Perry Rhodan Neo 244 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Neo, svazek 244
Název:Iratio
(Iratio)
Autor:Rüdiger Schäfer
Cyklus:Temný život / Nonagon
Vydáno poprvé:22. ledna 2021
Vydáno v češtině:-
Čas děje: 20562090
Hlavní postavy románu:

Iratio Hondro

La Mosca

Froser Metscho

Rok 2090: Půl století poté, co se lidstvo vydalo do vesmíru, tvoří Solární unie základ mírumilovně rostoucí hvězdné říše. Bezpečnost lidí je však opět ohrožena: vnitřními konflikty, protivníky zvenčí a v neposlední řadě i temným životem.

Perry Rhodan doufal, že se mu toto nebezpečí podařilo odvrátit ve středu Galaxie. Ale kdekoliv se objeví bezohledný Iratio Hondro, zůstává hrozbou i temný život. Jaké rány osudu učinily z Hondra tak urputného protivníka Perryho Rhodana? Jak získal své temné síly, s nimiž si dokáže podmanit celé planety?

Zatímco se Hondro chystá udeřit rozhodující ránu, která by ho měla učinit výhradním vládcem lidstva, ohlíží se Plophosan za svým životem. Vše totiž začalo utrpením chlapce jménem IRATIO…


Iratio Hondro vyrůstal se svým otcem v Ekvádoru. Jeho matka nepřežila evakuaci lidstva na memeterské arše AVEDANA-NAU. Po návratu zpět na Zemi se z jeho otce stal alkoholik, který syna týral a zanedbával. I tak byl malý Iratio nadaný a bystrý student, jehož snem bylo cestovat do Terranie a potkat zde Perryho Rhodana. Konflikty s otcem jsou však stále častější a při jednom takovém incidentu ho Iratio zraní a utíká z domova. Začíná pro něj tak drsný boj o přežití v ulicích Quita.

Jednoho dne se setkává s chlapcem jménem La Mosca, který mu poradí, aby v nedalekém nákupním centru vyhledal muže jménem Pepe, který by mu mohl pomoci. Iratio jeho nabídky využije a zjišťuje, že poloviční Arkonidan Pepe, je ve skutečnosti prostředníkem jedné z největších sítí drogových dealerů ve městě a děti hojně využívá k prodeji kokainu. A tak se Iratio stává jedním z nich a díky jeho schopnostem strmě stoupá po žebříčku a stává se jednou z nejvlivnějších osob v podsvětí Quita. Jeho přítel z dětství La Mosca je jedním z jeho nejbližších spolupracovníků. Iratio má nyní vše: moc, peníze, krásný dům a na svou minulost již dávno zapomněl, stejně jako na své dětské sny. Jednoho dne má doručit velkou zásilku kokainu jistému dealerovi, který bydlí v polorozpadlém přívěsu na okraji města. Zjišťuje, že oním dealerem je ve skutečnosti jeho otec. Ten Iratia ihned poznává a za kokain mu nechce zaplat. Dojde k hádce, otec ho viní za to, jaký osud ho potkal. Iratio ho nakonec v afektu uškrtí a utíká pryč. Předpokládá, že místní policie se jeho smrtí pravděpodobně ani nebude zabývat.

Mezitím se v Quito rozhoří boj mezi dvěma drogovými kartely, tím, k němuž patří Hondro, a druhou skupinou, již vede jistý La Oruga. Jeho muži jednoho dne Iratia unesou, je nějakou dobu vězněn a po celou doby jsou mu podávány drogy, kterých se sám předtím nedotkl. Podaří se mu uniknout, ale musí se vypořádat se svou závislostí. Poté je připraven vyřídit si účty s La Orugou. Při přípravách, ale zjistí, že to byl právě jeho přítel La Mosca, který ho drogovému bosovi zaprodal a nemilosrdně ho zastřelí. Pro Hondra začínají temné časy, a proto se rozhodne, že přišel čas na změnu a odlétá do Brazílie. Když zde na letišti čeká na převzetí velké zásilky drog, je celá akce zmařena policisty a Iratio je zatčen. Jeho právník ho přesvědčí, že když bude spolupracovat, bude mu schopen zařídit, aby zůstal v brazilském vězení a jeho trest byl mírnější.

V prosinci 2073 se ve vězení setkává s Froserem Chasellem, jenž byl odsouzen za vraždu mužů, kteří znásilnili jeho sestru, a rychle se s ním spřátelí. Jeho sestra Fee chodí Frosera často navštěvovat a díky tomu se seznámí i s Iratiem. Navzájem se do sebe zamilují a Fee přijde s nápadem, aby se všichni přihlásili do nového projektu lidstva na osídlení mimozemských světů, tzv. Variable Genome Projet. Pro Hondra a Frosera by to znamenalo odpuštění zbytku trestu.

A tak se trojice vydává na Mimas, kde podstupuje procedury nutné k přizpůsobení k životu na Plophosu. Vše se vyvíjí nanejvýš slibně a před Hondrem stojí vize nového začátku. Froser potkává doktorku Mariu Metschovou, s níž se ještě během pobytu na Mimasu ožení a přijme její příjmení. Genové manipulace u Hondra však nevykazují nejlepší výsledky a má strach, že bude muset být z projektu odstraněn. Proto tajně krade léky, aby na jeho problémy nikdo nepřišel. Pak ale dostane závažný anafylaktický šok a Maria mu oznamuje, že vše musí ohlásit. To Hondro nechce připustit a Mariu proto zabije. Froser Metscho je tím zdrcen, ale i tak všichni tři nakonec odlétají na palubě křižníku THEBEN na Plophos. Hondro se mezitím spřátelí s Ichabodem Taylorem, jenž je následně zvolen předsedou kolonie, a Iratio se stává je pravou rukou. Taylor má však zvláště dobré vztahy i s jeho ženou Fee. Milence se mu podaří nachytat jednoho dne u nich doma, nikomu však nic neřekne a vyvine plán, jak se obou zbavit. Při oslavě výročí založení kolonie nechá ztroskotat kluzák s Taylorem a Fee na palubě. Při incidentu oba dva zemřou a Hondro se navíc dozvídá, že jeho žena čekala s jeho přítelem dítě. Hondro je poté zvolen novým předsedou Plophosu, zaplete se ale s tzv. gemingovým kartelem, který obchoduje s cennými hyperkrystaly a kolonii přitom nesmírně zadluží. Když jeho machinace vyjdou na světlo, žádá představenstvo jeho rezignaci a soud, a proto Hondro prchá na Olymp.

Na Olympu dostane zprávu, že s ním chce mluvit Dak Khoon, tajemný šéf kartelu. Na palubě lodi MADISON odlétá do soustavy Teegarden, kde mu dochází, že sem nepřiletěl na schůzku, ale že se ho chce Khoon zbavit. Dostává ale ještě jednu šanci: tedy v případě, že přežije na nehostinné druhé planetě pojmenované Scarlett a z jeskynního labyrintu se mu podaří přinést gemingový krystal, což se nikomu před ním nepovedlo. Hondro už je smířen s tím, že planetě zemře, pak ale dojde až na místo, kde se nachází obrovská jeskyně, jejíž stěny jsou porostlé gigantickými gemingovými krystaly. Vidí, že se v nich něco hýbe, něco, co vypadá jako černí červi, kteří se k němu blíží a pronikají do jeho těla. Za chvíli je po všem a Hondrovi připadá, jako by se mu vše jen zdálo. Jenže pak si uvědomí, že slyší myšlenky posádky MADISONU a dokáže je i ovládat. Začíná si být vědom toho, jakým vlivem nyní disponuje a vrací se zpět na Olymp. Zde se mu podaří infiltrovat gemingový kartel a tím sílí i jeho moc. V jednom z kasin se během této doby setkává i s Ronaldem Tekenerem. Trápí ho však ukrutné bolesti hlavy, které nelze nijak utlumit. Až jednoho dne mu temný hlas v jeho nitru napoví, aby odletěn na Tiān jīn sì. 10. listopadu 2088 tak přistává na třetí planetě slunce Deneb, kde se nachází čínská kolonie. I zde objevuje ohromnou kavernu plnou gemingových drúz, z nichž nevylézají červi, ale temná mlha, jež ho zcela pohltí.

Poté se poprvé dozvídá o existenci Tihit, která k němu promlouvá a tvrdí, že je speciální, stejně jako celé lidstvo. Vypráví mu o svém vzniku, a nakonec z něj utvoří svou první frakturu v Einsteinově vesmíru. Životem přitom zaplatí téměř všichni z deseti tisíc obyvatel kolonie. Při cestě zpět je však zajat Thomasem a Farouqem, syny Perryho Rhodana, kteří jako tajní agenti přijeli na Tiān jīn sì plnit svůj úkol. Přitom se zde setká i s Jessicou Tekenerovou, která pátrá po svém zmizelém bratrovi. Z Mimasu, kam je převezen, se mu však podaří uprchnout zpět na Plophos, který se mu podaří ovládnout díky jeho novým, stále sílícím schopnostem. Hondrovým cílem je nyní připravit půdu pro návrat Tihit, k čemuž by měl sloužit nonagon, který byl ale původně zkonstruován proto, aby ji naopak zadržel. Pokus o spuštění planetárního stroje na Plophosu selže, a proto musí hledat jinou cestu. Tihit mu však ještě předtím, než ji Perry Rhodan pomocí nonagonu v Gádovém nebi uspí, sdělí, že se musí nejprve zmocnit NATHANA a Země, a poté bude moct ovládat i nonagon. A s vidinou ovládnutí lidstva Iratio Hondro směřuje do Sluneční soustavy…

Aktuální data:
24.5.2022
1565 před NGL
29. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459723.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál