Perry Rhodan Neo 107 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Neo, svazek 107
Název:Poselství z hvězd
(Botschaft von den Sternen)
Autor:Rüdiger Schäfer
Vydáno poprvé:23. října 2015
Vydáno v češtině:-
Čas děje: 22. až 30. března 2049
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan

Thora da Zoltral

Lesly Pounder

Orome Tšato

Tuire Sitareh

Reginald Bull

Na planetě Dong, nyní nazývané Teikův hrob, probíhá poslední rozloučení s Haluťanem Fancanem Teikem. Dojemného obřadu v indiánském duchu se ujímá Cel Rainbow. I přesto, že je posádka, a zvláště pak Gucky, hluboce zasažena Teikovou smrtí, pouští se ihned po pohřbu Tuire Sitareh za pomoci Tima Schablonského do oprav ukořistěné bestijské lodi Masmera Tronkha. Se 110metrovou kulovitou lodí se Rhodanův tým nakonec úspěšně vrací do soustavy Refek a zjišťuje, že obrovská armáda maahkských lodí mezitím zmizela. V soustavě zůstalo pouze několik válcovitých křižníků, které právě útočí na MAYU. Útočící nepřátelská plavidla se BOOTY ale rychle povede setřást díky intervalovým dělům, nové zbrani, kterou v Tronkhově lodi Sitareh objeví.

Zpět na palubě MAYI se rozhoduje o dalším postupu. Celista Nemesso zastává názor, že by mělo být Velké impérium co nejdříve varováno. Protože je maahkská flotila již v pohybu a má náskok, není jisté, zda by však k cíli doletěli před ní. Perry Rhodan navrhuje vyslat zprávu pomocí jednoho z poblíž se nacházejícího systému vysílačů, které vedou až na Arkon. Po příletu na koordináty, které Nemesso udal, zaměřuje posádka MAYI několik zničených mehandorských lodí. Z pozůstatků jedné z nich pak přijímá slabý signál, pravděpodobně volání o pomoc. Rainbow a Schablonski jsou se space-diskem vysláni na záchrannou misi. Z trosek se jim podaří zachránit tři hluboce otřesené Mehandory, dva muže a jednu ženu, a společně odlétají zpět na palubu mateřské lodi. Lonos a Mukarst poté vypráví, co se přihodilo. Jejich lodě čelily neznámému útoku, proti němuž se nákladní plavidla neměla šanci bránit. Mehandorka Tiria, která se na rozdíl od svých kolegů stále ještě zcela nevzpamatovala, pak sděluje, že jediné, co si z útočníků vybavuje, je děsivé obrovské oko s černou zornicí. Major Huaqiang Gao, první důstojník, pak Rhodanovi ohlásí, že mezitím bylo zjištěno, že síť vysílačů je sice funkční, ale Arkon se nehlásí. Po několika hodinách MAYA obdrží zprávu, jež je zašifrována kódy terranské flotily. Kód je sice více než rok starý, ale zpráva je směřována výhradně Perrymu Rhodanovi. Důvěrně známý hlas ho v ní urgentně žádá o pomoc a sděluje, že objevil místo, kde se nachází Svatyně věčného života. Perry Rhodan volajícího samozřejmě ihned poznal – je to Arkonidan Crest da Zoltral, jeho starý přítel a nevlastní otec jeho ženy Thory, který před čtyřmi lety odletěl bez rozloučení pryč ze Země. Společně se zprávou byla vyslána i série koordinátů, které Rhodan neváhá ihned následovat.

MAYA se ocitá 90 světelných let od své původní pozice v soustavě žlutého slunce, kolem něhož krouží pouze jedna planeta. Rhodan se s BOOTY vydává na povrch Crestovy planety. Na světě, který je pokryt divokou a neprostupnou džunglí, je poté lokalizován havarovaný space-disk nesoucí jméno AIZELA. S BOOTY není možné přistát přímo u vraku lodi, proto Rhodan, Rainbow, Schablonski a Sitareh musí postupovat pěšky, přičemž se několikrát ocitají v ohrožení života v důsledku kontaktu s místní agresivní faunou a flórou. Když se nakonec dostávají až k AIZELE, zjišťují, že byl space-disk sestřelen, nikoho v něm ale nenachází.Poblíž vraku objevují do skály vypálený nápis Achantur a znak ležaté osmičky – nekonečna. V tu chvíli se všude kolem opět podivně setmí a Tuire upadne do bezvědomí.

Sitareh se z příhody na planetě rychle zotavuje. Rhodanovi je jasné, že se mu objevily další vzpomínky, Aulor si však chce o všem promluvit až na palubě MAYI. Okamžitě je svolán brífink, na němž se Sitareh snaží vysvětlit, na co vše si vzpomněl – jeho myšlenky jsou však zmatené a útržkovité. Mezi nimi padnou jména jako Thaynar, Hor, Anchet, zmiňuje se také o obrovském utrpení a úkolu, který musel proti své vůli splnit. Achantur je dle něj velice unikátní planeta, její pozici ale nezná. Nemesso poté vypráví o bájné arkonidské planetě Akanth'toor, která se nachází v Hamtar Rhag Nar Rhug. Hvězdokupa je ale již po staletí zakázanou zónou, do níž se žádný Arkonidan neodváží. Dle všeho by Achantur a Akanth'toor mohly být totožné. Rhodan nakonec rozhodne, že se cesty posádek MAYI a BOOTY znovu rozdělí. Orome Tšato bude mít za úkol pronásledovat flotilu Maahků a shromažďovat další informace. Rhodan sám se chce ihned i s mutanty, Tuirem, Rainbowem a Schablonskim vrátit zpět na Zemi a poté se s CRESTEM vydat do Hamtar Rhag Nar Rhug a pátrat po stopách svého ztraceného přítele.

Thora da Zoltral se ve své kanceláři ve Stardust Tower od Reginalda Bulla dozvídá o zmizení jejího syna Thomase. Systémový admirál ji ujišťuje, že do pátrání byly zapojeny všechny dostupné zdroje, které má na povel samotná Megan Lynford, šéfka tajné služby. Thora se okamžitě vydává domů na jeden z ostrovů souostroví Tosoma na jezeře Gošun, kde na ni již Bull čeká. Dům Rhodanových je obklopen jednotkami terranské policie pod vedením Theodora Lancastera a vyšetřování je v plném proudu. Z dostupných stop je zjevné, že Tom nepozorovaně zmizel během noci poté, co ho chůva Anna Fong uložila ke spánku. To, že chlapec není ve své posteli zjistila až ráno. Bezpečnostní kamery však nic nezaznamenaly. Protože Thora není schopná zůstat doma, vydává se zpět do své kanceláře na arkonidské ambasádě. Za nějakou dobu ji osobně navštíví Megan Lynford, věří, že její syn byl s největší pravděpodobností opravdu unesen a vzhledem k tomu, že na Zemi po něm není ani stopy, se domnívá, že se již nenachází ve Sluneční soustavě. Během noci planetu opustilo několik křižníků, z nichž dva byly mehandorské nákladní lodě, jež jako svou destinaci uvedli stanice KE-GANTRA a KE-MISTRA. Tyto dvě lodě se zdají být jediným vodítkem, zda jsou jejich cíle skutečné, však již není možné ověřit. Thoře však řekne, aby ještě neztrácela naději. Arkonidanka dobře ví, že pokud sama nezačne jednat, svého syna zpět nikdy nedostane, proto kontaktuje starého přítele Leslyho Poundera, který pracuje na kosmodromu Bajkonur.

Pounder Thoře zavolá ještě během noci zpět – přiletěl do Terranie a přeje si s ní mluvit někde, kde nebudou odposloucháváni. Thora tedy ihned odlétá do jeho bytu, kde na ni čeká i Allan D. Mercant. Ten díky svým rozličným kontaktům dokázal zjistit něco více o podezřelých mehandorských plavidlech. Pravděpodobnější z nich se zdá být JOKKLAS. Zvláště díky tomu, že se bývalému šéfovi tajné služby podařilo zajistit holonahrávku z Aetron Freight Bay, nákladního kosmodromu Terranie. Ta ukazuje malého chlapce, jímž je stoprocentně Tom, v doprovodu Arkonidanky, která je až nápadně podobná Thoře. Žena se dle dostupných informací jmenuje Tondrin da Surek a je jednou z dvanácti členů posádky JOKKLASU. Nyní, když je jisté, že byl Thomas opravdu unesen a nachází se někde ve vesmíru, propadá Thora panice. Její přátelé však nenechali nic náhodě a jsou odhodláni Toma dostat zpět domů.

Druhého dne v poledne Thora přichází do luxusní restaurace Lukull, kterou vlastní starý známý šéfkuchař Rinat »Rhino« Ugoljew. Na Arkonidanku zde kromě Poundera a Mercanta čeká ještě několik dalších přátel – Eric Manoli, William Tifflor, Bai Jun a stále ještě administrátor Terranské unie Homer G. Adams, který je i přes svůj pokročilý věk stále ještě čilý. Společně se snaží přijít na kloub tomu, kdo by mohl unést syna terranského protektora a arkonidské ambasadorky. Nakonec je navržen riskantní plán sledovat stopy Tomových únosců s křižníkem LEPARD, vše musí proběhnout bez povšimnutí oficiálních autorit a všichni zúčastnění jsou si proto také vědomi, jaký postih jim případně hrozí. Před startem je ještě naplánována návštěva v institutu Lakeside, kde je již očekává Ras Čubaj.

Thora prozatím nemá tušení, jaký je účel návštěvy v centru, které soustřeďuje paranormálně nadané osoby. Čubaj vysvětluje, že by jedna z mutantek mohla pomoci pátrat po místě, kam byl syn Rhodanových unesen. Rabeya Khatun je mladá dívka, která se v Lakeside snaží již dva roky ovládnout svůj neobyčejný dar. Ten spočívá v tom, že je schopna po kontaktu s předmětem, kterého se dotyčný dotkl, vyvolat jeho vzpomínky. Thora jí za tímto účelem dá k dispozici Tomovu hračku pojmenovanou Fancan, které se podle všeho dotkl i jeho únosce. Pro Rabeyu je celý proces velice fyzicky i psychicky namáhavý, podaří se jí pouze rozpoznat několik emocí – Tomův strach a žárlivost, kterou cítí neznámý. Poté je mutantka natolik vyčerpaná, že nemůže pokračovat. Sid González, který se sezení také účastní, navrhuje, aby Rabeyi při příštím pokusu pomohla Anne Sloaneová, která se dokáže dostat do vzpomínek cílové osoby, kterých si sama není vědoma, a zobrazit je jako holografické obrázky. Obě ženy spolu již několikrát předtím úspěšně pracovaly. Anne se podaří vyvolat obraz kosmické lodi. Jedná se o kulovitý křižník Arkonidanů nesoucí rudý nápis THORAGESH. Thora samozřejmě ví, že slovo gesh v arkonštině znamená poprava nebo pomsta. Pod ním se vyjímá jméno Kanth-Yrrh. Když si dá Thora celý obrázek dohromady, dojde jí, o jaké místo se jedná: Geesen.

Arkonidanka vypráví o planetě Geesen, světě volného obchodu nacházející se v neobvyklé soustavě tří sluncí She‘Tiga. Geesen byla jedna ze zastávek AETRONU poté, co Thora s Crestem odletěli z Arkonu. Svět byl anexován Megandory před asi třemi tisíci lety, a právě zde se nachází muzeum, v němž chtěl derengar pátrat po informacích o Světě věčného života. Oba dva byli během své návštěvy pozváni na večírek vlivného a bohatého obchodního prince Agaiora Thotona, majitele obchodní organizace Kanth-Yrrh. Nejpodivnější bylo ale to, že Thoton o něco později Thoře v soukromí sdělil, že ji miluje a sleduje ji již od jejích studií na Akademii. Požádal ji, aby s ním zůstala a vedla jeho společnost. Thora byla jeho nabídkou poctěna, ale odmítla ji, protože nemohla opustit svého nevlastního otce. Z Thotonova výrazu však usoudila, že je hluboce zklamán a uražen. Následujícího dne pak AETRON odletěl a pokračoval ve své misi. Thora je přesvědčena, že cílem únosců musí být určitě Geesen, a proto rozhodne o co nejdřívějším startu LEPARDU v jeho směru. Všichni zúčastnění, až na Reginalda Bulla, který na Zemi musí řešit jiné problémy, ambasadorku doprovázejí…