Perry Rhodan Neo 109 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Neo, svazek 109
Název:Cesta na Achantur
(Der Weg nach Achantur)
Autor:Rainer Schorm
Cyklus:Liduuriové / Metanové
Vydáno poprvé:20. listopadu 2015
Vydáno v češtině:-
Čas děje: 31. března až 29. května 2049
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan

Eric Leyden

Kang

Sid González

Sue Mirafiore

Thora da Zoltral

CREST pokračuje v pátrání po Achanturu v Lichoběžníkové soustavě v hvězdokupě Hamtar Rhag Nar Rhug. Tým Erica Leydena objeví planetu, jež je následně pojmenována Sede, protože se domnívá, že se určitě nejedná o Achantur. Na BOOTY je vyslán malý výsadek včetně Tuire Sitareha, Cela Rainbowa, Tima Schablonského a Leydenova týmu, který na Sede objeví pozůstatky prastaré, pravděpodobně liduurské kultury. CREST je ale mezitím přepaden čtyřmi prstencovými plavidly P'Kongů. Tito asi 1,60 m vysocí mimozemšťané, vypadají jako vzdálení příbuzní pozemských lasicovitých šelem a vykazují nesmírně teritoriální chování. Posádka terranského bitevního křižníku se musí vzdát bez boje. BOOTY má od Perryho Rhodana nařízeno, aby CREST sledoval, ale terranský křižník se jim nakonec ztratí z dohledu. Protože pátrání nikam nevede, chce se Leyden vrátit zpět na Sede a pokračovat ve svém výzkumu. Tuire zůstává s nimi, Rainbow a Schablonski s BOOTY dále pátrají po mateřské lodi.

Posádka CRESTU je odvezena na blízkou základnu Aliance na planetě Sapir. Zde je za příšerných podmínek internována, vyslýchána a mučena. Tak zvaný válečný prosazovatel Kang chce od Terranců získat informace o planetě Achantur. Perrymu Rhodanovi se nakonec podaří s Kangem uzavřít dohodu, protože ho přesvědčí, že liduurská loď má větší šanci ztracenou planetu vypátrat. I přesto, že jsou P'Konogové příslušníky Aliance, mají z liduurské techniky velký respekt, a proto Kang s Rhodanovým návrhem souhlasí.

Další výzkumy v Lichoběžníkové soustavě ukazují, že taalový prach na jednom specifickém místě vibruje. Fyzik Ephraim Oxley má podezření, že se zde vyskytuje pětidimenzionální pole, které nazývá antitemporální slapové pole. To má však za následek, že je Kang ještě více rozzuřený, protože se jedná o jeden z nejtajnějších výzkumných projektů Aliance. Něž se jim však podaří zjistit více, je CREST napaden.

Překvapivý útok THORAGESHE na LEPARD končí pro mnoho členů posádky LEPARDU fatálně. Ve space-disku pojmenovaném OLD MEN se podaří uniknout pouze polovině posádky, včetně Thory da Zoltral a šestice jejích starých přátel. Thora je odhodlána boj o svého syna nevzdat, geesenské úřady však nedovolují žádný kontakt s povrchem planety, natož aby lodi povolily znovu přistát na kosmodromu.

Mutanti Sid González a Sue Mirafiore, kteří jsou posádkou OLD MENU považováni za nezvěstné, útok na LEPARD také přežijí a dál se snaží pátrat po Thomasi Rhodanovi. Sidovi se podaří dostat do vědomí Arkonidana Echnasta ter Calon, druhého důstojníka na THORAGESHI. Nejen, že prostřednictvím něho zjistí, že je zde Tom a je živ a zdráv, ale podaří se mu také odhalit, kam má THORAGESH namířeno. Na palubě křižníku se však nachází i sám Agaior Thoton a je mu chování jeho podřízeného podezřelé. Echnasta ter Calon nakonec zastřelí, ale Sid se ještě včas z jeho mysli dokáže dostat zpět do svého těla. Mutantům se podaří vyslat na space-disk zprávu, že jsou naživu. Atmosféra na palubě houstne, nejen proto, že je plavidlo přeplněné. Thora se nakonec rozhodne vrátit zpět na Geesen a mutanty zachránit. Sid González je však v závěrečné bitvě smrtelně zraněn a ani Eric Manoli pro něj již nemůže víc udělat. THORAGESH opět uniká i s Tomem na palubě. Sue však ze záznamů svého mrtvého přítele zjistí, kam má Thoton namířeno. Jeho cílem je hvězdokupa Hamtar Rhag Nar Rhug. Přeživší posádka OLD MENU se rozhodne únosce sledovat, a chce nejen osvobodit Toma, ale i pomstít Sidovu smrt. Netuší však, že na stejném místě se momentálně nachází i Perry Rhodan…

Aktuální data:
24.5.2022
1565 před NGL
29. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459723.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál