Perry Rhodan Neo 15 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Neo, svazek 15
Název:Krok do budoucnosti
(Schritt in die Zukunft)
Autor:Bernd Perplies
Vydáno poprvé:13. dubna 2012
Vydáno v češtině:-
Čas děje: konec července až začátek sprna 2036
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Thort

Perry Rhodan

Thora da Zoltral

Ivan Gorašin

Iši Matsu

Julian Tifflor

Timothy Harnahan

Harno

Taťána Michajlovna

Crest da Zoltral

Poté, co se Ivan Gorašin dozvídá od Allana D. Mercanta o tom, že strávil několik desetiletí v kómatu, podstupuje na klinice v San Franciscu náročné rehabilitace. 30. července 2036 se setkává s mladou asiatskou Iši Matsu při závodě na horských kolech na hoře Tamalpais, který vyhrála. Stanou se z nich milenci a oba si navzájem sdělí svá tajemství. Iši má schopnost vytvářet obrazy vzdálených míst, dokonce i těch, které sama nikdy neviděla. Ivan, stejně jako jeho bratr Ivanovič, je tzv. podpalovač: v jakékoliv hmotě může vyvolat jaderný oheň. 4. srpna společně sledují, jak několik fantanských člunů rozřezává energetickými zbraněmi most Golden Gate, aby jej mohli transportovat pryč jako besun. Nehledí na životy těch, kteří se právě nacházejí na mostě, umírají stovky lidí. Najednou je jeden z fantanských člunů napaden. Neidentifikovatelná osoba se vrhá na laně z mostu a je zachycena společníky v nafukovacím člunu, fantanskou loď z nebe sestřelí přenosným raketometem typu FGM-148 Javelin. Krátce na to se objeví mateřská loď Fantanů.

Iši tyto muže zná a dovede Ivana k jejich úkrytu. Kromě Išiiných starých známých Artjoma Tomisenkova a Stěfana Raskujana, který je považován za vedoucího skupiny, je zde i starší seržant Andrew Miles, žena jménem Justine a odpalovač raket jménem Miyagi. Podle Iši jsou součástí mnohem většího hnutí odporu, které sice souhlasí se záměry Perryho Rhodana, ale na rozdíl od Terranské unie již dál nechtějí tolerovat útoky Fantanů. Iši chce, aby se Ivan ke skupině přidal. V úkrytu muži zkoumají unesený fantanský letoun. Jeho pilot udělal chybu, když chtěl získat besun na Milesově farmě. Ten mimozemšťana zastřelil a malá kosmická loď se tak dostala do rukou odboje. Ivan se účastní prvního letu s uneseným člunem. Jeho cílem je ostrov Corvo na Azorech. Fantané je pronásledují, unesou Miyagiho a nakonec na Terrance začnou střílet. Gorašin nemá jinou možnost, než využít své paraschopnosti a pronásledovatele zničit. Nemá z toho však dobrý pocit.

3. srpna přilétají Julian Tifflor, Mildred Orsonsová a Timothy Harnahan v arkonidském průzkumném letounu k Saturnovu měsíci Titanu. Protože na povrchu Titanu nemohou najít nic, co by mohlo vydávat dříve zaměřené rádiové impulsy, proniká skupinka skrz ústí kryovulkánu do oceánu pod ledovou krustou měsíce. Tam objeví vrak arkonidského kulovitého křižníku IGITA o průměru 200 metrů. Loď je stará nejméně 10‘000 let a byla pravděpodobně sestřelena při vesmírné bitvě, ale její pozitronika je stále funkční. Rozhodnou se tedy prozkoumat přístupné oblasti křižníku. Harnahan následuje neznámý hlas. Objevuje sférickou energetickou bytost velikosti pěsti, která s ním telepaticky komunikuje. Přivlastní si Harnahanovu starou přezdívku Harno a požádá o pomoc. Harno kdysi cestoval s Arkonidany a v troskách lodi byl po tisíce let uvězněn. Nemá zde přístup ke svému jedinému »zdroji potravy«, slunečnímu svitu, a je stále slabší a slabší. Nouzové volání, které Terranci zachytili, pochází právě od něj.

Protože už nic dalšího nenachází, opouští skupinka mladých lidí Titan. Harna vezmou s sebou a nechají ho nabíjet se na Slunci. Fantané ale energii pocházející z kulovité bytost zaměří a na průzkumný letoun zaútočí. Když Harno konečně absorbuje dostatek energie a dostane se do své »cestovní« formy, Fantany zažene. Harnahan si přeje doprovázet energetickou bytost na její cestě vesmírem. Harno souhlasí, poté Harnahanovo lidské tělo zmizí. Než Harno odejde, uloží do pozitroniky několik arkonidských znaků. Tifflor se domnívá, že kód může být důležitý a pošle ho na Zemi.

Tam Mercant oznamuje, že Terranská unie musí oficiálně předpokládat, že je Perry Rhodan mrtev, protože o něm delší dobu nejsou žádné zprávy. Aby bylo možné reagovat na hrozbu Fantanů, nemůže vedení Unie čekat na Rhodanův návrat. TOSOMA by mohla být vhodným prostředkem v boji proti Fantanům, ale zničení hybridní ponorky He Jian-Donga ukázalo, že bitevní loď není ochotna dovnitř vpustit nezvané návštěvníky. Franku M. Haggardovi se podaří zajistit stopy DNA Arkonidana pocházejícího z podmořské stanice, který zřejmě po tisíciletí nestárl. Z tohoto buněčného materiálu je vypěstována druhá kůže, která je implantována Crestovi. Ten by díky ní mohl převzít velení nad TOSOMOU v roli tajemného nesmrtelného.

Crest a jeho společnice Taťána Michajlovna se k TOSOMĚ dostávají 4. srpna. Starému Arkonidanovi je povoleno vstoupit na loď. S potěšením spatřuje, že TOSOMA je sice vážně poškozena, ale je stále schopna letu i boje. Pozitronika ale Cresta podezírá a vyžaduje autorizační kód, který Crest nezná. Arkonidan přiznává, že není legendárním velitelem. Michajlovna tvrdí, že Crest je jeho dědic – obdržela zprávu, která obsahuje kód, který Tifflor poslal na Zemi. Ten Crestovi umožní dokázat, že je oprávněn k velení.

Zatímco Perry Rhodan a jeho společníci na Lannolu diskutují o tom, jak dále postupovat, situace v soustavě Vegy se dramatizuje. Thort je držen na palubě topsiderské vlajkové lodi RUGR-KREHN a je nucen přesvědčit Ferrony ke kapitulaci. Místo toho ale přednese svému lidu bouřlivý projev, v němž požaduje jednodenní příměří, ale zároveň je nabádá k nemilosrdné odplatě za zvěrstva spáchaná Topsidery. Padne výstřel a pak je přenos přerušen. Ferroni věří, že byl Thort zastřelen v přímém přenosu. Vzdát se, je to poslední, nač nyní myslí. Ve skutečnosti je ale Thort stále naživu, protože ho střela minula. Anne Sloaneová a Trker-Hon mluví s Genkt-Tarmem, novým vrchním velitelem. Mudrc správně předpokládá, že skutečným důvodem pro invazi v soustavě Vega je hledání světa věčného života. Vzhledem k tomu, že se předchozí postup ukázal vzhledem k přetrvávajícímu odporu Ferronů jak neefektivní, navrhuje Trker-Hon vyjednávání. Genkt-Tarm chce jeho návrh zvážit.

To Perry Rhodan samozřejmě netuší. Aby zabránil dalšímu krveprolití, vyvine odvážný plán. Odlétá s TOSOMOU X, jež Wuriu Sengu přejmenoval na LAST HOPE, a ve vysílání, které je slyšet v celé soustavě, oznamuje návrat světlonošů. Transmiter na Lannolu je zničen, aby nepadl do rukou Topsiderů. Ferroni se radují, ale Topsiderové moc ohromeni nejsou. RUGR-KREHN, ukradený bitevní křižník Arkonidanů, materializuje přímo před 60metrovým pomocným člunem. Perry Rhodan jim tvrdí, že má přesně to, pro co Topsiderové přišli. LAST HOPE je pomocí tažného paprsku vtažena do hangáru bitevní lodi.