Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan Neo > svazek 12
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Neo, svazek 12
Název:Smrt pod cizím sluncem
(Tod unter fremder Sonne)
Autor:Marc A. Herren
Cyklus:1. epocha / Expedice Vega
Vydáno poprvé:2. března 2012
Vydáno v češtině:-
Čas děje: 9. července až 2. srpna 2036
Hlavní postavy románu:

Caroline Frank

Rico

Quiniu Soptor

Reginald Bull

Sid González

Fulkar

Tako Kakuta

Rod Nyssen

Anne Sloane

9. července 2036 mnichovana Bernharda Franka neočekávaně navštíví jeho dcera Caroline. Vysvětluje mu, že chce odjet do Terranie a připojit se k Perrymu Rhodanovi. Poté se svému otci svěří, že je mutantka. Dokáže zjistit, že někdo něco nebo někoho ztratil a je schopna chybějící věc nebo osobu najít. Tento dar Carolinině rodině v minulosti velice dobře posloužil, protože se díky němu povedlo jejímu otci vyřešit velkolepý zločin. Únosci unesli Elliota Zuckerberga, syna zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga, a chlapec byl tenkrát osvobozen díky Frankově pomoci. Vděčný otec věnoval Frankovi cenné akcie, díky čemuž se stal milionářem. Caroline v průběhu dalších let využila svůj mutantský dar i ve své práci jako policejní důstojnice federální policie. Nikdy do něj ale nikoho nezasvětila, protože se obávala, že bude považována za blázna. V Terranii by však měla možnost se připojit k sobě podobným lidem. Nakonec se otec společně s dcerou vydávají na výlet do pouště Gobi. Do Terranie dorazí 1. srpna. Uvítají je zde John Marshall a Allan D. Mercant. Telepat okamžitě rozpozná Carolininy schopnosti a má plány, jak je využít, protože Rico zmizel.

Rico a Quiniu Soptor jsou na cestě do Bohaiského zálivu. Poloviční Arkonidanka se zbaví svého maskování z umělé kůže, a propůjčí Ricovi svůj průzkumný letoun jako podvodní plavidlo. Robot stále trpí ztrátou paměti, ale má podezření, že jeho cíl se nachází někde v Atlantiku. 2. srpna objeví dva vraky arkonidských bitevních křižníků, které se již napůl propadly do mořského dna, a o něco později i rozsáhlou podmořskou kopuli. Systém je řízen pozitronikou, která Rica rozpozná a nechá ho vstoupit. Robot pozitronice přikáže, aby považovala všechny potomky koloniálních Arkonidanů za neškodné, takže i Quiniu může vstoupit do kupole. Ricovy vzpomínky se částečně vracejí. Ví, že dosáhl svého cíle – ale jeho pán, kterého zde hledal, není nikde k nalezení. Jeho posledním známým místem pobytu je místnost, ve které se nachází jistý portál, jehož fungování není známo ani Ricovi, ani pozitronice.

Caroline Frankové se mezitím podaří vystopovat Rica. Ozbrojené síly terranské unie sledují její stopu s pěti hybridními ponorkami. Velitelem Operace Elliot/Ikarus/Ulysses je He Jian-Dong. Na ponorkách byla poprvé použita hybridní čínsko-arkonidská technologie. Vojáci jsou také vybaveni nově zkonstruovanými jednorázovými paprskomety. Allan D. Mercant a Caroline jsou na palubě jedné z ponorek. Terranci objevují potopenou kulovitou loď a kopuli. Řídící pozitronika kopule jim poskytne přístup, protože je považuje za potomky arkonidských kolonistů. Rico se proti vetřelcům postaví. Dojde k přestřelce, při níž zemře několik vojáků. Caroline se snaží zabránit nejhoršímu a tvrdí, že může Ricovi pomoci najít jeho pána. Robot ženu chytí a chce se stáhnout pod ochranu svého šítu, ale neočekává, že Terranci disponují novými energetickými zbraněmi. Je vážně poškozen a Caroline utrpí popáleniny, ale podaří se jí říct Quiniu, že Ricův pán prošel portálem. Poloviční Arkonidance se podaří portál úspěšně aktivovat – je to totiž transmiter. Quiniu s Ricem portálem prochází a zničí ho za sebou granátem. Caroline a ostatní Terranci je tak nemohou pronásledovat a zůstávají v kopuli.

V soustavě Vegy je skupina Taka Kakuty deportována Topsidery na měsíc Ferrolu. Na Ferrolii panuje napětí, protože Anne Sloaneová věří, že Kakuta bezdůvodně odmítl své společníky teleportovat do bezpečí. Ve vězeňském táboře převládá právo nejsilnějších, nejsou zde totiž žádní topsiderští strážní. Rod Nyssen vyzývá Hermota, vůdce skupiny, která chce lidskou skupinku vykořisťovat, k boji na život a na smrt. S telekinetickou podporou Anne Sloaneové nejdříve vyhrává, ale v poslední chvíli je zraněn jedovatou zbraní a umírá. Anne, která s Nyssenem tvořila pár, za to také obviňuje Kakutu. Lidé si alespoň získají respekt Ferronů a ti je nechají na pokoji. Nakonec se jim vydaří i pokus o útěk. Skupina se schová v přepravním kontejneru, jehož cílem je Pigell, šestá planeta soustavy Vega. Na palubě SREGAR-NAKUT Sid González přežil chybnou teleportaci a rychle se zotavuje. Sue Mirafiore se ale nedokáže vypořádat s transičními šoky. Je stále slabší a není jisté, zda další transici vydrží. Skelir, který považuje Sue za osobní besun, přivede pomoc: humanoida jménem Fulkar. I on je na palubě jako besun. Pochází z národa lékařů a velmi se podivuje nad primitivními léčebnými metodami lidí. Léčí dívku pomocí špičkové technologie a stará se i o její zmrzačenou paži. Sid prozkoumá fantanskou loď a objeví několik nadsvětelných pomocných člunů. Jeden z nich má být použit k úniku a je pojmenován ARSENE LUPINE podle legendárního zloděje. Sid vyzvedne Sue a umožní ARSENE LUPINE opustit mateřskou loď. Ta však již dosáhla svého cíle. Tím je obrovská kosmická stanice, MYRANAR, a ARSENE LUPINE obklíčí několik cizích kosmických lodí.

Díky svému téměř úspěšnému útěku vidí nyní Fantané skupinku jako mnohem cennější besun. Jsou uvězněni v cele zajištěné energetickými štíty, kde se setkávají s bytostí s podobným osudem. Sid a Sue okamžitě cítí, že tento asi metr vysoký, chlupatý tvor disponuje parapsychickými schopnostmi. Jeho vzezření připomíná křížence mezi myší a bobrem. K lidem se chová přátelsky a mluví plynulou angličtinou – a představí se jako Gucky, »Zachránce vesmíru«…