Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan Neo > svazek 284
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Neo, svazek 284
Název:Kartaniňančina kletba
(Der Fluch der Kartanin)
Autor:Rüdiger Schäfer
Vydáno poprvé:04. srpna 2022
Vydáno v češtině:-
Hlavní postavy románu:

Dao-Lin-H'ay

Ti-Nam-S’hir

Perry Rhodan

Torytrae

Před sedmi desetiletími se astronaut Perry Rhodan setkal s mimozemšťany. Od té doby se lidstvo vydalo ke hvězdám a kolonizovalo cizí světy, zapletlo se však také do mnoha vesmírných konfliktů.

Země a Měsíc již pět let obíhají kolem cizího slunce ve vzdálené kulové hvězdokupě M 3. Supertěžcí pod velením Leticrona navíc obsadili Sluneční soustavu a všechny koloniální planety Země. Mezitím se útočníky podařilo vyhnat.

V roce 2107 je mozek Perryho Rhodana unesen do vzdálené hvězdokupy Naupaumu. Stejný osud potká i dalšího Terrance, bývalého francouzského revolucionáře Georgese Dantona.

Vzdáleni 55 milionů světelných let od domova se snaží najít cestu zpět. S vesmírnou lodí sledují záhadnou stopu. Pronásleduje je však pomstychtivá lovkyně ceynachů – zachránit je může pravděpodobně jen jediná věc: KARTANIŇANČINA KLETBA...


Gayt-Coorova loď KASTA-FREIN, na jejíž palubě se nachází i Perry Rhodan a jeho přátelé, je napadena a ztroskotá na neobydlené planetě při útěku před ceynašskou lovkyní Torytrae. Torytrae je natolik zaujatá snahou získat Rhodanův mozek, že zapomene na veškerou opatrnost, aby mu neublížila. Když Rhodana napadne, objeví se Dao-Lin-H'ay a zastaví ji. Dojde mezi nimi k boji, při němž Torytrae Kartaniňanku vážně zraní a poté uteče. Rhodan a Danton, jejichž mozky jsou stále v tělech Yaanztroňanů, se snaží Dao-Lin-H'ay pomoci. Bez funkční vesmírné lodi, která by je odvezla z planety, je to však prakticky nemožné. Pak se znenadání objeví LOVELY BOSCYK, loď, jejíž posádku tvoří potomci posádky křižníku SLITHRUGTANNI, který se ztratil v Modré soustavě Akonanů. Podle Rhodanova chápání času zmizelo plavidlo teprve před dvěma měsíci někde mezi Měsícem a Zemí v jakémsi časovém víru, ale sem do M87 bylo zřejmě přeneseno 50 let do minulosti. Posádka založila v Naupaumu kolonii a prosadila se jako úspěšní obchodníci.

Dao-Lin-H'ay je převezena na medostanici a ošetřována, zatímco loď letí na Nový Olymp. Zranění spustí v její mysli proces, při kterém začne v léčebném kómatu vyprávět svůj příběh. Popisuje, jak je po incidentu při slavnostním ukončení svého vzdělání odvezena do sanatoria, kde by jí měli pomoci zvládat její paranormální vlohy – dokáže totiž číst nebo manipulovat s myšlenkami ostatních. Odtud uteče s Kartaniňankou Ti-Nam-S’hir a skončí na vesmírné nákladní lodi cestující po M87. Dao-Lin-H'ay objeví volání černé díry v centru M87, prazvláštní šepot, kteří někteří nadaní jedinci slyší, a je odhodlána se k ní přiblížit. Pořídí si loď a vydávají se na expedici, při níž však ztroskotají na opuštěné planetě bez života a jakékoliv vegetace. Její společnice zemře jako první. Dao-Lin-H'ay je krátce před svou smrtí zachráněna Sesterstvem Hlubiny, které vede Nathalie Rhodan da Zoltral.

Zatímco se Kartaniňanka zotavuje na Novém Olympu, Perry Rhodan a jeho přátelé odlétají na první stanici Peregosche, pouti, kterou misí absolvovat, aby se dostali na Payntec.