Perry Rhodan Neo 2 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Neo, svazek 2
Název:Utopie Terrania
(Utopie Terrania)
Autor:Christian Montillon
Cyklus:1. epocha / Vize Terrania
Vydáno poprvé:14. října 2011
Vydáno v češtině:-
Čas děje: 27. až 28. června 2036
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan

Bai Jun

Crest da Zoltral

Thora da Zoltral

Clark G. Flipper

Allan D. Mercant

Píše se rok 2036: Perry Rhodan a astronauti ze STARDUSTU přistáli v poušti Gobi. Společně s nimi je zde i mimozemšťan, vážně nemocný Arkonidan Crest. Jejich situace je velmi vážná – tisíce čínských vojáků s tanky a těžkými zbraněmi obklíčily pozici STARDUSTU.

Perry Rhodan a jeho společníci však mají k dispozici vyspělou techniku Arkonidanů: energetická kupole je chrání před nepřetržitým, těžkým ostřelováním čínských jednotek.

I přes kritickou situaci Perry Rhodan neztrácí ze zřetele svůj cíl: výstavbu svobodného a nezávislého města. Společně s arkonidskými roboty započal práci na velkolepém projektu – utopickém městě Terrania...


Allana D. Mercanta na útěku z tajné služby Homeland Security nabere řidička kamionu Iga Tulodziecki (zvaná »Wonderbra«). Poté, co se oba sblíží, vypráví jí svůj skutečný příběh. Iga vezme Mercanta do New Orleans, kde má schované peníze a různé další prostředky, které mu pomohou zajistit novou identitu. Když vidí v televizi zprávu o návratu Perryho Rhodana z Měsíce, uvědomí si, že pro něj existuje jen jediný cíl: připojit se k Rhodanovi.

Stanley Drummond, prezident USA, chce získat technologii mimozemšťanů za každou cenu. Nezajímá ho STARDUST, ale mnohem cennější kosmická loď Arkonidanů, která stále stojí na Měsíci. Proto dává Leslymu Pounderovi pokyn k přípravě druhé měsíční mise.

Mezitím se mezi lidmi šíří zvěsti o možném kontaktu s mimozemšťany. Homeland Security se snaží tyto zvěsti zastavit internováním, výslechy a někdy i popravou lidí, jako je Hermann Langke a jeho asistent George Townsend, kteří se tyto zprávy snažili veřejně vysvětlit.

Současně se generál Bai Jun a jeho pobočník He Jian-Dong v Macau připravují na tzv. operaci »návrat domů«, při níž by měl být Tchaj-wan připojen zpět k Čínské lidové republice. 27. června 2036 obdrží Bai Jun zprávu, která tento úkol degraduje na momentálně nepodstatnou záležitost: v poušti Gobi přistála americká vesmírná loď STARDUST. Má na palubě mimozemšťana Cresta a je chráněna energetickou kupolí. Bai Jun má převzít velení armády shromážděné na místě přistání. Když tam dorazí, generál nařídí zastavení nesmyslného ostřelování. Konvenční zbraně nemají šanci energetickým štítem proniknout. O něco později dorazí Huang Hai-Jie, generální tajemník Čínské komunistické strany. Chce dostat mimozemšťana do své moci – a vystačil by si i s jeho mrtvolou. Bai Jun však nemá v úmyslu udělat z Američanů mučedníky a prozatím se zdráhá použít jaderné zbraně. Místo toho nainstaluje rádiové rušičky a nařídí výstavbu tunelu, který by mohl projít pod energetickou kupolí. Bai Jun se rozhodne vyčkávat a uvidí, jak se situace vyvine.

Události ve STARDUSTU mu dávají za pravdu; situace je napjatá. Crestovo zdraví se rapidně zhoršilo a Clark G. Flipper je faktorem nejistoty. Bojí se o svou přítelkyni Beth Gale, která se ztratila v Himálaji a nesouhlasí se zradou, které se Perry Rhodan dopustil. Dochází na prvnímu setkání mezi Rhodanem a čínským generálem. Bai Jun poskytuje Američanům špičkové nemocniční lůžko, díky kterému může dr. Eric Manoli podrobněji vyšetřit Arkonidana a začít s léčbou. Léčba pomocí dostupných zdrojů ale stále není možná. Den po přistání už Flipper situaci nezvládá, sabotuje generátor štítu a snaží se uniknout. Rhodanovi se nakonec podaří zabránit tomu nejhoršímu. Kopule je znovu vytvořena dříve, než Číňané stihnou zareagovat. Bai Jun této situace ale stejně nechtěl využít. Rhodan navazuje prostřednictvím hypervysílačky kontakt s Thorou. Dává jí jasně najevo, že Cresta je možné zachránit pouze za pomoci jiných lidí. Arkonidanka má na Zemi dopravit další vybavení pomocným člunem AETRONU. Při jejím příletu vydá Bai Jun pokyn k útoku na 60metrovou kulovitou loď. Thora demonstruje nesmírně vyšší technologickou převahu arkonidských zbraní tím, že zničí část čínského vojenského tábora dříve, než přistane poblíž STARDUSTU.

Mezitím se Mercant s těžkým srdcem rozloučí s Igou a zamete po sobě stopy. Pokouší se zarezervovat let do Číny, ale někdo ho při tom pronásleduje. Mercant je přepaden a odvezen na neznámé místo. Jeho únosce se představí jako Homer G. Adams. Adams tvrdí, že je nejbohatším mužem planety a má zvláštní schopnosti – stejně jako Mercant. Adams dokáže předvídat budoucí události a má fotografickou paměť, Mercant umí rozpoznat pocity ostatních lidí. Adams dobře ví, co Mercant plánuje. Cestu na místo přistání STARDUSTU ale považuje za sebevraždu. Říká, že lidé jako Mercant a on – mutanti s nadpřirozenými schopnostmi – by Rhodanovi mohli pomoci jiným způsobem. A proto potřebuje najít Johna Marshalla.

Poté, co Thora zničí všechny rušičky, obrací se Perry Rhodan na světovou veřejnost prostřednictvím televizního vysílání, které u části populace způsobí paniku a sebevražednou vlnu. Rhodan hovoří o své vizi sjednoceného lidstva, které dokáže překonat problémy 21. století a vydat se ke hvězdám. Poté Rhodan vyzve všechny lidi bez ohledu na národnost, barvu pleti a náboženství k účasti na realizaci tohoto snu. Mohou přijít za ním, nebo spíše do města Terrania, s jehož konstrukcí právě začali roboti, které přivezla Thora...

Aktuální data:
24.5.2022
1565 před NGL
29. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459723.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál