Perry Rhodan Neo 245 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Neo, svazek 245
Název:Saturn v plamenech
(Saturn in Flammen)
Autor:Ben Calvin Hary
Cyklus:Temný život / Nonagon
Vydáno poprvé:5. února 2021
Vydáno v češtině:-
Čas děje: 29. května 2090
Hlavní postavy románu:

Reginald Bull

Jessica Tekenerová

Clyde Callamon

Nike Quinto

Pelok mladší

Ronald Tekener

Rok 2090: Půl století poté, co se lidstvo vydalo do vesmíru, tvoří Solární unie základ mírumilovně rostoucí hvězdné říše. Bezpečnost lidí je však opět ohrožena: vnitřními konflikty, protivníky zvenčí a v neposlední řadě i temným životem.

Perry Rhodan doufal, že se mu toto nebezpečí podařilo odvrátit ve středu Galaxie. Ale kdekoliv se objeví bezohledný Iratio Hondro, zůstává hrozbou i temný život. S cílem stát se výhradním vládcem lidstva se Plophosan nyní zaměřuje na Sluneční soustavu.

V této již tak kritické situaci se objevují návštěvníci ze sousední galaxie Andromedy, kteří ještě více rozvíří politickou situaci na Zemi a na Marsu. Mezitím se Hondrovi pomocníci snaží připravit půdu pro převzetí moci. A způsobí, že je SATURN V PLAMENECH…


29. května 2090 je ve Sluneční soustavě vyvolán poplach. Na jejím okraji se z ničeho nic objeví neznámé obrovské plavidlo. Reginald Bull jeho přílet pozoruje na palubě TERRANIE, společně s jejím prvním důstojníkem, Ertrusanem Melbarem Kasomem. Když se loď přiblíží, poznává v ní Bull jednu z loděnic Veslařů, národa techniků. Všem je ale záhadou, jak se plavidlo překonalo nesmírnou vzdálenost z Andromedy až sem. Navíc nese vážné stopy poškození, které vypadají jako z bitvy. Loděnice je následně identifikována jako PE-nápomocný, která Bullovi není vůbec neznámá, a její velitel se představí jako Pelok mladší.

Ronald Tekener pobývá na Mimasu, kam doprovázel svou sestru Jessiku. Ta je už ale nějakou dobu pod přísným dohledem a Tekener nemá možnost ji ani navštívit. Proto hledá různé cesty, jak se za ní dostat. Nakonec se mu podaří vniknout na kliniku a sestru objeví ve společnosti Ferrona Saquola, který se ji očividně snaží dostat ven. Jessica se však chová zvláštně jakoby Ronalda ani nepoznávala.

Bull se vydává v doprovodu mladého seržanta Clyda Callamona na palubu PE-nápomocný. Protektorovi se zdá, že je sleduje tajemná osoba v kápi a doufá, že by se snad mohlo jednat o ztracenou mutantku Tani Hanafe, která na loděnici při expedici Perryho Rhodana do Andromedy zůstala. Pelok poté vysvětluje, jak došlo k poškození loděnice a co je vlastně důvodem její cesty do Mléčné dráhy. Veslařské plavidlo se nedostalo do žádné bitvy, jak se Terranci původně domnívali, ale do Galaxie přiletělo za účelem otevření nových obchodních cest. Při chybném manévru se však loděnice dostala do blízkosti hvězdy a byla těžce poškozena. Nyní Veslaři žádají o azyl na Zemi. Administrátorka Stella Michelsenová, která se stejně jako marsovní kancléřka Sanda Amthorová, účastní vyjednávání, s jejich usídlením na Zemi však nesouhlasí a navrhuje, aby byli umístěni právě na Mars. Proti tomu se však staví Sanda Amthorová, protože politická situace momentálně vře i na této nejstarší kolonii lidstva, a místní obyvatelé se nechtějí podřizovat příkazům terranské vlády. Do dialogu nakonec vstoupí NATHAN. Azyl Veslařům nabídne na Měsíci a vřele je u sebe uvítá.

Tekener je vyveden z kliniky a je svědkem toho, jak v blízkosti Saturnu jedna po druhé vybuchují zásobovací stanice helia-3 pro situační transmiter. Na Mimasu je vyhlášen poplach a vyhlášena evakuace všech pacientů. Tekener pak vidí, jak Jessica i se Saquolou nastupují do space-disku.

Veslaři jsou z NATHANOVY nabídky nadšeni, zvláště poté, co zjistí, co je inorganická inteligence vůbec zač. Bull a ostatní na palubě TERRANIE se ve stejnou dobu dozvídají o výbuchu heliových stanic. Je vyhlášen systémový poplach a část flotily má nařízeno odletět k Saturnu.

Jessica Tekenerová zinscenuje s několika dalšími lidmi, kteří mají příkazy od Iratia Hondra, poruchu space-disku, který nouzově přistane na Měsíci. Jejich úkolem je dostat Hondrovy technospory infikované temným životem do nitra NATHANA.

Ukazuje se, že heliové stanice nebyly úplně zničeny, pouze vyřazeny z provozu. Je tak nasnadě, zda tento manévr neměl pouze odlákat pozornost. Seržant Callamon je s malým týmem vyslán na jednu ze stanic, kde jsou přepadeni posádkou. Bull se domnívá, že za útokem stojí Iratio Hondro a posádka poslouchá jeho příkazy.

Jessica a další lidé, kteří přežili havárii space-disku, se díky technikovi LeMarqueovi dostávají do NATHANOVA komplexu. Všichni jednají podle Hondrových příkazů a technik ovlivní senzory tak, že je nikdo nemůže zpozorovat. NATHAN však jejich přítomnost očividně zaznamenal a vypustil obranné nanity, svůj imunní systém, který pohlcuje vše, co mu přijde do cesty. Předtím, než se dostanou až k Jessice, vypustí v poslední chvíli část technospor. Ty mají oproti nanitům navrch a začnou je pohlcovat a rozšiřují se po celém komplexu. Do boje proti nim přichází i Posbiové, kteří se snaží infikované části odříznout, ale je to i nad jejich síly.

Nike Quinto, šéf Oddělní III, se dozvídá o havárii space-disku na Měsíci a na záznamech poznává Jessicu Tekenerovou. Spojí si vše dohromady a je mu jasné, čeho je právě svědkem: Iratio Hondro se snaží dobýt NATHANA. Quinto se osobně s několika svými lidmi vydává na Měsíc, v doprovodu dalších členů posádky TERRANIE, mezi nimiž je i již osvědčený seržant Callamon. Na vlastní oči vidí, jak se technospory rozšiřují do celého komplexu a Posbiové svůj boj s nimi pomalu vzdávají. Pak se ale objeví Veslaři, kteří přijdou s návrhem na řešení problému. Pokusí se v místě, odkud se technospory šíří, odpálit bombu, kterou tam umístí díky své schopnosti, která jim umožňuje prostoupit jakoukoliv látku. I jejich pokus se však nesetká s žádaným efektem a zdá se, že se technospory naopak ještě rozšiřují.

Jessica a zbytek Hondrových pomocníků se tak bez větších problémů přibližuje k NATHANOVU srdci. Quintovým lidem se nakonec všechny až na Jessicu podaří zneškodnit. Finální souboj s ní povede Callamon, když se ale dostanou až do centra hyperinpotroniky, mizí mladý seržant v časové studni, která se zde nečekaně nachází. A to je přesně místo, kde Jessica i proti své vůli vypustí poslední technospory.

Cel Rainbow je již dávno mimo aktivní službu. Zvláště proto, že už není žádný mladík a zdraví mu zcela neslouží. A tak jde jednoho dne jako obvykle navštívit hřbitov, kde odpočívá jeho starý kamarád Tim Schablonski. K jeho údivu zde na něj čeká Veslař Pelok v doprovodu Tani Hanafe. Mutantka od doby, kdy ji zanechali v Andromedě, nesmírně zestárla, a vypráví Rainbowovi, co strašného se přihodilo na Měsíci.

Aktuální data:
31.7.2021
1566 před NGL
35. Tedar 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459426.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!