Perry Rhodan Neo 10 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Neo, svazek 10
Název:Ve světle Vegy
(Im Licht der Wega)
Autor:Christian Montillon
Vydáno poprvé:3. února 2012
Vydáno v češtině:-
Čas děje: konec července 2036
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan

Thora da Zoltral

Ras Čubaj

Tako Kakuta

Chaktor

Rico

Quiniu Soptor

Reginald Bull

Jenves

Skelir

Rico je sice poškozen, ale není zcela nefunkční. Zatímco se stále nachází v úkrytu, kam byl po krádeži umístěn, začnou jeho samoopravné mechanismy znovu fungovat. Robot využívá biomasu různých zvířat, která se dostávají do jeho blízkosti. Jedno z těchto zvířat ho nakonec odnese pryč do pouště. Rico opět pomalu nabírá podobu pozemského člověka, jeho vzpomínky jsou však nekompletní. Něco ho přitahuje k oceánu, ale neví proč. Ví jen to, že je někomu oddán. Cestou ho s sebou vezme náhodný řidič, ale ukáže se, že je méně přátelský, než očekával. Muž je členem gangu, který chce Rica, jenž tvrdí, že je jedním z obyvatel Terranie, prodat čínské tajné službě. Rico má vynikající fyzickou sílu, ale jeho oponenti ho přemohou. Na poslední chvíli je Rico vysvobozen cizinkou, která si říká Queen a odveze ho pryč. 31. července 2036 oba společně dorazí na pobřeží. Rico si uvědomuje, že jeho cíl musí být pod vodou. Queen mu prozradí, že ví o jeho záměrech a že je Arkonidanka. Nabídne mu splnit jeho tužbu, pokud jí ale sám na oplátku pomůže dostat se zpět ke hvězdám.

Nadsvětelný let GOOD HOPE ústí v soustavě Vega. Ne všichni členové posádky se dokáží dobře vyrovnat s transicí, kterou doprovází silná bolest; trpí zejména mutanti. Posádka je svědkem toho, jak v soustavě Vega materializují stovky kosmických lodí. Jedná se o bojové lodě ještěrkovitých Topsiderů, které okamžitě zaútočí. Při druhé vlně útoku musí GOOD HOPE přerušit své plány na útěk. Ferroni, obyvatelé soustavy, humanoidi s modrou kůží, se zoufale brání, ale mají pouze relativně slabě ozbrojené lodě, se kterými nemohou Topsiderům čelit, a tak svůj marný boj rychle prohrávají. Thora potřebuje získat více informací, než bude připravena jednat. Analyzuje útok, zatímco se Perrymu Rhodanovi a několika jeho společníkům podaří ze zničeného modulu zachránit Ferrona Chaktora. Komunikaci mezi nimi umožňuje automatický překladač, protože pro Thoru je jeho neznámý. Chaktor považuje posádku GOOD HOPE za spasitele svého lidu – za ty, kteří »přinesou světlo«. Rhodan se obává, že ho bude muset zklamat, ale Thora nyní zjistila, že i stará, oprýskaná GOOD HOPE je daleko výkonnější než topsiderské lodě. Rhodan nařídí útok. Thora má za úkol střílet pouze na nepřátelské lodě neschopné manévrovat. Plán funguje, ale poté se objeví arkonidská bitevní loď o průměru 800 metrů. Thora je zprvu nadšená, ale Rhodan se právoplatně obává nejhoršího. Bitevní loď nereaguje na volání a střílí na prchající GOOD HOPE. Loď je tvrdě zasažena a zřítí se nad osmou planetou.

Reginald Bull se vydává vstříc mimozemšťanům, kteří opouštějí kosmickou loď ve tvaru vřetena, která přistála v Terranii. Jedná se o vyřazenou nákladní loď Arkonidanů, které noví majitelé dali název SREGAR-NAKUT. Loď patří Fantanskému lidu, až dva metry vysokým tyčinkovitým bytostem se šesti chapadlovýma rukama a nohama. Životním cílem Fantanů je sbírat tzv. »besun«. Komunikace mezi lidmi a Fantany pomocí překladaců funguje bez problémů, ale termín besun se přeložit nepodaří. Bull, Eric Manoli, Sid González a Sue Mirafiore jsou pozváni na fantanskou loď. Když vstoupí do místnosti, ve které jsou vystaveny nejroztodivnější předměty, a ukáže se, že tuto místnost pravděpodobně nemohou opustit, lidem postupně dochází, co se pod pojmem besun myslí: Fantané navštívili Zemi, aby zde sbírali všechny druhy předmětů nebo i živé věci, které se jim zdají cenné – Bull a jeho společníci jsou také »besun«! Fantan jménem Skelir se zvláště zajímá o Sue, protože při lovu na besun kdysi přišel o dvě končetiny. V Sue, která má zmrzačenou ruku, vidí někoho, kdo trpí stejným osudem jako on.

Několik člunů opouští mateřskou loď a vydávají se na lov kořisti. Jedním z jejich cílů je Indie. Allan D. Mercant a John Marshall letí do Indie v moderním vrtulníku, který jim poskytla spřátelená vláda Německa. Jednají s premiérkou Chitrou Singh, aby se pokusili vyhnout eskalaci situace. Singh upustí od střelby na fantanské čluny. Pozorují, jak mimozemšťané na mateřskou loď odvážejí nejrůznější trofeje. Najednou se ozve alarm, protože se blíží se druhá, mnohem větší fantanská loď. SREGAR-NAKUT odstartuje s aktivovaným energetickým štítem. Sid se snaží z lodi uniknout za pomoci teleportace, ale přes štíty se mu nepodaří proniknout a je vržen zpět. Mutant je popálen jiskrami, které sám při použití svých schopností vytváří.