Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan Neo > svazek 11
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Neo, svazek 11
Název:Bitva o Ferrol
(Schlacht um Ferrol)
Autor:Michael Marcus Thurner
Cyklus:1. epocha / Expedice Vega
Vydáno poprvé:17. února 2012
Vydáno v češtině:-
Čas děje: konec července 2036
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan

Alexander Baturin

Tako Kakuta

Anne Sloane

Fajon

Horm-Aut

Trker-Hon

Homer Gershwin Adams

Ras Čubaj a Tako Kakuta teleportují ještě před ztroskotáním GOOD HOPE na Ferrol své přátele do bezpečí. Čas se ale krátí a teleporterům dochází síly, proto se jim nepovede zachránit pouze Thoru, která se alespoň pokusí nouzově přistát. Během evakuace jsou Terranci rozděleni. Perry Rhodan, Ras Čubaj, Wuriu Sengu, Alexander Baturin a Chaktor tvoří jednu skupinu, ve druhé jsou Tako Kakuta, Anne Sloaneová, Conrad Deringhouse, Rod Nyssen a Darja Morozovova.

Deringhouse utrpí velice vážné zranění na krku a je v ohrožení života. Anne Sloaneová se snaží pomocí telekineze držet okraje rány pohromadě, ale je zřejmé, že raněný bez okamžité lékařské pomoci zemře. Kakuta při průzkumu okolí kontaktuje skupinu ferronských horolezců. Původně nepřátelský postoj Ferronů vůči cizincům se postupně mění v úctu, když si uvědomí, že Kakuta je tzv. světlonošem. Ferroni disponují malým vznášedlem, které použijí k přepravě celé skupiny do domu léčitele Hom-auta. Doktor je přítelem Fajony, jedné z horolezců, a okamžitě se začne starat o Deringhouse. Úžasná podobnost mezi Terrancovou a ferronskou anatomií mu usnadňuje práci. Ale pak na budovu zaútočí Topsiderové. Pouze díky zásahu vysoce postaveného topsiderského důstojníka Trkera-Hona krvelačné ještěrkovité bytosti nezabijí všechny humanoidy. Trker-Hon připomíná svým vojákům, že život musí být chráněn, což zahrnuje i ochranu nepřátel. Terranci se poté stávají válečnými zajatci.

Rhodanova skupina musí projít bažinatou džunglí. Žijí zde Warani: Ferroni, kteří se chtějí vrátit k přírodě a odmítají veškerou technologii. Bažinný Ferron zvaný Menet odvede skupinu do hlavního města planety Thorty. Na cestě jsou svědky beznadějné bitvy ferronských obránců proti bezohledné brutalitě Topsiderů. Rhodan využívá schopností svých mutantů k ochraně skupiny uprchlíků před ještěrkami. Nakonec se jim podaří navázat kontakt s ferronskou armádou. Scahles, jedna z vojáků, souhlasí s tím, že vezme Rhodana do Thorty. Na předměstí se skupinka dostává do centra boje. Scahles se obětuje, aby Rhodanovi umožnila únik. Baturin, který již Rhodovi nedůvěřuje, od skupiny v pomatení utíká. Menet ho pronásleduje, aby ho ochránil. Rhodan ale i bez nich musí pokračovat dál. Proto se už nedozví, že kosmonaut i bažinný Ferron jsou chyceni a zavražděni Topsidery. Trker-Hon přichází na místo pozdě a nepodaří se mu krveprolití zabránit. Neferronští humanoidi ho zvláště zajímají. V horách se mu totiž před nedávnem podařilo zajmout jednoho podobného albína…

Homer G. Adams, Julian Tifflor, Mildred Orsonsová a Timothy Harnahan sehrají v Terrania hru, aby přilákali Fantany, kteří jsou nyní se svými 150 čluny na lovu besunu. Adams má podezření, že besun, který cizinci hledají, nemusí být nutně materiální hodnoty. Ve skutečnosti se Fantan Sheperk opravdu velmi o představení zajímá a vezme Adamse s sebou, protože mu slíbí, že mu může ukázat více podobného besunu. Na oplátku Sheperk Terrancovi prozradí podrobnosti o fantanské technice. Adams Fantana provádí různými působivými památkami, bere ho na kulturní akce a dává mu vhled do intimních detailů lidského života. Sheperk nakonec Adamsovi umožní uložit si na svůj pod technická data a odveze ho na Venuši, kde mu ukazuje, jak je možné transformovat nehostinné prostředí. Dává Adamsovi datový nosič s informacemi, které by lidem mohly umožnit zastavit hrozící klimatickou katastrofu na Zemi. Potom přistane poblíž Terranie. Lidé ho ale z nenávisti i strachu zabijí. Adams se poté dozví, že Sheperk byl nevyléčitelně nemocný a přesně toto si přál.