Notice: Undefined offset: 4 in /var/www/html/atlan.rhodan.cz/bin/article.cyklus.php on line 796
svazek 285 > Perry Rhodan Neo > Databáze Multiversa - Perry Rhodan a Atlan
Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan Neo > svazek 285
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Neo, svazek 285
Název:V mrazivém lese
(Im Kältewald)
Autor:Marlene von Hagen
Cyklus:Odysea
Vydáno poprvé:18. srpna 2022
Vydáno v češtině:-
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan

Roi Danton

Torytrae

Saddrayash

Před sedmi desetiletími se astronaut Perry Rhodan setkal s mimozemšťany. Od té doby se lidstvo vydalo ke hvězdám a kolonizovalo cizí světy, zapletlo se však také do mnoha vesmírných konfliktů.

Země a Měsíc již pět let obíhají kolem cizího slunce ve vzdálené kulové hvězdokupě M 3. Supertěžcí pod velením Leticrona navíc obsadili Sluneční soustavu a všechny koloniální planety Země. Mezitím se útočníky podařilo vyhnat.

V roce 2107 je mozek Perryho Rhodana unesen do vzdálené hvězdokupy Naupaumu. Stejný osud potká i dalšího Terrance, bývalého francouzského revolucionáře Roie Dantona.

Společně se vydávají na podivnou pouť, aby našli cestu zpět domů. Pronásledováni vládci Naupaumu a strašidelnou lovkyní ceynachů musí oba lidé a jejich přátelé podstoupit nebezpečné zkoušky. Jako obzvlášť kritické se ukáží hrozivé překážky a soupeři v první etapě V MRAZIVÉM LESE...


Během pouti do Peregrosche dosáhnou Perry Rhodan a jeho přátelé Roi Danton, Doynschto a Gayt-Coor konečně první ze stanic. S malou pomocí terranských svobodných obchodníků, kteří jim opatří příslušné doklady, jsou přijati jako poutníci a absolvují první zkoušku na ledové planetě Veltyr.

Yaanzroňanka Saddrayash se chce také dostat na Peregrosch, ale má mozkovou vadu a není tak považována za vhodnou kandidátku. Když jí jeden poutník zemře přímo před očima, vezme si jeho poutnický průkaz, který ji opravňuje k tomu, aby mohla pouť vykonat. Také ji čeká první zkouška v mrazivém lese na Veltyru, ale dostane se do potíží, z nichž ji zachrání právě Perry Rhodan.

Zkoušející odhalí zvláštní vlastnosti Rhodanova ceynachu a zkoušku náhle ukončí. Rhodanovi se podaří je přesvědčit, aby byli všichni členové jeho skupiny připuštěni k dalšímu testu na Parimaru. Netuší však ještě, že pouť je určena výhradně k nalezení obzvláště vhodných cejnachů. K čemu jsou mozky potřeba a co se stane s poutníky, kteří během zkoušek nezemřou nebo se nevzdají, zůstává prozatím nejasné.

Nakonec dojde k dalšímu souboji mezi Rhodanem a lovkyní cejnachů Torytrae. Během něho si lovkyně náhle vzpomene, že je také časonošem, stejně jako Rhodan. Oba pak uzavřou příměří, aby zjistili, co se v Naupaumu skutečně děje.