Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan Neo > svazek 5
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Neo, svazek 5
Název:Škola mutantů
(Schule der Mutanten)
Autor:Michael Marcus Thurner
Cyklus:1. epocha / Vize Terrania
Vydáno poprvé:25. listopadu 2011
Vydáno v češtině:-
Čas děje: 4. až 10. července 2036
Hlavní postavy románu:

John Marshall

Sid González

Clifford Monterny

Taťána Michajlovna

Crest da Zoltral

Perry Rhodan

Bai Jun

Píše se rok 2036: Perry Rhodan a jeho přítel Reginald Bull jsou od přistání s kosmickou lodí STARDUST uvězněni v poušti Gobi. Oba astronauti jsou před útoky čínské armády chráněni energetickou kupolí. Ale z dlouhodobého hlediska se zdá, že proti útočníkům nemají šanci.

Perry Rhodan se drží své vize: chce sjednotit lidstvo a chce zabránit hrozící světové válce. Stále doufá, že převezme techniku Arkonidanů uvězněných na Měsíci.

Ale jediný Arkonidan, který se nachází na Zemi, je vážně nemocný – a navíc je právě v Etiopii. V této době se po celém světě objevují lidé se speciálními schopnostmi, takzvaní mutanti. Někteří z nich chtějí Perryho Rhodana podporovat, jiní se připojili k jeho odpůrcům. Ti z nich chtějí vytvořit smrtící zbraně...


John Marshall, Sue Mirafiore a Sid González jsou hosty v chatové osadě na ostrově Owey v severozápadním Irsku. Ostrov patří Homeru G. Adamsovi, který má kolem sebe mnoho pomocníků – včetně mutantů jako je Ras Čubaj, Wuriu Sengu, Anne Sloaneová (o kterou se Marshall zvláště zajímá) a další, kteří dorazí 4. července 2036, aby pomohli Sidovi. Chlapec totálně zkolaboval. Ačkoli mu fyzicky nic chybí, je už několik dní v kómatu. Mutanti vytvoří svými silami společný mentální blok, proniknou do Sidova vědomí a sdílejí jeho mučivé vzpomínky.

Osmiletý Chico (Sidovo původní jméno) je jedním z mnoha dětí bez domova, které žijí v chudobě v městě Managua. Při pokusu o vloupání je Chicův gang chycen do pasti policií. Přitom se poprvé ukáží Chicovy parapsychické schopnosti. Nemůže je však použít cíleně, i když je po jeho zatčení převezen americkou tajnou službou Homeland Security. Homeland Security se zajímá zejména o lidi s parapsychickými schopnostmi, protože by díky nim mohli získat neporazitelné zbraně. Děti jsou umístěny v Camp Spectre, přísně tajném zařízení, které vede dr. Ivanovič Gorašin, a v němž jsou zkoumány jejich paraschopnosti. Právě zde dostane Chico své nové jméno. Gorašinův kolega Clifford Monterny si získává důvěru dětí, přičemž používá svůj vlastní dar. Když je Sid následně donucen k teleportaci, dozvídá se pravdu. Sid a jeho přítel Elmer Bradley vytvoří únikový plán, ale neuspějí. Elmer, jehož paraschopnost spočívá v pronikání skrze hmotu, zabije svého mučitele Gorašina a zemře vyčerpáním. Umírající Gorašin z posledních sil »zapaluje« budovy tábora – je totiž také mutant. Camp Spectre hoří a ve výsledném zmatku se Sidovi podaří uniknout.

Mutanti jsou tímto příběhem otřeseni. Pro Sida však tento proces znamená obrovskou úlevu. Homer G. Adams chce, aby mutanti pokračovali ve výcviku svých dovedností. Plánuje sestavit Sbor mutantů, aby mohl pomoci Perrymu Rhodanovi. Takovou podporu by Rhodan naléhavě potřeboval, protože se jeho situace natolik zhoršila, že se zdá být beznadějná. Rhodanovi se podaří zachránit Reginalda Bull a další kosmonauty z padajícího STARDUSTU, musí ale obětovat několik robotů, kromě STARDUSTU jsou zničeny i dva arkonidské bojové obleky. Navíc nemají žádné zprávy o Crestovi a Manolim. Ve stejný den nabídne generál Bai Jun Perrymu Rhodanovi znovu azyl. Hlavní čínský velitel oznamuje, že okamžitě zruší dodávky zásob pro civilisty, kteří se vydali do pouště Gobi. A Perry Rhodan je nyní za tyto lidi zodpovědný.

Clifford Monterny unesl Cresta, Manoliho a Haggarda na základnu v Adirondackém pohoří. Po Manolim a Haggardovi se žádá, aby pomohli jistému muži, který je již přes třicet let v kómatu. Jeho jméno je Ivan Gorašin. Monterny osobně vyslýchá Cresta. Telepatka Taťana Michajlona, která pro Monternyho pracuje, zaslechla vězňovy myšlenky. Dozvídá se, že Arkonidané pátrají po planetě věčného života. Tuto informaci a skutečnost, že má v rukou bojové obleky Cresta a Manoliho, si Monterny nechává pro sebe, když o něco později mluví s prezidentem Drummondem. Prezident tvrdí, že hrozí celosvětová válka, protože ostatní národy už vědí, že je Crest zadržován v USA. Monternymu dá ještě jeden pokus Arkonidana »zlomit«. Pak chce prezident Cresta pro sebe. Monterny má už ale zcela jiné plány: zajímá ho jen nesmrtelnost.

10. července přijme Bai Junův pobočník He Jian-Dong návštěvu agentky čínské tajné služby. Cizinka ho pověří uložením několika jaderných hlavic v tunelech vedoucích k Rhodanově základně. Protože existují jisté pochybnosti o Bai Junově spolehlivosti, musí Jian-Dong zajistit, aby Perry Rhodan zemřel. Nepovažují tohoto muže už za natolik cenného, aby kvůli němu riskovali světovou válku. Rozbušky jaderných hlavic jsou nastaveny na 40 hodin...