Perry Rhodan Neo 16 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Neo, svazek 16
Název:Finále pro Ferrol
(Finale für Ferrol)
Autor:Christian Montillon
Vydáno poprvé:27. dubna 2012
Vydáno v češtině:-
Čas děje: začátek srpna 2036
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Ivan Gorašin

Iši Matsu

Lesly Pounder

Tako Kakuta

Darja Morosova

Conrad Deringhouse

Chrekt-Orn

Trker-Hon

Thora da Zoltral

Perry Rhodan

LAST HOPE je vtažena do hangáru Topsidery ukradeného arkonidského křizníku RUGR-KREHN. Ras Čubaj teleportuje společně s Thorou a Wuriu Senguem vnitřkem bitevní lodi. Thora rozmístí bomby na různých kritických bodech plavidla. Perry Rhodan se rozhodne předstoupit před Topsidery sám. Předstírá, že je světlonošem, a požaduje, aby se Topsiderové stáhli ze soustavy Vega. Žádný další trumf v rukávu ale už nemá. Když soustavou otřesou strukturální šoky mnoha rematerializujících vesmírných lodí, Rhodan uvidí svou šanci na získání výhody. Naznačuje, že dorazily jeho posily. Topsiderové se mu ale jen vysmějí, protože noví příchozí jsou Fantané. Lovci besunu věří, že zde mohou po bitvě najít něco cenného. Genkt-Tarmovi dochází trpělivost a chce Rhodana zastřelit. Trker-Hon už ho dál nedokáže zdržet. Nejvíce ale Genkt-Tarma zajímá to, jak se Rhodanovi podařilo uniknout před havárií GOOD HOPE.

Odbojová skupina vedená Stěfanem Raskujanem útočí na mateřskou loď Fantanů, která je jen pár kilometrů od Terranie. Mutant Ivan Gorašin používá svůj dar proti mimozemšťanům, ale ztrácí nad svými schopnostmi kontrolu a zapálí kopec, na němž stojí i on a Iši Matsu, která začne hořet. Ivanovi se podaří plameny uhasit, ale mladá žena je zraněná. Útok na loď byl navíc neúspěšný.

Mezitím Crest předá velení TOSOMY Leslymu Pounderovi. Když se k němu dostanou novinky o výbuchu v blízkosti fantanské lodi, křižník okamžitě odstartuje z mořského dna, kde po tisíciletí vyčkával, čímž způsobí zemětřesení a přílivové vlny. Pounder Fantany kontaktuje a požádá je, aby opustili Zemi. Fantané zareagují tím, že odstartují a nechají svou loď vznášet se s aktivovaným ochranným štítem a děly mířícími přímo na Terranii. Zbraně TOSOMY by dokázaly štít prolomit, ale pokud by fantanská vřetenovitá loď spadla, byl by osud města zpečetěn. Je tedy dohodnuto příměří. Bai Jun se chystá aktivovat generátor štítu z AETRONU, ale nakonec se to ukáže jako zbytečné. Všechny fantanské čluny se vracejí k mateřské lodi a ta odlétá, protože na Zemi dorazily zprávy ze soustavy Vega o novém prostředí k lovu besunu. Pounder se rozhodne Fantany následovat.

Tako Kakuta se na Pigellu zbaví svého již zbytečného vězně. Propustí Chrekt-Orna uprostřed džungle. Poté teleportér, Conrad Deringhouse a Darja Morozova unesou topsiderský člun. Protože se jim podaří vyslat platný autorizační kód, nic jim v příletu na RUGR-KREHN nebrání.

Ras Čubaj vysvobodí Rhodana z centrály RUGR-KREHNU. Současně Thora odpálí bomby a způsobí na lodi vážné škody. Protože je Čubaj neustálými skoky již vyčerpaný, jsou lidé i Arkonidanka málem zajati Topsidery. Pak se ale objeví Kakuta a dostane své přátele do bezpečí – alespoň prozatím, protože i on už je na konci svých sil. Na scénu se však dostává TOSOMA, ale nemůže si dovolit přímo zaútočit na RUGR-KREHN. Lidé jsou v topsiderské lodi opět zajati. Sid González a Gucky teleportují z fantanského plavidla, které s nimi rovněž přiletělo do soustavy Vega lovit besun, na RUGR-KREHN. Zatímco Sid zachraňuje své přátele, pohrává si Gucky telekineticky s útočníky. Genkt-Tarm a Trker-Hon jsou zajati, Anne Sloaneová a Thort propuštěni. Všichni prchají do TOSOMY, která zničí RUGR-KREHN.

Následují mírová jednání. Aby Topsideři z bitvy nevyšli úplně naprázdno, jsou jim slíbeny dva transmitery – Rhodan netuší, že je ale zajímá ještě něco dalšího. Na oplátku musí Topsiderové pomoci Ferronům s rekonstrukcí jejich světů. Fantané dostanou stejný úkol, díky čemuž mají dovoleno pátrat v troskách po besunu.

Rhodan a jeho přátelé se nyní chtějí vrátit zpět do Sluneční soustavy. Trker-Hon je na vlastní žádost doprovází.