Perry Rhodan Neo 6 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Neo, svazek 6
Název:Temná dvojčata
(Die dunklen Zwillinge)
Autor:Frank Borsch
Vydáno poprvé:9. prosince 2011
Vydáno v češtině:-
Čas děje: 7. až 11. července 2036
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

John Marshall

Homer G. Adams

Sue Mirafiore

Crest da Zoltral

Clifford Monterny

Taťána Michajlovna

Sid González

Bai Jun

Píše se rok 2036: Perry Rhodan a jeho přítel Reginald Bull jsou od přistání s kosmickou lodí STARDUST uvězněni v poušti Gobi. Oba astronauti jsou před útoky čínské armády chráněni energetickou kupolí. Ale z dlouhodobého hlediska se zdá, že proti útočníkům nemají šanci.

Perry Rhodan se však drží své vize. Chce sjednotit lidstvo a chce zabránit hrozící světové válce. Také doufá, že bude schopen převzít část technologie humanoidních Arkonidanů, kteří ztroskotali na Měsíci. Mnoho jejich vynálezů však bylo zničeno při výbuchu kosmické lodi. Jediný Arkonidan, který zůstal na Zemi, je však postaven před soud a hrozí mu rozsudek smrti.

V této době se do pouště Gobi vydává skupina lidí se speciálními schopnostmi, kteří chtějí Perryho Rhodana podporovat. Nemají ale tušení, že na ně čeká smrtelné nebezpečí...


Vojín Clifford Monterny a desátník Ivanovič Gorašin, dva američtí vojáci na misi v Iráku, přežijí 17. srpna 2007 útok na hlídku v Bagdádu. Oba muži mají zvláštní schopnosti, které před touto událostí vědomě nepoužili. V nejvyšší nouzi Gorašin »zapálí« budovu, ve které se sami atentátníci ukryli – dům je kompletně v plamenech. Monterny utrpí vážné poškození mozku a polovinu obličeje má znetvořenou. Když je převezen do nemocnice ve Washingtonu, D.C., jen matně si vzpomíná na svou minulost. Během pobytu se zamiluje se do terapeutky Julie Ledge. Po jeho propuštění se Monterny nedokáže kvůli traumatu z války vrátit k normálnímu životu. Své sugestivní schopnosti poprvé úmyslně využije, když se k němu překvapivě vloupá policista. Monterny si vždy dokázal lidi »snadno získat«, ale tentokrát má na svého soupeře přímý vliv a dokáže mu uniknout. Monterny se usadí v karavanovém městečku na mexické hranici. Jednoho dne ho navštíví Gorašin, se kterým neměl v uplynulých letech žádný kontakt. Gorašin mezitím hodně studoval a nyní pracuje pro americkou vládu.

O více než dvacet let později patří Monterny ke Gorašinovu týmu pracujícímu na tajném projektu Brain Drain na Havaji. Jeho cílem je hledání paranormálně nadaných lidí, kteří mají sloužit americké tajné službě Homeland Security. Gorašin věří, že takové schopnosti mohou být probuzeny mimo jiné traumatem mozku. Monternyho úkolem je vzbuzovat podvědomé spící schopnosti svou sugestivní mocí. Výsledky ale nejsou uspokojivé. Vzhledem ke svým zkušenostem v Iráku se Gorašin snaží u svých subjektů vyvolat smrtelný strach, aby je donutil jejich síly používat. Když Monterny, který tyto metody odmítá, chce projekt opustit, Gorašin mu svěří tajemství. Ukáže mu svého bratra Ivana, který je od roku 2007 v kómatu. Ivan a Ivanovič byli kdysi siamskými dvojčaty, ale byli při úspěšné operaci odděleni. Ivan byl také voják a byl zraněn na misi v Afghánistánu. Nyní ho při životě drží pouze přístroje, protože Ivanovič věří, že jednoho dne ho bude schopen probudit – a k tomu mu pomůže několik specifických mutantů, které však musí nejprve najít.

Projekt je sice ukončen, ale místo toho v následujících letech Gorašin a Monterny po celém světě hledají konkrétně nadané děti, které zkoumají v Camp Specter. Projekt zaštiťuje ministr Stanley Drummond. Julie Ledge také pracuje v Camp Specter. Stává se důvěrnicí dětí a Monternymu naznačuje, že Gorašin své »pacienty« úmyslně trápí, aby dosáhl lepších výsledků. Monterny se pokouší říct Drummondovi pravdu, ale ministr předčasně přijíždí na návštěvu tábora. Současně se Elmer Bradley a Sid González pokouší o útěk. Bradley Gorašina smrtelně zraní předtím, než sám zemře, přičemž Gorašin »zapálí« budovy Camp Spectre. Julie Ledge v nastalém chaosu také umírá. Monerny obviňuje Sida, který unikl, že on je viníkem celé této strašlivé katastrofy a chce ho za každou cenu najít.

Do roku 2036 si Monterny vybudoval svůj vlastní malý sbor mutantů. Patří do něj i telekinet Roster Deegan, kterého Monterny zachránil až ze sirotčince v Johannesburgu, a telepatka Taťána Michajlovna. Monterny má ve své moci Arkonidana Cresta a doktory Erica Manoliho a Frank M. Haggarda. Oba lékaři se pokoušejí vyléčit Ivana Gorašina, o kterého se Monterny stále stará, protože to bylo poslední přání jeho přítele Ivanoviče. Manoli a Haggard chtějí vyzkoušet stimulaci mozku pomocí elektrody vložené do Ivanova thalamu. Monterny má k dispozici dva arkonidské bojové obleky a mimozemskou energetickou zbraň. Crest mu však nedokáže poskytnout informace o fungování arkonidské techniky, protože je antropolog a historik. 11. července si pro Cresta přijedou agenti Homeland Security. Monternyho schopnosti jsou ale vůči trénovaným agentům bezcenné.

Současně se zhoršuje situace v poušti Gobi. Darja Morozovová sleduje, jak první »poutníci« odcházejí, protože už jim čínské jednotky zastavily dodávky. V provizorních stanových městech lidé bojují o jídlo a vodu. John Marshall, Sid González, Sue Mirafiore, Wuriu Sengu a Anne Sloaneová jsou také vtaženi do těchto potyček. Mutanti cestovali do Gobi, aby podpořili Perryho Rhodana. Homer G. Adams, Allan D. Mercant a Ras Čubaj, kteří považují tuto akci za beznadějnou, se neúčastní. Mutanty podvede muž jménem Timucin, který je odvede do tábora a ukradne jim zásoby vody. Skupina je přepadena zloději. Přestože se Marshall a jeho přátelé dokáží bránit svými zvláštními schopnostmi, nakonec jsou zachráněni pouze díky zásahu čínských vojáků. John Marshall čte myšlenky velícího důstojníka – jmenuje se He Jian-Dong a je pobočníkem generála Bai Juna. Bez vědomí svého nadřízeného nechal v jednom z tunelů vedoucích pod energetickou kupolí k Rhodanovi instalovat maskované jaderné hlavice a nařídil stažení vojsk. Bomby explodují za 90 minut.

Mezitím je Crest přiveden k prezidentu Drummondovi. Ten veřejně obviní Arkonidany ze zločinů proti lidskosti. V projevu k americkému lidu a světu označí Drummond Perryho Rhodana a všechny jeho pomocníky za zrádce, kteří by neměli uniknout jejich spravedlivému trestu. Crest, jak prezident tvrdí, je hlavním důvodem Rhodanovy zrady a také viníkem hrozící třetí světové války. Arkonidan má být postaven před soud za vraždu posádky Armstrong Base.

Sue se tajně vydává za Bai Junem a informuje ho o He Jian-Dongových machinacích. Sid a John se za nimi teleportují a podaří se jim zabránit, aby Jian-Dong dívce ublížil. John v jeho myšlenkách vyčte deaktivační kódy. Wuriu Sengu poté odhalí podzemní úkryt bomb. Ukazuje se však, že sám Jian-Dong byl podveden: kódy jsou neplatné. Pouhé dvě minuty před explozí Sid teleportuje pryč všechny bomby z dosahu. Explodují několik kilometrů od energetické kupole. Mezi poutníky a čínskými vojáky je ale nespočet mrtvých, nepodařilo se totiž zabránit vyvolané panice. Masy lidí utíkají směrem k energetické kupoli. Rhodanovi nezbývá nic jiného než štít vypnout, jinak lidé zahynou. Reginald Bull je ale proti tomu...