Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan Neo > svazek 13
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Neo, svazek 13
Název:Stíny nad Ferrolem
(Schatten über Ferrol)
Autor:Hermann Ritter
Cyklus:1. epocha / Expedice Vega
Vydáno poprvé:16. březen 2012
Vydáno v češtině: -
Čas děje: srpen 2036
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan

Ras Čubaj

Wuriu Sengu

Lossoshér

Trker-Hon

Julian Tifflor

Timothy Harnahan

Mildred Orsons

Allan D. Mercant

Planety soustavy Vega byly obsazeny Topsidery, ale Ferroni se stále snaží odolávat jejich útokům. Na měsíci Ferrolia je potlačeno povstání vězňů. Pouze díky Moudrému Trker-Honovi je zabráněno popravě všech zúčastněných. Naděje Ferronů se upínají k jejich vládci, Thortovi. Je považován za všudypřítomného a všemohoucího spasitele. Jeho vládní sídlo, Rudý palác, je stále ještě chráněn energetickým štítem, ale Topsiderové se ho snaží přetížit nepřetržitým bombardováním. Perry Rhodan, Ras Čubaj, Wuriu Sengu a Chaktor využijí výpadku štítu k proniknutí do paláce – který je vlastně rozsáhlým městem uvnitř hlavního města planety. Přicházejí právě v okamžiku, kdy jsou svědky toho, jak Thort prochází transmiterem do úkrytu. Thortův strážce Lossoshér ale zůstává na místě. Stejně jako Chaktor si myslí, že jsou Terranci světlonoši a společně prchají před Topsidery pryč transmiterem. Jejich cílem je prastará pevnost na Rofusu, deváté planetě Vegy. Pevnost již byla obsazena Topsidery, ale v místnosti s transmiterem je Rhodan a jeho společníci prozatím v bezpečí.

Od Lossoshéra se Perry Rhodan dozvídá, jak vznikly pověsti o Thortovi a světlonoších. Podle všeho se jednomu z Ferronů před dávnými časy podařilo ukončit jadernou válku mezi nepřátelskými kmeny a sjednotit obyvatele planety. To bylo možné ale jen díky muži pocházejícímu z cizí sluneční soustavy, který se jmenoval Ke-Lon. Ke-Lon zasáhl do bojů se svou technicky vysoce vyspělou kosmickou lodí a poskytl Thortovi několik transmiterů. Díky nim mohl být Thort zdánlivě přítomen na několika místech současně. Thort se po válce stal vládcem všech Ferronů a transmitery se stále nacházejí na různých planetách soustavy Vega. Ačkoliv je Thortovi strážci umí ovládat, nedokážou je opravit ani replikovat.

Při zaslechnutí jména »Ke-Lon« Rhodan zpozorní, protože zpráva, kterou následoval do soustavy Vega, poslal jistý Kerlon. Jak se ukázalo, vysílač tohoto tísňového volání je na Lannolu, 16. planetě soustavy. A na ní je také jeden z transmiterů. Aby se Rhodan a jeho společníci mohli dostat na tuto vzdálenou stanici, musí nejprve získat přívod energie pro zařízení na rofusské základně. Teleportér Ras Čubaj se tohoto úkolu ujímá, zatímco Sengu se kolem rozhlíží díky svým speciálním paraschopnostem. A objeví Thoru, která je uvězněna v jedné cele v pevnosti.

Thora přežila pád GOOD HOPE a padla do rukou Topsiderů. Trker-Hon, který byl přidělen na Rofus, je velice překvapen, že v soustavě Vega objevil Arkonidanku. Vyslýchá ji ohledně Světa věčného života, aby zjistil, zda má Thořina přítomnost stejný důvod, jako útok Topsiderů. Rozhovor je přerušen, protože Rhodanovi lidé odpálí několik bomb, vtrhnou do vězení, osvobodí Thoru a prchají transmiterem na Lannol. Tam na ně již čeká živý Ernst Ellert.

Mezitím na Terře: Podmořská stanice byla obsazena Terranci. Julian Tifflor, Mildred Orsonsová a Timothy Harnahan zde provádějí inventarizaci. Tuto nudnou činnost jim přidělil Allan D. Mercant, aby neměli roupy. Informovaly totiž předtím Mercanta, že průzkumný letoun Quiniu Soptor byl v kontaktu s AETRONEM a vysílal informace o Saturnově měsíci Titanu. Domnívají se, že se tam nachází arkonidská základna. Trojice chce tajemství přijít na kloub a letoun unese. Nikdo je při tom však nezastaví a bez problémů pronikají do volného vesmíru.

Mercant je na cestě v hybridní ponorce DELLING k arkonidské kulovité lodi odpočívající na mořském dně. He Jian-Dong vede průzkumnou operaci jako velitel druhé ponorky. Na trupu 800metrového křižníku září jméno TOSOMA. Loď je zjevně funkční, protože když se Heovi lidé snaží otevřít vstup manuálně, nastartují se automaticky energetické agregáty TOSOMY a ponorka je sestřelena. Mezitím se zjevně zničený transmiter uvnitř hlubinné kupole sám opravil a čeká na další použití. To neunikne ani Crestovi. Starý Arkonidan se chystá transmiterem projít i s Taťánou Michajlovnou, ale nakonec změní názor.