný kráter) zde byla postavena již před 10 000 lety. V té době existovala ve Sluneční soustavě arkonidská kolonie. Byla ale zničena při útoku Metanů. Pouze Ricovi se podařilo uniknout do útočiště na Venuši. Rico informuje Thoru o zničení AETRONU a nadcházejícímu soudu proti Crestovi. Thora chce svému nevlastnímu otci pomoci za každou cenu.

11. července 2036: Tisíce »poutníků« a vojáků prchají do Terranie, aby se ukryly před výbuchem fúzní bomby. Perry Rhodan deaktivuje ochranný štít a pustí je, aby zabránil katastrofě. Energetickou kopuli nelze znovu aktivovat, protože se to v této oblasti hemží i vojenskými jednotkami. Terrania tedy padá do rukou Číňanů. Perry Rhodan a Reginald Bull prchají s provizorně sestaveným robustním letounem FÉNIX, kterého ve vzduchu drží pouze arkonidské pohony. Agregát ochranného štítu je ukryt v Terranii a čtyři američtí a ruští kosmonauti, kteří ve městě zůstali, ho hlídají. Bai Junovi vojáci převzali kontrolu nad městem, začali znovu zásobovat poutníky a nad Terranií vztyčili čínskou vlajku. Zároveň Lesly Pounder navštěvuje Allana D. Mercanta. Mercant potřebuje jednu z kosmických lodí konstruovaných na Cape Canaveralu – Pounder je zděšen tím, že Mercant ví o jejich existenci.

Perry Rhodan věří, že Bai Jun je jeho nepřítel, ale mýlí se. Generál se ke »zrádcům« přidal po výbuchu bomby a jen díky jeho zásahu mohl FÉNIX uprchnout. Bez pomoci Johna Marshalla, který je v šoku důsledkem nesčetných zoufalých myšlenkových impulzů, se Sue Mirafiore vydává hledat Sida Gonzáleze. Starý voják jménem Huang Chao ji dopraví na místo výbuchu. Tam chlapce najdou – žije, ale je vážně zraněn. Darja Morozovova plánuje zastřelit Bai Juna. John Marshall, kterému je už o něco lépe, ji ale dokáže zastavit. Telepat uznává, že generál má dobré úmysly podaří se mu přesvědčit kosmonaty, že mu mohou také věřit.

12. července 2036: Perry Rhodan a Reginald Bull dorazí po krátkém mezipřistání na korálovém útesu u Bornea do Austrálie. Při přistání ve vnitrozemí se FÉNIX rozbije. Zatímco Rhodan zůstává pozadu s nepojízdným letounem, Bull se vydává hledat opraváře. Najde ho v blízkém malém městečku Kitty Valley, ale někteří obyvatelé ho poznávají a zadrží ho, stejně jako později Rhodana. Lidé mají strach z mimozemšťanů, a proto se oba chystají zabít. Mutant Ras Čubaj, který přichází společně s Homerem G. Adamsem, je ale oba včas teleportuje do bezpečí.

13. července 2036: V USA začíná proces s Crestem. Jeho případ přebírá světoznámý právník William Tifflor. Do Terranie přijíždí čínský generální tajemník Huang Hai-Jie. Město má být přeměněno na pracovní tábor pro »nelegální přistěhovalce«. Nejprve se však připravuje velká oslava vítězství, na níž se podílí mnoho členů vlády. Bai Jun skrývá mutanty a Rhodanovy společníky. Jeho vojáci zneškodní vládě loajální speciální jednotky, jejichž zbraně byly dříve vyřazeny pomocí telekineze. Huang Hai-Jie a straničtí funkcionáři jsou zadrženi. Bai Jun přednese projev, ve kterém se vzdává čínského občanství, odvolává vládu a odstraňuje čínskou vlajku.