Perry Rhodan Neo 220 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Neo, svazek 220
Název:Impérium nad propastí
(Imperium am Abgrund)
Autor:Oliver Plaschka
Vydáno poprvé:21. únor 2020
Vydáno v češtině:-
Čas děje: konec prosince 2089
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan

Torgen Shenn

Gucky

Theta

Thora Rhodan da Zoltral

Reginald Bull

Od doby, kdy se Perry Rhodan v roce 2036 setkal na Měsíci s Arkonidany Thorou a Crestem, mají lidé a arkonské impérium bohatou společnou historii. Koncem prosince 2089 začíná nová éra: mocenské boje v Impériu nabírají na intenzitě, hrozí otevřená občanská válka.

Perry Rhodan se vrací domů z dlouhé expedice. Posádka FANTASY přináší cenné poznatky o tajemném temném životě. Na Zemi však musí Rhodan čelit neobvyklé výzvě: neuposlechl výslovný zákaz terranské vlády – a za to mu hrozí strašlivé následky.

I přesto Rhodan dostává oficiální rozkaz od terranké vlády, aby odletěl na Arkon. Vydává se tedy urychleně na cestu se svou kosmickou lodí MAGELLAN, zvláště proto, že jeho žena Thora do centra Velkého impéria odletěla už před časem. Ale jeho snaha dosáhnout míru vede k intrikám a boji. Lidé si musí uvědomit, že se probudilo nebezpečí z dávné minulosti – a v sázce je budoucnost Velkého impéria...


FANTASY se po více než dvou měsících konečně vrací do Sluneční soustavy, možnosti experimentálního lineárního pohonu jsou vyčerpány na maximum a je zřejmé, že to byla poslední cesta lodi. Perry Rhodan je po přivítání s Reginaldem Bullem okamžitě vzat do vazby. Dozvídá se, že jeho žena Thora Rhodan da Zoltral i jeho synové Tom a Farouq již před časem odletěli s CRESTEM II na Arkon a je informován o důvodech jejich cesty. Protože o nich od startu nejsou žádné zprávy, chce se za nimi Rhodan okamžitě vydat.

Odcizení FANTASY musí být ale důkladně prošetřeno, posádka je vyslýchána a Rhodan zůstává ve vazbě až do rozhodnutí komise v čele s administrátorkou Stellou Michelsen. I přesto, že má skvělého obhájce, kterého mu přidělil sám NATHAN a velká část obyvatelstva za ním stále stojí, je Perry Rhodan následně odvolán ze svého postu protektora. Namísto něj je dočasně jmenován Bull. I přesto je Rhodanovi v roli konzultanta povoleno zúčastnit se expedice MAGELLANU na Arkon, jejím velitelem je ale jmenován poloviční Arkonidan Torgen Shenn. NATHAN Rhodana dále varuje před probuzením prastarého nebezpečí, jehož je temný život předzvěstí, ale více mu neprozradí.

MAGELLAN se pod velením Conrada Deringhouse vydává na cestu na Arkon, Shenn rozhodne, že použijí tzv. tradiční oficiální cestu, začínající u modrého hyper-pulsaru Hela Ariela. Znamená to, že let bude trvat několik týdnů, protože jedinou možností přepravy je nyní transiční pohon. Sluneční transmitery jsou po uzavření Velké ruptury čím dál tím nestabilnější a LTG pohon není možné v hustě osídleném prostoru Mléčné dráhy použít.

Už během zastávky na malém planetoidu Tinios se Terranci dozvídají další podrobnosti o situaci v Tai Ark‘Tussan. Velké impérium je na prahu občanské války, mnohé kolonie a protektoráty usilují o samostatnost a imperatrix Emthon V., Terrancům lépe známá jako Theta, je pod stále větším tlakem arkonidské šlechty. Když MAGELLAN přilétá k Arkonu, kontaktuje je Thora. Ta je už několik týdnů na žádost Thety nucena pobývat v Křišťálovém paláci, zatímco CREST II je uvězněn na Arkonu III. Je tedy rozhodnuto, že Perry Rhodan, John Marshall a Torgen Shenn odletí s FERNAO na Arkon I a Gucky, Josue Moncadas a Tekenerovi se pokusí dostat na CREST II.

Rhodan, Marshall a Shenn přilétají do Křišťálového paláce, Thora je informuje o událostech posledních týdnů, poté přichází i samotná imperatrix, která by ráda využila Terrance a zejména mutanty pro své vlastní cíle. Na zasedání Berlen Than, velké rady, dochází k eskalaci situace, imperatrix je obviněna z velezrady a následně jí rada, složená mimo jiné ze zástupců Khasurnu Gonozal, Quertamagin a Ragnaari, vyjádří nedůvěru. V tom momentu se pokusí jeden ze strážných o atentát na Thetu, ale díky Marshallovu varování se Rhodanovi podaří mu zabránit. Poté Lord kancléř da Ragnaari prohlásí Emthon V. za sesazenou. I přesto, že je hlasování nezákonné, dojde k divoké přestřelce, při níž se ale Thetě i celé terranské delegaci podaří uniknout v jachtě bývalé vládkyně. Theta požádá Shenna, jakožto zástupce Terranské unie o azyl a podporu.

Na Arkonu III objeví Gucky se svým týmem CREST II na jednom z kosmodromů, kde ho drží tažné paprsky. Protože posádce nezbývá nic jiného než vyčkávat na povel od Thory, vydává se myšob na průzkum okolí. Mimo jiné se dozvídá, že Ihin da Achran, Thetina bývalá šéfka z doby, kdy se živila jako kurtizána, vlastní na planetě tajný zabezpečený prostor a že se někdo snaží vytlačit celý národ Mehandorů z obchodů s Arkonem, přestože to je vlastně poslední věc, která Impérium drží před úplným rozkladem. Guckymu a dalším dvěma týmům se pak podaří vypnout tažné paprsky, které křižník drží a CREST II je znovu na svobodě. Rhodanovi a jeho skupině se i přes obtíže podaří dostat zpět na FERNAO, Mascanta Pertia ter Galen však hrozí zničením MAGELLANU. V tom se objevuje i CREST II a Rhodan rozhodne, že proti jednomu z robotských bitevních křižníků použije transformační dělo, aby ukázal potenciál terranské výzbroje. Obě pozemské lodě tak unikají ze soustavy Arkonu.

I přesto, že cíl mise – zjistit, co se na Arkonu stalo s CRESTEM II – byl splněn, je rozhodnuto, že dalším cílem bude Aarakh Ranton, tzv. druhý domov Arkonidanů, kde podle Thety leží kořen všeho zla…