Perry Rhodan Neo 203 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Neo, svazek 203
Název:Tekener
(Tekener)
Autor:Oliver Plaschka
Vydáno poprvé:28. června 2019
Vydáno v češtině:-
Čas děje: 23. až 24. listopadu 2088
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Ronald Tekener

Iratio Hondro

Jessica Tekenerová

Thomas Rhodan da Zoltral

Farouq Rhodan da Zoltral

Stewart Princess

Thomas a Farouq Rhodan da Zoltral na Olympu sledují společně s Jessicou Tekenerovou stopu jejího bratra, který unikl s Iratiem Hondrem. Po mnoha neúspěších nakonec skončí v kasinu a prohledávají jeden z pokojů. Zatímco hledají další vodítka, Rhodanovi bratři uvažují o motivech Ronalda Tekenera, který je mimo jiné znám jako pachatel několika drobných trestných činů. Kromě podvodů v hazardních hrách má na seznamu také menší krádeže. Jessica se před svými společníky o své rodinné historii nechce bavit a rozzlobí se, když se Tom zmíní o Ronaldově nemoci a nehodě, která se stala před třiceti lety. Nakonec zjistí, že síť v apartmánu se jmenuje »Jessica« a mají podezření, že o vodítko, které zde její bratr zanechal. Nakonec najdou i odpovídající nápovědu skrytou v holoobrazu v místnosti. Ten ukazuje asi milisekundové zobrazení New Tayloru, hlavního města Plophosu, skryté mezi tisíci orientálně vyhlížejícími hologramy. Tom a Farouq požádají Nika Quinta o povolení rozšířit svou misi na Plophos. Po krátké diskuzi Quinto souhlasí.

Tekener a Hondro přistávají na Plophosu, kde Hondro nechává rozehrát svůj dar, a tak jdou veškeré otázky stranou. Ronald Tekener se zjevně zcela podvolil svému osudu. Na jedné straně proto, že ví, že by stejně neměl šanci, na druhé straně proto, že zjistil, že kde je Hondro, jsou i peníze. Může tedy alespoň dočasně uniknout utrpení, které mu život přinesl. Tekener je vášnivý hráč a stydí se za svou závislost. Uvnitř se obává o svou sestru a lituje, že zanechal stopu k jejich cíli. Vlastně jí jen chtěl zanechat pozdrav. Zná Iratia Hondra již dlouhou dobu a zažil jeho kariéru – od politika po hledaného zločince. Po jeho pobytu v denebské kolonii je z Hondra ale doslova jiný muž, a Tekener si už ani není jistý, zda je Hondro vůbec ještě člověk. Ovlivněný pilot kluzáku je dopraví do průmyslové oblasti New Tayloru, kde jim Hondrův starý přítel, Cyboraňan Devetzi, vyrobí maskovaní. Tekenerovy jizvy po lashatských neštovicích jsou kosmeticky zakryty a Hondro si oblékne tzv. patinu, typický plophosský oblek. Hondro Tekenerovi vysvětluje, že od následujícího dne je třeba udělat spoustu práce, ale dnes má v plánu slavit.

Zatímco se NATHALIE blíží k Plophosu, Tom si povídá s Jessicou. Vypráví mu příběh svého bratra, kterého vychovala po smrti svých rodičů během sitarakhských nepokojů. Bylo jí osmnáct, Ronaldovi čtrnáct. Později dostal práci v PUMA (Pluto Ultrasonic Multilocating Array), ale po nehodě se Space Diskem utrpěl částečnou ztrátu paměti. Poté měl stále více problémů se svými kolegy, takže byl násilně poslán k předčasnému odchodu do důchodu. Krátce nato onemocněl neznámou nemocí – tzv. lashatskými neštovicemi. Lékaři na ně neznali lék a Ronalda poslali zpět domů k sestře, kde měl v klidu zemřít. Jessica se o něj starala a proti všem očekáváním se zotavil a přežil. Jako památka mu však na tváři zůstaly velké jizvy. Ronald odletěl na Olymp a začal hrát. Podle Jessicy je vynikající hráč, ale neví, kdy má dost. Tomovi dává jasně najevo, že v případě pochybností bude vždy stát za svým bratrem, i když v současné době pracuje s bratry Rhodanovými. Ale protože chtějí chytit Hondra a stále jim není jasné, jaký k němu má Ronald vztah, obává se budoucích konfliktů. Krátce nato obdrží povolení k přistání na Plophosu.

Hondro a Tekener oslavují v plophosské hospodě. Zatímco Hondro všem přítomným platí jednu rundu za druhou, Ronald nemá pocit, že by bylo co slavit. Dá se do hovoru se ženou jménem Sarah Renardová a pro Hondra od ní zjistí, kde žije plophosská kancléřka Elvira Lopezová. Hondro mezitím vyburcuje dav proti současnému předsedovi Asgardu Thebenovi a vychutnává si opětovné zesílení svého daru. Žena se Tekenerovi dále zmiňuje o lovecké výpravě, která je plánována na zítřejší ráno. Pozve ho, aby se zúčastnil, ale on s díky odmítá. Když se k němu připojí Hondro, vypráví mu o Lopezové i lovu, o který se bývalý předseda zvláště zajímá.

Tom, Farouq a Jessica mají namířeno do Princess Interstellar Logistics – společnosti, kterou vlastní kontakt Toma a Farouqa. Stewart Princess přijme všechny tři osobně a zdá se, že je jejich starý přítel, protože uvítání je velmi vřelé. Princess provozuje velkou, oficiálně licencovanou spediční agenturu pro přidělování průchodů transmiterem. Vysvětluje Jessice, proč vzkvétá nelegální obchod s drúzami: s tím, jak pomalu přestává fungovat technika na bázi halatia, nesmírně roste potřeba hyperkrystalů a žádná politická organizace nemá pravomoc kontrolovat trh, což by bylo zapotřebí. Princess při své práci nevyhnutelně získává i nemorální nabídky, které využívá pro svůj finanční zisk a shromažďování informací pro zpravodajské služby. Díky tomu se od něj agenti dozvěděli, že v kartelu měl vypuknout boj o moc. Z toho Tom podezřívá Iratia Hondra a prozrazuje Princessovi, že je zpět na Plophosu. Princess je šokován, protože usuzuje, že zde má Hondro stále ještě hodně podporovatelů. Jako předseda byl nesmírně populární, dokud nenarazil na svou chamtivost a nebyl usvědčen ze zneužití finančních prostředků. Po útěku v ukradeném Space Disku o něm na Plophosu nikdo už šest let neslyšel. Když mu Jessica vypráví o Ronaldovi, který je s Hondrem, Princess poznamenává, že její nejspíš bratr nepřežije konflikt mezi Hondrem a skutečným Turmoilem, vůdcem kartelu jménem Dak Khoon, který je považován za přízrak a jeho pravou tvář nikdo nezná. Ze setkání s ním ještě nikdo nevyvázl naživu.

Tekener se probudí s obrovskou kocovinou v hotelu. Zřejmě si dal víc whisky, než bylo zdrávo. Následkem toho je krátce v pokušení bojovat proti Hondrovi, který jeho snahy však v zárodku okamžitě potlačí. Hondro mu vypráví o ranní lovecké výpravě, které se zúčastnil. Podle Hondra došlo k jedné politováníhodné události se členem rady Rourkem. Hondro mu oznamuje, že má schůzku v centru města, zatímco Tekener by měl jít do kasina Achantur, pobavit se a s někým se setkat. Jméno toho muže je Jánoš Nagy, Turmoilova pravá ruka. Hondro ukazuje Tekenerovi záběry, které byly ráno pořízeny v kasinu. Je na nich Tom, Farouq a Jessica. Ronaldovi spadne kámen ze srdce, že je v pořádku a zároveň se cítí provinile, že ji sem přivedl. Hondro si všimne jeho emocí a vyzve ho k věrnosti. Pokud se mu agenti a Jessica znovu dostanou do cesty, nebude tak shovívavý jako na Olympu.

Sarah Renardová je vyslýchána policií a vypovídá, že lovecký výprava byla neobvyklá už z několika důvodů. Zaprvé, do skupiny se přidal cizinec, kterého nikdo předtím neznal a nikoho to neznepokojilo, a zadruhé byl člen rady Rourke napaden medvědem pancéřovým a zabit. Neobvyklé na tom bylo to, že ačkoli byl Rourke zkušený lovec, proti zvířeti se nebránil, ale nehybně čekal na smrt a během incidentu se kolem podivně setmělo. Chování medvěda je navíc pro tento druh atypické.

Tekener vchází do kasina a obhlíží různá stanoviště, než se připojí ke hře Colonies. Podle Hondra je to hra, které Nagy dává přednost.

Mezitím se Tom, Farouq a Jessica přestrojí, aby v hospodách a dalších podnicích jako Svobodní obchodníci sjednaly kontrakty různých druhů – v naději, že se jim podaří kontaktovat někoho z kartelu.

Tekenerovi se povede vyhrát většinu her díky dobrému pozorování a taktice. Pouze jedna další hráčka jménem Shirin Abidi s ním dokáže držet krok. Když neformálně mluví, Ronald nasměruje rozhovor na Nagyho a zeptá se jí, jestli ho zná, protože se chce se postavit nejlepším hráčům. Odpovídá vyhýbavě, ale oba dostanou krátce nato exkluzivní pozvání ke stolu Nagyho, který je dobrým přítelem majitele kasina, jak jim prozradí muž z ochranky. Policie vyslýchá dalšího svědka, Timothyho Walshe, asistenta Elviry Lopezové. Vypovídá, že neznámý muž přišel k Lopezové bez předchozího objednání. Muž mu silně připomínal Iratia Hondra. Pokusil se ho zastavit, ale slečna Lopezová mu jasně řekla, že je to v pořádku. Když se později vrátil, uviděl ji, jak stojí na parapetu. Znovu a znovu opakoval, že on není vinen a měli mu uvěřit, pak skočila. Policejní důstojník se ho zeptal, jestli si myslí, že je možné, že to byl opravdu Hondro, nakonec slečna Lopezová byla před šesti lety zapojena vyšetřovacího řízení. Walsh na to nedokáže odpovědět.

Tekener spolu se Shirin následuje ochranku. Cestou ke stolu namíchá své společnici do pití chemikálii, která mu pomocí speciálních slunečních brýlí umožní detekovat vše, čeho se dotkne – samozřejmě i karet. Hra konečně začíná a Tekener díky značkám a svým taktickým schopnostem vyhrává několik her a obrovské sumy peněz. Jeho podvod je však odhalen a Nagy ho nechá vyvést z místnosti za pomoci tří Ertrusanů. Dokonce i Shirin je odvedena pryč, i když je ujišťuje, že o ničem neměla ani tušení.

V epsalské restauraci jsou Rhodanovi bratři a Jessica Tekenerová osloveni Imarťanem, který zaslechl, že hledají práci. Jelikož mají výborné reference, které jim poskytl Stewart Princess, slibuje jim lukrativní práci. Se svým klientem jménem Otara se však mají setkat ještě před půlnocí.

Ronald Tekener je zbit Ertrusany. Krátce ztratí vědomí a když se znovu probudí, najednou jsou na scéně Jessica s Tomem a Farouqem. Zatímco se trojice snaží zlikvidovat Ertrusany, Tekener chce uprchnout, aby dále neohrožoval Jessicu. Zpočátku ho zastaví zlomená noha, ale objeví se kluzák s pilotem manipulovaným Hondrem a on s ním prchá.

Když dorazí na místo setkání, připletou se Tom, Farouq a Jessica do rvačky a zjistí, že Ronald je ve velkém nebezpečí. Jessica okamžitě zasáhne, Tom a Farouq jí bez váhání jdou na pomoc. Tři Ertrusané jsou relativně rychle zneškodněni díky mistrnému bojovému výcviku, i přesto, že to Tom docela schytal. Rozhodnou se vrátit na NATHALIE dříve, než někdo odhalí jejich maskování. Jessica je Ronaldovým útěkem velmi zklamána.

Ronald má časté noční můry o Lashatu – v jeho snech jsou to místa, lidí i nemoci. Probudí se v kovové konstrukci a cítí se strašně zbitý. Devetzi ho odborně opravil, jak vysvětluje, a Hondro je u něj také. Ten je zklamán jeho selháním, a především zásahem Ronaldovy sestry a dvou Rhodanových synů. Chce je vlákat do pasti a Tekener by mu měl pomoci. Nejprve instinktivně odmítá, ale když Hondro použije svůj dar a donutí Ronalda pořezat se skalpelem, nakonec pod tlakem souhlasí.

Tom, Farouq a Jessica se chtějí zeptat svých kontaktů u policie na svědky oněch vražd. Najednou se objeví několik policistů a chtějí je zatknout. Prchají a Dazzle jim hlásí, že na ně bylo vyhlášeno celoplanetární pátrání za vraždu tří politiků – nedávno byl zavražděn ještě kancléř Aldert Janssen – a také členství v kartelu Geminga. Dále Dazzle hlásí, že je NATHALIE obklíčena. Tom spontánně přijde s myšlenkou na prozatím bezpečný úkryt.

Policista, který obrovskou pátrací akci nařídil, je vyslýchán zástupcem náčelníka policie. Říká, že rozkazy přišly osobně od předsedy Hondra. Když mu řekne, že Hondro už dávno není předseda, je zmatený a nemůže si vzpomenout.

Tekener se znovu probudí v hotelovém pokoji. Opět ztratil vědomí. Zdá se, že Iratio Hondro medituje, obklopují ho černé stíny. Na holu vidí Ronald bezpečnostní složky a policisty, kteří prohledávají New Taylor – všechny je řídí Hondro. Přesto má stále dost sil na to, aby svou pozornost věnoval i Tekenorovi a žádá ho o slíbenou pomoc.

Agenti a Jessica Tekenerová se schovávají ve staré prádelně. Jessica obdrží volání o pomoc na frekvenci dohodnuté pro případ nouze před mnoha lety. Tom a Farouq se domnívají, že je to past a následuje hádka. Poté, co se všichni trochu uklidní, vydá se Jessica na ulici před prádelnu a vidí několik policejních jednotek, které bojují proti skupinám odporu. Tom jí řekne, že mluvil s Princessem a že to je akce organizovaná jím. Vydají se tedy na pomoc skupině odporu a všichni policisté jsou zneškodněni. Princess je osobně na místě, jako ochranu před Hondrem jim nabízí Neurostream Dimmer, ale Hondro je stále silnější a není jisté, jak dlouho jim zařízení pomůže. Jessica také jeden dostane a pak se nenápadně vytratí ze scény.

Tekener je na cestě na místo setkání s Jessicou. Ve městě je všudypřítomný chaos a vše očividně směřuje k občanské válce. Hondrův puč právě začal. Vzhledem k tomu, že má ještě čas, jde zpět do Achanturu a hledá Shirin, aby se jí omluvil. Přiznává se mu, že pracuje pro Nagyho a také si s ním hrála. Dává mu dvě minuty, než ho Nagymu nahlásí. Odchází tedy z kasina, ale musí udělat ještě jednu důležitou věc.

Jessica se v přestrojení dostává na místo setkání. Ronald na ni čeká na balkóně, pozná ji a signalizuje jí, aby se nepřibližovala. Stáhne se, spojí se s Tomem a společně se rozhodnou pro ústup, protože Hondro získává stále více navrch.

Tekener hlásí Iratiu Hondrovi, že se agenti ani jeho sestra na smluveném místě neobjevili. O to už se Hondro dál nestará a plánuje důležitou cestu na Trom, sousední planetu Plophosu.

Tom, Farouq a Jessica čekají v parku, aniž by vlastně věděli, na co. Když už je Jessica netrpělivá, objeví se Turmoil. Zjevně je ve spojení s Princessem a byl tím, kdo vyvolal nepokoje. Turmoil jim nabízí spojenectví proti Hondrovi, ale Tom odmítá. Turmoil znovu zmizí, ale dá jim hodinu času, aby opustili Plophos. Princess se také rozhodne zůstat na Plophosu a dohlížet na Hondra. Agenti se musí vrátit na Zemi a hlásit se Niku Quintovi, Jessica je bude doprovázet. Následně obdrží zprávu, že Hondro sabotoval transmiterovou stanici na Tromu. Soustava je tak izolována od zbytku Lokální bubliny.