Perry Rhodan Neo 110 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Neo, svazek 110
Název:Hadova hlava
(Der Kopf der Schlange)
Autor:Kai Hirdt
Vydáno poprvé:4. prosince 2015
Vydáno v češtině:-
Čas děje: 29. až 30. května 2049
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan

Agaior Thoton

Thora da Zoltral

Crest da Zoltral

Thomas Rhodan

Eric Manoli a »Old Men«

CREST je napaden kulovitou lodí Bestií. Perry Rhodan se domnívá, že se jedná o BOOTY, která jim přiletěla na pomoc. Protože P’Kongové mají z Bestií strach, podaří se Rhodanovi jejich velitele, válečného prosazovatele Kanga, přesvědčit, aby předal velení lodi zpět posádce CRESTU, která již zkušenosti v boji proti Bestiím má. Díky trikovému manévru se Terrancům nakonec podaří převzít CREST zcela pod kontrolu. Rhodanovi s Kangem uzavře dohodu, přičemž mu válečný prosazovatel nechtěně prozradí, že na měsíci Antra v soustavě Sapira mají základnu Arkonidané, kde je vězněn i jeden starý příslušník této rasy. Rhodan je přesvědčen, že se jedná o Cresta a vymyslí plán, jak se na Antru nepozorovaně dostat.

OLD MEN se zbytky posádky LEPARDU na palubě je na stopě THORAGESHI. Podmínky v přeplněném space-disku jsou čím dál tím horší a Eric Manoli se bojí, že může dojít k nejhoršímu, stále četnější jsou i incidenty mezi vystresovanými členy posádky. THORAGESH se Terrancům nakonec ztratí z dohledu, ale Thora da Zoltral i ostatní »staříci« (v orig. »Old Men«), jak se skupině, do níž patří Homer G. Adams, Lesly Pounder, Allan D. Mercant, Bai Yun, William Tifflor a Eric Manoli, přezdívá, jsou rozhodnuti se nevzdat. Poslední možností zůstává letět na místo, které před svou smrtí ještě dokázal vypátrat Sid González. Po THORAGESHI ale v soustavě, v níž plavidlo materializuje, není nejprve ani stopy, zato se zde nachází několik neznámých prstencových křižníků. Thora věří, že Tom je vězněn na základně na jednom z měsíců planety a je odhodlána se tam za každou cenu dostat. O chvíli později se však na scéně k překvapení všech objevuje CREST.

Cel Rainbow, který byl za své mimořádné zásluhy nejen při osvobozování CRESTU opět povýšen na hodnost kapitána, má Rhodana na jeho misi doprovázet, stejně jako jeho osvědčený kolega Tim Schablonski a Gucky. Než se ale jejich space-disk vydá na cestu, je Rhodan kontaktován Agaiorem Thotonem. Rhodanovi dochází, že vše spolu souvisí: útok Maahků, Crestova zpráva, hrozba Thoře i únos jeho syna. Thora a ostatní jejich hovor sledují, ani by o sobě zatím dali vědět. Thoton ho vyzve, aby se za ním dostavil na Antru i v doprovodu své ženy. V tom se mezi ně vloží i Arkonidanka a chce vědět, kde Thoton drží jejího syna. Oba nakonec souhlasí, že přiletí, Thora však požaduje, aby nejprve mohla na CRESTU vylodit posádku OLD MENU. Perry i Thora se tak konečně setkávají a následně odlétají na Antru, přičemž si sdělují události posledních měsíců. Thora se šokovaně dozvídá, že její nevlastní otec, který byl poslední čtyři roky nezvěstný, pravděpodobně žije.

Na Thotonově základně je zdánlivě mrtvo, dvojice ale poté potkává Arkonidanku Tondrin da Surek, Thořinu dvojnici a Tomovu únoskyni, která je odvede za Thotonem. Zjišťují, že Maghan'athor, tedy Vznešený princ, jak si Thoton říká, má Cresta již dva roky v moci díky přístroji na nekonečné sny. Prostřednictvím něho chce od starého Arkonidana získat informace o cestě do Svatyně věčného života, Achanturu. Crest se mu ale úspěšně brání díky speciálním meditacím založeným na dagorské technice. Rhodana, Thoru i Toma chce využít k tomu, aby byl Crest konečně svolný a vyzradil mu svá tajemství. Crestovi se ale v jednom z jeho snů podaří Thotona přelstít a zajistí tak Rhodanovým možnost k útěku. Když se Rhodanovým i Crestovi podaří uniknout z Antry ve space-disku, zjistí Thoton, že byl podveden a zaútočí na ně. Do boje zasáhne BOOTY, Thoton ho však zneškodní pomocí kódů, které má k dispozici od Aliance. Detonace zasáhne i space-disk, který je vážně poškozen a neschopen dalšího letu. Rainbow i Schablonski zničení bestijského křižníku přežijí v záchranné kapsli a Rhodan je dostane v pořádku na palubu. Devítiletý Tom, který si stále přál svého otce doprovázet na jeho vesmírných dobrodružstvích, zjišťuje, že to není úplně to, co si představoval.

CREST je nyní napaden THORAGESHEM i křižníky P’Kongů, kteří porušili dohodu, a nemá nejmenší šanci letět Rhodanovým na pomoc. Na jejich záchranu se tak vydávají staříci a jejich OLD MEN. Aby zachránili Perryho, Thoru a Toma, rozhodne se šestice starých přátel obětovat a nechá svůj space-disk vybuchnout, takže i Thoton uvěří, že všichni zemřeli. Deringhouse vydá rozkaz k použití gravitonových torpéd proti lodím P’Kongů i THORAGESHI, který je překvapivým útokem těžce poškozen. CREST poté zachycuje překvapivou zprávu, že jsou Rhodanovi naživu a Deringhouse se rozhodne z nerozhodné bitvy zmizet dříve, než se nepřátelské jednotky mají možnost vzpamatovat.

Tým Erica Leydena mezitím s Tuirem Sitarehem prozkoumává pyramidové město Pietra na planetě Sede. Terranští vědci se shodnou na tom, že zbytky prastaré kultury nápadně připomínají město Puma Punktu v Bolívii. Sitareh přitom zažije další příhodu, při níž se mu opět vrátí vzpomínky. Vysvětluje, že se ve skutečnosti jedná o řídící stanici liduurského transmiteru. Podle něj je Lichoběžníková soustava sluneční transmiter a Sitareh se domnívá, že se transmiterové pole nachází přesně ve středu čtyř sluncí.

Na CRESTU se koná poslední rozloučení s Homerem G. Adamsem, Leslym Pounderem, Allanem D. Mercantem, Bai Yunem, Williamem Tifflorem a Ericem Manoli, kteří položili svůj život, aby zachránili Rhodanovi. Perry Rhodan všechny přítomné ujišťuje, že se postará o to, aby byl Thoton za své činy souzen. Thora a Sue Mirafiore to však vidí jinak: souhlasí, že se Thotonovi za smrt jejich přátel pomstí. Nikdo sice neví, kde po Thotonovi momentálně pátrat, Crest si je ale jistý, že se, stejně jako on, nevzdá ve svém pátrání po Achanturu…