Perry Rhodan Neo 4 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Neo, svazek 4
Název:Ellertovy vize
(Ellerts Visionen)
Autor:Wim Vandemaan
Vydáno poprvé:11. listopadu 2011
Vydáno v češtině:-
Čas děje: 27. června až 8. července 2036
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Ernst Ellert

Perry Rhodan

Reginald Bull

Frank M. Haggard

Crest da Zoltral

Thora da Zoltral

Quiniu Soptor

Bai Jun

Píše se rok 2036: Perry Rhodan a jeho posádka jsou obklíčení poté, co přistáli v poušti Gobi v raketě STARDUST. Proti útokům jsou ale chráněni energetickou kopulí, která byla vytvořena za pomoci mimozemské technologie Arkonidanů.

Vědec Crest, který patří k rase těchto mimozemšťanů, je vážně nemocný. Pomoc pro něj je dostupná pouze na Zemi. Proto se vydává do Etiopie, kde je o něj daleko od civilizace dobře postaráno. Ale protivníci jsou mu na stopě...

Mezitím se situace v poušti Gobi zhoršuje. Nespočet lidí se vydává na místo přistání STARDUSTU, chtějí se připojit k Perrymu Rhodanovi, jehož utopii podporují. Mezi nimi je i mladý muž z Mnichova, který má zvláštní dar. Jmenuje se Ernst Ellert – a jeho vize ho dovedou k dramatickému setkání...


Mnichovský novinář Ernst Ellert ve svých snech znovu a znovu prožívá vize o budoucích událostech. To, co Ellert vidí ve svých tzv. bílých snech, se stává skutečností, pouze pokud se jimi řídí. Ale i tak někdy nedokáže ovlivnit průběh událostí. Koncem června 2036 se Ellert svěří svým přátelům, Waltovi a KaHemu. Ellert měl pozitivní a negativní vizi budoucnosti: mírumilovně sjednocené lidstvo na jedné straně a konec veškerého života na straně druhé. Ellertovi je jasné, že osud Perryho Rhodana je zásadní pro další průběh událostí. Chce se tedy dostat na místo přistání STARDUSTU v poušti Gobi. Ellert tvrdí, že může být pro Rhodana užitečný. Walt a KaHe ho doprovázejí. 1. července dorazí do jednoho ze stanových měst, která se utvořila kolem oblasti obklíčené generálem Bai Junem.

Znechucená letargií svých podřízených se Thora rozhodne opustit AETRON a odlétá pryč s průzkumným letounem. Diskovitá loď o průměru 16 metrů je sice neozbrojená, ale zato rychlá a obratná. Thora prozkoumává planety Sluneční soustavy. Doprovází ji mladá Arkonidanka Tamika a také Quiniu Soptor, poloviční Arkonidanka s černou kůží a pírky místo vlasů. Arkonidanky zjišťují, že Jupiter je starší než Slunce. Na Saturnově měsíci Titanu poté zaměří energetickou stopu, která se zdá být vydávána nějakým nejméně 10.000 let starým, ale stále funkčním zařízením arkonidského původu. Thora si vyžádá druhé průzkumné plavidlo, jehož řízení převezme Soptor. Obě lodě se poté vydávají směrem k Venuši. Tam je 4. července neznámým útočníkem Thořin průzkumný letoun sestřelen.

5. července přijíždí generální tajemník Huang Hai-Jie na další inspekční návštěvu tábora čínské armády. Jasně Bai Junovi dává najevo, že technologie Arkonidanů musí být Číňany zajištěna za všech okolností, a navrhuje použití jaderných zbraní. Generál se snaží získat čas, ale předpokládá, že generální tajemník tajně nařídil umístit jadernou bombu do tunelu, který jeho muži razí směrem k energetické kupoli. Nařídí svému pomocníkovi He Jian-Dongovi, aby šel bombu hledat. Ten se domnívá, že je to zrada a chce na Bai Juna vytáhnout zbraň. Jeho řidič, Tibeťan Yi Khedrub, je ale rychlejší, a hlavně je obdařen parapsychickým nadáním – na He Jian-Donga telekineticky namíří svou ceremoniální dýku, takže se nakonec vzdává.

Mezitím se Ernst Ellert a jeho společníci seznamují s několika lidmi ve stanovém městečku. Nepotkávají zde kupodivu většinou žádné odpadlíky a ztroskotance, ale převážně vědce a techniky. Nizozemská zpěvačka Renette Khokhobaia se zvláště zajímá o Ellerta. Prostřednictvím dalšího snu si uvědomí, jak se může dostat k Rhodanovi. Jeho přátelé získají vrták, se kterým během několika dní vyhloubí tunel v podzemí až k ochrannému štítu. Perry Rhodan sám měl před několika dny podobné sny jako Ellert – pravděpodobně mezi nimi došlo k mentálnímu kontaktu – a následně nařídil výstavbu tunelu. Obě štoly se přesně setkávají. Perry Rhodan vytvoří ve štítu strukturální mezeru a s Ellertem se 6. července setkává tváří v tvář. Ve stejný okamžik vtrhnou do Ellertova tunelu čínští vojáci, štít se znovu automaticky vytvoří a Ellert je jím přitom zasažen. Jeho tělo, které nejeví známky života, ale ani žádné stopy poranění, zůstane na Rhodanově straně tunelu.

Mezitím Reginald Bull odlétá se STARDUSTEM na Měsíc, kde chce najít použitelné zbytky v troskách AETRONU. Přeživší posádka STARCHILDU a ruská měsíční expedice, která sleduje přistání STARDUSTU, požádá Bulla o pomoc. Po vyzvednutí několika předmětů se Bull vrací na Zemi s Rodem Nyssenem, Conradem Deringhousem, Darjou Morozovovou a Alexanderem Baturinem. Ten obdržel od cara Ališera Wekselberga stejný příkaz, jaký měl Michael Freyt. V jeho kosmickém obleku je ukryta jaderná bomba. Gleb Yakunin a Darja Morozovová o tom nemají ani tušení, ale Bull Rusy prokoukl a donutí ho bombu vydat. Nyssen a Deringhouse, kteří považují Bulla a Rhodana za zrádce, chtějí být vysazeni v Evropě. Bull na jejich žádost neodpovídá a letí směrem ke Gobi. STARDUST je zasažen raketami a 8. července ztroskotá.

Ve stejný den je Crest unesen Cliffordem Monternym. Arkonidanovo virové onemocnění již bylo úspěšně vyléčeno, ale leukémie ještě ne. Crest se spřátelil s Asariou Gezahegnem, Etiopanem nakaženým AIDS. Chtěl ho dostat do bezpečí, ale nezmohl nic proti Monternyho paraschopnostem. I Crest je částečně vystaven Monternyho hypnosugestivímu vlivu.