Perry Rhodan Neo 3 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Neo, svazek 3
Název:Teleportér
(Der Teleporter)
Autor:Leo Lukas
Cyklus:1. epocha / Vize Terrania
Vydáno poprvé:28. října 2011
Vydáno v češtině:-
Čas děje: 23. června až 4. července 2036
Hlavní postavy románu:

Michael Freyt

Perry Rhodan

Reginald Bull

Eric Manoli

Crest da Zoltral

Frank M. Haggard

Bai Jun

He Jian-Dong

John Marshall

Sid González

Clifford Monterny

V červnu 2036 začíná nová epocha historie lidstva: jeden člověk si stanoví cíl dovést rozhádané lidstvo k jednotě a ke hvězdám. Jmenuje se Perry Rhodan a byl velitelem americké měsíční mise.

Perry Rhodan potkal mimozemšťany, humanoidní Arkonidany, kteří na Měsíci ztroskotali s obrovskou kosmickou lodí. Rhodan a jeho přítel Reginald Bull se spojili s Arkonidankou Thorou a těžce nemocným Crestem da Zoltral.

Spolu s Crestem se astronauti vrátili zpět na Zemi, kde má být uzdraven. V poušti Gobi jsou ale obklíčeni čínskými vojáky. A zatímco se Crestův stav zhoršuje, čínská armáda zahajuje svou ofenzívu proti STARDUSTU.

Když je napadena i loď Arkonidanů, zahajuje Thora protiútok. Co ale Perry Rhodan ještě neví je, že má podporu od neznámého teleportéra...


Když policie zahájí palbu na Pain Shelter, teleportuje Sid González do bezpečí Johna Marshalla a Sue Mirafiore. Rematerializuje se v hotelovém pokoji, vyhodí jeho původního obyvatele a přivede lékaře, který má ošetřit Marshallovo střelné zranění. Když policisté vtrhnou do místnosti, dají se opět na útěk a skončí v prázdném bungalovu, kde trojice stráví čtyři dny. Když se Sid dozví o příchodu mimozemšťanů, zoufale chce tato stvoření vidět. Se svými společníky teleportuje do řídícího centra kosmodromu Nevada Fields a dostává se až k Leslymu Pounderovi. Pounder samozřejmě ani na okamžik nesouhlasí s tím, že by šílenému chlapci umožnil cestovat na Měsíc. Sid poté provede několik panických teleportací, dokud se skupina nakonec nezastaví v lese. Duševně nestabilní chlapec se stává čím dál více paranoidním, navíc ho nesčetné množství teleportací fyzicky vyčerpává. Marshall se konečně dozvídá křestní jméno muže, kterého se Sid vždycky bál: je to jistý Clifford. Sid byl zřejmě před lety uvězněn v táboře zvaném Camp Spectre v Narco County, které se nachází na mexické hranici a je ovládáno drogovými barony. Sid se tam chce vrátit a Clifforda zabít.

Marshall předstírá, že Sidovy požadavky akceptuje a obstarává zbraně. Předtím však využívá své telepatické schopnosti, které postupně stále více ovládá, aby získal přístup k internetu a kontaktoval Homera G. Adamse. Následující den teleportuje Sid sebe a své společníky do Camp Spectre. Místo je opuštěné, z táboru zbyly jen ruiny. Sid tvrdí, že ho Clifford může všude vystopovat a že na jeho příchod musí jen jeden počkat. Doposud byl Sid před Cliffordem nevědomky chráněn Marshallem, ale jeho ochrana nyní selhává, protože Sidovy obavy stále narůstají. Clifford se však neobjeví, místo toho dorazí Adams a Allan D. Mercant. Sid je omráčen a odvezen. Clifford, mutant se schopnostmi sugestora a znetvořenou tváří, přichází příliš pozdě.

V poušti Gobi jsou arkonidští roboti zaneprázdněni stavbou města Terrania. Poté, co mnoho lidí následovalo Rhodanovu výzvu, nemohou se do Terranie dostat, protože oblast je obklíčena čínskými jednotkami. Zásobovací situace lidí, kteří přicestovali do Gobi, je nešťastná. Mimo to Crest dostal zápal plic, jeho zdravotní stav se stále zhoršuje. S prostředky, které má Manoli na místě k dispozici, je veškerá další pomoc Arkonidanovi nemožná. Thora je nedostupná a její zástupce Kemath da Ordsent upřednostňuje spíše fiktivní hry než otravné barbary ze Země. 1. července 2036 tedy Manoli a Flipper opustí energetickou kopuli v létajících bojových oblecích Arkonidanů, aby Cresta dostali do nemocnice. Obleky jsou dobře maskované, ale Flipper se nechá záměrně odhalit. Odláká Číňany, aby mohli Manoli a Crest bez povšimnutí pokračovat k Bengaluru. Pak se Flipperovi podaří své pronásledovatele setřást a vydá se do Himálaje pátrat po ztracené horolezecké výpravě. Najde již ale pouze těla – dokonce i Beth je mrtvá.

Generál Bai Jun znovu hovoří s Perrym Rhodanem a nabídne mu azyl v Číně. Američanovi dává 72 hodin na rozmyšlenou. Napětí mezi čínskými jednotkami a částečně ozbrojenými lidmi, kteří se chtějí dostat k Perrymu Rhodanovi, se zvyšuje. Bai Jun doufá, že se situace uklidní. Dokonce nařizuje svým mužům, aby lidem zajistili veškeré životní potřeby, čímž chce předejít humanitární katastrofě. Mezitím Manoli a Crest pobývají na soukromé klinice, kde je zajištěn nejvyšší stupeň diskrétnosti. Kvůli tomu musel Manoli prodat staré rodinné dědictví, které u sebe nosil jako talisman: první vydání časopisu Astounding Stories of Super-Science z roku 1930. Manoli zde může provést důkladnější diagnostiku: Crest trpí virovou imunodeficiencí. Když Manoli zjistí, že se někdo zvenčí pokouší proniknout do nemocničního počítače, vydává se s Crestem do Afriky. Manoli doufá, že zde dostane pomoc od dr. Franka M. Haggarda, nositele Nobelovy ceny a virologického specialisty, který provozuje kliniku v Etiopii. Tam je již očekávají – Haggard se okamžitě pouští do práce, když Manoli a Crest 4. července dorazí. Haggard věří, že Cresta dokáže vyléčit.

Mezitím na Měsíc přilétá druhá americká loď. Major Michael Freyt, šéf čtyřčlenného týmu Beta a velitel STARCHILDU, byl osobně pověřen americkým prezidentem, aby pro svou vlast buď získal nebo zničil mimozemskou loď. Jak se očekávalo, systémy STARCHILDU jsou narušeny stejně jako systémy STARDUSTU, takže dochází k nouzovému přistání. Freytův přítel a kopilot William Sheldon při něm umírá. Tři přeživší astronauti se vypraví na Armstrong Base, jejíž celá posádka se udusila poté, co Arkonidané zničili všechny důležité systémy. Na místě jsou ale už i tři ruští kosmonauti. Protože mají stejné úkoly jako americký tým, uzavřou Freyt a podplukovník Gleb Jakunin spojenectví. Šest lidí se v měsíčních vozidlech vydává k AETRONU. Jakunin tvrdí, že má důležité informace o Crestovi. Poté jsou on a Freyt jsou přijati Thořiným zástupcem, který je nechá uvěznit. Podaří se jim uniknout, ale nemají nic, čím by mohli bojovat proti arkonidským bojovým robotům. Když je jasné, že ani mateřskou loď a ani jeden z pomocných člunů nelze získat, Freyt odpálí atomovou bombu skrytou v jeho skafandru. AETRON je 4. července zničen při řetězové reakci.

Aktuální data:
6.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459766.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál